Wasze modyfikacje wyglądu forum - KONKURS!

Jeśli ktoś z Was chciałby wprowadzić jakieś modyfikacje styli CSS naszego forum i udostępnić je innym użytkownikom (jako jedną z karnacji forum do wyboru) - od teraz jest taka możliwość.

Co więcej, ogłaszamy przy tej okazji konkurs na najlepsze style!

Zasady są proste:

  • podsyłacie swoje modyfikacje wyglądu forum w formie plików CSS (tylko z nadpisanymi elementami)
  • modyfikować można wszystko – kolory, czcionki, tła, zdjęcia…
  • do pracy polecamy narzędzia webmasterskie w przeglądarce lub wtyczkę Stylish
  • nadesłane style udostępnimy wszystkim jako karnacje do wyboru
  • karnacje opatrzymy Waszym pseudonimem (np. „nocny błękit autorstwa tomekb”)
  • do przesyłania modyfikacji CSS służy ten specjalny wątek
  • czekamy na Wasze propozycje do 23 kwietnia
  • 24 kwietnia uruchomimy w wątku do zgłoszeń możliwość oddawania głosów
  • na autorów trzech najlepiej ocenionych przez społeczność karnacji czekają… nagrody!

Do wygrania nagrody ufundowane przez HyperX:

Informacje techniczne:

  • modyfikacja stylu powinna zawierać się w jednym pliku CSS nadpisującym definicje dla istniejących elementów
  • opcjonalnie styl może mieć też wersję mobilną w postaci drugiego pliku CSS
  • dodatkowo styl mieć też zawierać elementy do umieszczenia w tagu </head> lub </body> (np. skrypty)

Przykładowy kod zmieniający fonty na całym forum oraz kolor i wielkość czcionki w postach:

html {
    font-family: Roboto, Helvetica, Arial, sans-serif;
}
div.cooked {
    font-size: 16px;
    font-weight: 100;
}

Proste, prawda? Modyfikacje forum mogą być zarówno bardzo rozbudowane (np. z tapetą w tle i ciemnymi kolorami do czytania w nocy), jak i bardzo proste (np. zmiana fontów używanych w treści postów). Kto wie, być może z największym uznaniem użytkowników spotka się właśnie jakaś mała, ale wyjątkowo fajna zmiana?

Jeśli macie jakieś pytania, to pamiętajcie że mamy dział Dla specjalistów -> Webmastering :slight_smile:

Aktualizacja: wszystkie nadesłane style wraz z możliwością głosowania na najlepsze znajdują się w wątku zlinkowanym poniżej. Wasz odzew był fenomenalny, liczba zgłoszeń i fenomenalnych projektów całkowicie nas zaskoczyła.

1 polubienie

:frowning: odpadam. Nie potrafię takich cudów robić.

To jest prostsze, niż się wydaje :slight_smile:

Sweetbrokacik może być? :wink:

1 polubienie

Gusta sa rozne :wink:

Aby zmodyfikować wygląd, trzeba znać klasy css. A gdzie one są? Chyba, że użyje firebug.

warto by wymusić na autorach zrzuty ekranu

mozesz tez przezanalizować oryginalny css forum :slight_smile:

Czyli źródło strony i edycja pliku css? A jak sobie na kompie zobaczę, jaki jest wygląd? Chyba, że zapisze całą stronę na dysku.

przeczytaj to co @tomekb napisał. użyj dodatku Stylish (pozwala on nadpisywać css w locie i mieć podgląd na żywej stronie)

Czytałem:) A programu nie znam, wolałbym w moim ulubionym Notepad++. Ale, jak jest wspomniany stylish i jest wymogiem, to tego programu użyję:)

no edytuj w czym chcesz :slight_smile: tylko Stylish pomoże Ci sprawdzić Twoje modyfikacje.

@tomekb ile styli można wygenerować ?

Nie stylish taki jeden, w firefox jest plik, działa już nawet jak masz elektrolizę, minus trzeba robić restarty przeglądarki by zobaczyć zmianę, w Firefox polecam dodanie własnego stylu po przez narzędzia dewelopera i mamy podgląd edytując:


i potem sobie przekopiować.

Chrome też ma taki devowy edytor ale jak dla mnie mniej intuicyjnie można dodać lokalny plik (zazwyczaj dopisuje coś do starego i jak nie nadpisuje to używam ostatecznie „!important”) by sobie robić podgląd bez odświeżania czy pracy na dwie karty.

do chrome też są inne ([klik], [klik], [klik]) że nie trzeba zapisywać jako szablon stylu i działa z podglądem na żywo.

Kazdy moze podeslac wiele styli, nie ma ograniczenia.

1 polubienie

Takie pytanie poza konkursem - redakcja doda coś od siebie czy tylko liczy na społeczność?

Ja nie jestem specem, ale najbardziej podoba mi się jeden styl z forum purepc:
http://hostuje.net/file.php?id=f32bcaacc4c8f036f53632eefe16da5e
O takie stonowane kolory chodzi…

Swoją drogą, to dlaczego ze swojego komputera nie mogę dodać pliku .mhtml? Mam latać po hostingach, a grafika mus ma być bezpośrednio z komputera…

A to nie jest ogólne ograniczenie większości forów, że pliki txt (ew. też log) i kilka graficznych (np. png, jpg, gif).

Nie bardzo rozumiem, co to znaczy. Pliku .mthml nie można dodać do posta jako załącznik, bo nie zezwalamy na takie rozszerzenie. Jaki to ma związek z dodawaniem grafiki do posta, którą dodać przeciez można?

Zobaczymy, czy będzie jeszcze potrzeba, bo póki co przyszło wiele naprawdę fajnych skinów.

Jak stoimy z konkursem? Bo ni widu, ni słychu. Czas na zgłoszenia był bodajże do 24 kwietnia, a w zgłoszeniach pojawiają się kolejne poprawki (to akurat dobrze), ale niektórzy dodają nowe funkcje, zmieniają, dopasowują szablony - czepiam się, ale jak to ma być poważny konkurs (a nagrody wskazują, że tak), to trochę lipa. Ktoś mógł na początek rzucić byle co, a od półtora tygodnia szlifować szablon, który ostatecznie będzie wyglądał zupełnie inaczej niż na początku. Dla Was dobrze, bo dostaniecie dużo lepsze szablony, ale z konkursem wg mnie to nie ma nic wspólnego… poprawki można by było robić po skończeniu konkursu, a nie w trakcie. Taka mała uwaga z mojej strony.

3 polubienia