Wasze pulpity

To i ja tak mam, tylko używam takich okienek od TAGO nierozwijanych od 2014. Są za darmo, ale wygoda mniejsza i skróty trzymam w folderze, żeby były w nich widoczne.

. Obecnie mam fioletowo zgodnie z kompozycją i z racji że lawenda jest moim ulubionym kwiatem od zawsze

Laptop ilu calowy 15,6 czy 17,3?

No i właśnie przez to masz zawalony pulpit i pasek dość za dużo ikon

Paski z aplikacjami pół - przezroczyste a po najechaniu myszką rozwija się i robi się mnie przezroczysty.
z 25% na 85% tak mam ustawiony.

Potem jeszcze z pingwina pokaże ale zbytnio sie nie różni…

TAGO fences też mają taką możliwość, ale jej nie włączyłem, a na pasku mam to, po co często chcę sięgnąć przy otwartych programach na cały ekran i to norma, że mam na nim tyle ikon,. Zyskuję za to strony z okienkami, dzięki czemu mogę mieć ich więcej niż pulpit pomieści, a przełączam się między nimi przez małe kropki na dole i ukrywanie za pomocą kliknięcia na ikonę TAGO fences lub skróty klawiszowe. Z przezroczystością jest tak, że zależy ona wyłącznie od intensywności barwy, a najlepsza jest z białym kolorem i akwamaryną na mój widok

Tapeta pulpitu i już wiemy, że dziewczyny to Ty nie masz:P Ja pier$#le tego typu plakaty wieszałem na ścianie tyle, że w wieku 15 lat. Później uznałem, że to obciach.

@kozak795 @anon85571622
Sprawdźcie sobie mini Apke

Da wam możliwość zrobienia przezroczystego paska startu

Myślałem, że to pulpit @eugenewolfe xD

Ekran blokady jako ersatz tapety, bo pulpit nadal na czarno. Jakoś łatwiej pliki na pulpicie pozbierać do kupy.

Wszyscy teraz “minimalni” - no i ja przeszedłem na odchudzonego “wilka” z takiej …
To dopiero miałem “przepych” i wszystko pod ręką …ha ha :slight_smile:

Ja mam od pewnego czasu pasek na górze przy większej ilości jak trzeba z niego korzystać to mniej ruszam jak trzeba zminimalizować i powiększyć okno to krótszy dystans mam.

Teraz mój ulubiony kolor. Dokładnie cyjan, czy akwamaryna w niebieskim odcieniu.


Dobrałem odpowiedni odcień w okienkach systemowych, żeby się dało czytać białe litery i ściągnąłem standardową tapetę wraz z kilkoma innymi do kompozycji, którą zrobię oddzielnie

Też tak miałem, było to bardzo wygodnie, tylko że durny system potrafi umieścić niektóre okienka za paskiem i nie ma jak ich złapać.

Błąd występował już w W7, później chyba w dwóch wydaniach W10, później się poddałem i przeniosłem pasek na dół :wink:

Klikasz na pasku ppm i wybierasz przesuwanie oknem, albo skrótami klawiszowymi command + kursor do góry = maksymalizuj, command + kursor w prawo = zmaksymalizuj na prawej połowie ekranu i tak dalej :stuck_out_tongue_winking_eye:

Pasek na górnej części ekranu jest głupim pomysłem z innego powodu. Przez niego nie można szybko zamknąć okna tylko trzeba się na tym skupić żeby trafić w X :wink:

Do szału mnie to doprowadzało.
Jak okienka nie dało się zmaksymalizować skrótem to trzeba ręcznie chować pasek.

W sumie nigdy nie zamykałem okien na wyścigi więc nawet nie zauważyłem tego problemu :wink:

Bez urazy ale nie słyszałem większej bzdury że na X zamyka się gorzej mając pasek na górze niż na dole

Powiedz mi jak ten pasek wpływa na ten X w tym oknie -,-

Można schować myszkę tzn sie kursor po za dolną krawędź ekranu
tak samo jest z prawą krawędzią ekranu, ale lewa strona i górna blokuje kursor i zostaje on w polu monitora ruszasz szybko byle jak myszką do góry i potem lekkim ruchem poprawiasz na X bez namysłu.
(pracując na 1 monitorze)

I zamykanie takiego okna na pełnym ekranie jest tak proste że nawet nie trzeba celować od razu za 1 płynnym ruchem. Wystarczy szybkim ruchem dojechać do max i lekko cofnać te 3-4 mm i klik.

@Quassar koledzy mają jeszcze monitory 800x600 XD