Wasze pulpity

Ja to bym chciał taką dziewczynę jak TY,

No to ci powiem w skrócie, że nie wyglądam jak jedna z panienek powyżej, nie ma się co napalać :sunglasses: No, szukajcie dalej chodliwych motywów. Dużo jest.

1 polubienie

No i pogłębiłaś mój smuteczek… przypomniałaś mi moich brakach w liczeniu. Zamawiając konsolę z grą AC Valhalla przedpremierowo nie wiem dlaczego wyszedłem z założenia, że 10 to poniedziałek. Dziś rano wstaję uśmiechnięty. O! Nadszedł ten dzień! I tak siedzę odświętnie ubrany, patrzę koło zegarka na datę. Dziś 9!!! Zaciskam zęby próbuję nie płakać, a tu TY z taką sugestią wyszłaś - serca nie masz!

EE tam wygląd. My żyjemy w cyfrowym świecie. :slight_smile:


…świntuch!

I co pomaga ci ta aplikacja w czymś na codzień…

Zastanawia mnie jaki jest ten sens faszerowania sie tymi aplikacjami do mierzenia wszystkiego.

Teraz bez posiadania opaski band do mierzenia kroków to już sie chyba nie jest sportowcem -,-

Wiadomość kierowana personalnie (i nie do Ciebie), więc nie czuję się w obowiązku odpowiadać.

U mnie klasycznie :slight_smile:

Ja tam nie wiem jak można pracować na tak małym ekranie… :rofl:

Czepiasz się. Są i 27’ monitory z FullHD (sam posiadam jako drugi i niczego mu nie ujmuję). 2K dopiero od 32’.

Jeśli to próba chwalenia to nie masz czym.

Jak masz kłopoty ze wzrokiem to się zgodzę. Dla reszty świata FHD na 27’ to nieporozumienie.

Potwierdzam. Na 27 calach z FHD widać “ząbki” i jest to dosyć irytujące, a zaznaczam, że ja powinienem chodzić w okularach :smiley:

Ale bez przesady znowu, na filmach tego nie widać. Można z tym żyć i się przyzwyczaić. Przynajmniej do czasu jak zobaczysz coś lepszego :smiley:

Tak się zastanawiam ile w tym faktycznego stanu rzeczy, a ile autosugestii? Pewnie jakby pod Twoją nieobecność ktoś zrobiłby Ci psikusa i zmienił rozdziałkę z 1440p na 1080p - to ile by minęło zanim byś się zorientował? Strzelam, że dość długo (ale błagam nie odpisuj. Mam dość osób co twierdzą, że na foobar2000 mp3 brzmi lepiej)

To jak kupowanie diesla bez turbo. Jest OK, do czasu pierwszej wycieczki poza miasto :smiley:

Chyba sobie jaja robisz to nie jest dobre skalowanie
Najsensowniejsze to jest 2k na 27 cali

1080p na 27’ musi być to niezłe rybie oko…

Odezwał się ekspert. W obliczu blasku jego wiedzy, aż boję się odezwać.

Widzę, że ktoś tu ogłosił, że ma monopol na rację!

@format_c
Zrozumiałem :slight_smile:
Jakaś gównoburza się narodziła niepotrzebnie.

Przyjrzyjmy się najpopularniejszej rozdzielczości 1920x1080 w monitorze o przekątnej ekranu 23-24 cale . Zagęszczenie pikseli jest tutaj na poziomie 92-96 dpi. Przyjmijmy je za wzorcowe, bo zapewnia dobrą jakość obrazu i jednocześnie komfort pracy. Jeżeli wybierzemy mniejszy monitor – 22 cale – dpi wzrośnie do 100, co oznacza, że elementy na pulpicie będą mniejsze. Dla osób z gorszym wzrokiem oznacza to mniej komfortową pracę lub konieczność korzystania z okularów.

Jeżeli przy rozdzielczości Full HD wybierzemy ekran 27 calowy (np. iiyama G-MASTER GB2760HSU-B1) to dpi spadnie do 82. Niektórzy będą zachwyceni dużymi i wyraźnymi elementami, inni mogą narzekać na zbyt duże piksele. To kwestia indywidualnych preferencji.

Powiedz po prostu że nie miałeś kasy na dobry monitor i kupiłeś byle jaką budżetówkę,
Chyba że lubisz mieć filmy/gry rozciągnięte i obcięte by potem powiedzieć że nie ma zniekształceń -,-

skoro Cię to rozśmieszyło to dla mnie ok! Reszta lata mi i powiewa.

Rybie oko to się robi, ale na trzech FHD: