Wasze modyfikacje wyglądu forum - KONKURS!

(tomekb) #1

Jeśli ktoś z Was chciałby wprowadzić jakieś modyfikacje styli CSS naszego forum i udostępnić je innym użytkownikom (jako jedną z karnacji forum do wyboru) - od teraz jest taka możliwość.

Co więcej, ogłaszamy przy tej okazji konkurs na najlepsze style!

Zasady są proste:

• podsyłacie swoje modyfikacje wyglądu forum w formie plików CSS (tylko z nadpisanymi elementami)
  • modyfikować można wszystko – kolory, czcionki, tła, zdjęcia…
  • do pracy polecamy narzędzia webmasterskie w przeglądarce lub wtyczkę Stylish
  • nadesłane style udostępnimy wszystkim jako karnacje do wyboru
  • karnacje opatrzymy Waszym pseudonimem (np. „nocny błękit autorstwa tomekb”)
  • do przesyłania modyfikacji CSS służy ten specjalny wątek
  • czekamy na Wasze propozycje do 23 kwietnia
  • 24 kwietnia uruchomimy w wątku do zgłoszeń możliwość oddawania głosów
  • na autorów trzech najlepiej ocenionych przez społeczność karnacji czekają… nagrody!

Do wygrania nagrody ufundowane przez HyperX:

Informacje techniczne:

• modyfikacja stylu powinna zawierać się w jednym pliku CSS nadpisującym definicje dla istniejących elementów
  • opcjonalnie styl może mieć też wersję mobilną w postaci drugiego pliku CSS
  • dodatkowo styl mieć też zawierać elementy do umieszczenia w tagu </head> lub </body> (np. skrypty)

Przykładowy kod zmieniający fonty na całym forum oraz kolor i wielkość czcionki w postach:

html {
    font-family: Roboto, Helvetica, Arial, sans-serif;
}
div.cooked {
    font-size: 16px;
    font-weight: 100;
}

Proste, prawda? Modyfikacje forum mogą być zarówno bardzo rozbudowane (np. z tapetą w tle i ciemnymi kolorami do czytania w nocy), jak i bardzo proste (np. zmiana fontów używanych w treści postów). Kto wie, być może z największym uznaniem użytkowników spotka się właśnie jakaś mała, ale wyjątkowo fajna zmiana?

Jeśli macie jakieś pytania, to pamiętajcie że mamy dział Dla specjalistów -> Webmastering :slight_smile:

Aktualizacja: wszystkie nadesłane style wraz z możliwością głosowania na najlepsze znajdują się w wątku zlinkowanym poniżej. Wasz odzew był fenomenalny, liczba zgłoszeń i fenomenalnych projektów całkowicie nas zaskoczyła.

Wasze modyfikacje wyglądu forum - ZGŁOSZENIA
(lordjahu) #2

:frowning: odpadam. Nie potrafię takich cudów robić.

(tomekb) #3

To jest prostsze, niż się wydaje :slight_smile:

(piotrekplay) #8

Sweetbrokacik może być? :wink:

(tomekb) #9

Gusta sa rozne :wink:

(hatezit) #10

Aby zmodyfikować wygląd, trzeba znać klasy css. A gdzie one są? Chyba, że użyje firebug.

(wojtekadams) #11

warto by wymusić na autorach zrzuty ekranu

(wojtekadams) #12

mozesz tez przezanalizować oryginalny css forum :slight_smile:

(hatezit) #13

Czyli źródło strony i edycja pliku css? A jak sobie na kompie zobaczę, jaki jest wygląd? Chyba, że zapisze całą stronę na dysku.

(wojtekadams) #14

przeczytaj to co @tomekb napisał. użyj dodatku Stylish (pozwala on nadpisywać css w locie i mieć podgląd na żywej stronie)

(hatezit) #15

Czytałem:) A programu nie znam, wolałbym w moim ulubionym Notepad++. Ale, jak jest wspomniany stylish i jest wymogiem, to tego programu użyję:)

(wojtekadams) #16

no edytuj w czym chcesz :slight_smile: tylko Stylish pomoże Ci sprawdzić Twoje modyfikacje.

@tomekb ile styli można wygenerować ?

Nie stylish taki jeden, w firefox jest plik, działa już nawet jak masz elektrolizę, minus trzeba robić restarty przeglądarki by zobaczyć zmianę, w Firefox polecam dodanie własnego stylu po przez narzędzia dewelopera i mamy podgląd edytując:

i potem sobie przekopiować.

Chrome też ma taki devowy edytor ale jak dla mnie mniej intuicyjnie można dodać lokalny plik (zazwyczaj dopisuje coś do starego i jak nie nadpisuje to używam ostatecznie „!important”) by sobie robić podgląd bez odświeżania czy pracy na dwie karty.

do chrome też są inne ([klik], [klik], [klik]) że nie trzeba zapisywać jako szablon stylu i działa z podglądem na żywo.

(tomekb) #18

Kazdy moze podeslac wiele styli, nie ma ograniczenia.

(rgabrysiak) #19

Takie pytanie poza konkursem - redakcja doda coś od siebie czy tylko liczy na społeczność?

(Bogdan_G) #20

Ja nie jestem specem, ale najbardziej podoba mi się jeden styl z forum purepc:
http://hostuje.net/file.php?id=f32bcaacc4c8f036f53632eefe16da5e
O takie stonowane kolory chodzi…

Swoją drogą, to dlaczego ze swojego komputera nie mogę dodać pliku .mhtml? Mam latać po hostingach, a grafika mus ma być bezpośrednio z komputera…

A to nie jest ogólne ograniczenie większości forów, że pliki txt (ew. też log) i kilka graficznych (np. png, jpg, gif).

(tomekb) #22

Nie bardzo rozumiem, co to znaczy. Pliku .mthml nie można dodać do posta jako załącznik, bo nie zezwalamy na takie rozszerzenie. Jaki to ma związek z dodawaniem grafiki do posta, którą dodać przeciez można?

(tomekb) #23

Zobaczymy, czy będzie jeszcze potrzeba, bo póki co przyszło wiele naprawdę fajnych skinów.

Jak stoimy z konkursem? Bo ni widu, ni słychu. Czas na zgłoszenia był bodajże do 24 kwietnia, a w zgłoszeniach pojawiają się kolejne poprawki (to akurat dobrze), ale niektórzy dodają nowe funkcje, zmieniają, dopasowują szablony - czepiam się, ale jak to ma być poważny konkurs (a nagrody wskazują, że tak), to trochę lipa. Ktoś mógł na początek rzucić byle co, a od półtora tygodnia szlifować szablon, który ostatecznie będzie wyglądał zupełnie inaczej niż na początku. Dla Was dobrze, bo dostaniecie dużo lepsze szablony, ale z konkursem wg mnie to nie ma nic wspólnego… poprawki można by było robić po skończeniu konkursu, a nie w trakcie. Taka mała uwaga z mojej strony.