Wasze pulpity

A no widziałem nieraz na streamach jak tak ludzie grają kupują 3 tanie monitory stawiają obok i grają myślą że to fajnie wygląda wolał bym kupić 1 większy.

Lubię mieć dwa monitory! Główny 32’ 2K i drugi 27’ FullHD (zwyczajnie nie wykorzystam na nim obrazu jak żyleta). Film, gra na głównym. Dwa ekrany tylko w obsłudze programów typu GIMP.
A czy mnie stać czy mnie nie stać mało powinno Cię obchodzić (ale to chyba Ty mi zarzucałeś, że pozostaje przy kartach GTX 10…, że jestem biedakiem, bo Ty masz RTX 20… Spore chyba masz kompleksy?)

Jeszcze sobie kutasy pomierzcie.

No u niego to będzie to dziwnie wyglądać jak będzie trzymać sie takich proporcji -,-

ale wiesz, że obrazek byłby bardziej adekwatny do ekranu 24’ z 4K?

Jak przechodzi bez trzasków, to komputer OK , i nie ma o co walczyć.


U mnie na najtańszym Ryzenie. / podkręcony do 3.7/ i starym RX 470 bez problemów.

@Quassar sens mierzenia wszystkiego aplikacjami jest nikły ale popatrz z innej strony. Opaska za głupie 100zł może zmotywować do ruchu osobę, która ma z tym problem a potrzeba jej jedynie niewielkiej inspiracji. Ja opasek nie postrzegam w kategorii sport, myślę o spacerze czy nawet przypomnieniach żeby wstać z krzesła i się trochę poruszać, np zrobić coś w kuchni. Opaski teraz potrafią znacznie więcej, polecam przejrzeć to co mają najpopularniejsze. Może to wydawać Ci się głupie ale nie brak odbiorców tego typu usług. Sport w opaskach dla mnie jest gdzieś na końcu.

Co do monitorów…
Ja ostatnio polubiłem elastyczność. Siedzę na 3 monitorach a w razie potrzeby (dosyć często) to samo nie gorzej potrafię zrobić na ekranie laptopa 14". Tajemnica tego zjawiska to skróty klawiszowe, na które przechodzę na małym ekranie rezygnując w dużej mierze z myszy. Branża to programowanie. Z grafiką byłoby gorzej. Polecam się nie przywiązywać :blush:

Czytam i nie wierzę. Tłuścioch kupi opaskę i zacznie biegać? No wydaje mi się to głupie.

Chodzi w tym zupełnie o coś innego. Interfejs możesz sobie przeskalować do rozmiaru jaki lubisz i np. @lordjahu może właśnie lubi na takim dużym pracować, ale weźmy skrajnie małe kółko wyświetlane na ekranie, powiedzmy jeden fizyczny milimetr ekranu, na 2 identycznej wielkości monitorach, z tym że drugi będzie miał 2 razy większą rozdzielczość.
Na pierwszym, milimetrowa kropka/koło będzie wyglądało jak ten plusik na obrazku poniżej, a na drugim “ząbki” będą dużo mniejsze. To samo z ukośną linią, bo piksele są na pionowej kwadratowej siatce.

obraz

Dlatego zagęszczenie siatki pikseli jest ważne. Dlatego też używa się wygładzania, które polega na dodaniu pikseli w pośrednim kolorze, aby oszukać oko, co w uproszczeniu wygląda tak.

obraz

i słusznie, dlatego napisałem że do dobre dla osób, które wymagają niewielkiej inspiracji. Taki pstryczek “no weź się rusz” i on już idzie na spacer, ale bez tego by nie wyszedł. Wbrew pozorom takich osób “pomiędzy chce mi się ale potrzebny mi impuls” jest sporo i to oni głównie korzystają z takich bajerów. Zaznaczam korzystają, bo kupuje je pewnie sporo osób i potem to leży w szufladzie.

Jest też takie coś jak spełnienie swojej roli. Często coś służy nam przez jakiś czas a potem odegrawszy swoją rolę jest już niepotrzebne. Z gadżetami tak bywa.

Tak sobie załatwiłem wzrok. Monitor w pracy, jeszcze CRT i jakaś potworna rozdzielczość.3000+ już nie pamiętam. Plus kanały RGB/grafikiem byłem/ I teraz okularki.

Wiesz w tym wszystkim idzie znaleźć złoty środek co do skrótów to polecam w miare możliwości korzystać nie zależnie od rozdzielczości bo po prostu ułatwiają czasem sporo.

Co do ilości monitorów to wole mieć 1-2 duże niż 3 bardzo małe monitory
na 1 dużym zmieścisz obok siebie taka samo 2 okna również przez co nie będziesz musiał żonglować oknami po między monitorami i walić gapy podczas minimalizacji i maksymalizacji aby potem przenosić nadmiar okien w te i wewte.

Dodatkowo jak przyjedzie pracować na jednym obszarze to te krawędzie pomiędzy 2-3 monitorami potrafią irytować.

@anon741072 Ja to wiem będą pixele i to bardziej odczuwalne … coś jak byś grał starszą grę na niższej rozdzielczości bo sterowniki mają problem z nową wyższą rozdzielczością.

Zgadza się, środek wszędzie mile widziany. Pewnie przejdę na 2 jeżeli kupię jakiegoś “lotniskowca” :blush: Mi własnie 3 ekrany służą do rozwiązania problemu z żonglowaniem oknami. Otwieram raz na poczatek pracy, ustawiam na ekranach i potem już prawie nic nie zmieniam. Ale przyznam że “lotniskowce” też mnie intrygują.

Chyba się coś koledze pomyliło. Może 320x200 :joy:

Philips 21" końcówka lat 90. Robił wrażenie.Ważył z 20 kg

W szufladzie to mam z terabajt na dyskach, z kilka GB RAM, końcówki , kable. Ale przestałem już zbierać.

Tak wszyscy sobie mówmy a potem pojawia się nadmiarowy nowy i lśniący kabelek … :rofl:

I tak już z połowę wywaliłem.Zasilacze, obudowy. wyniosłem pod śmietnik. A lumpiki rozwalili, chyba szukali miedzi. Tylko hałas niepotrzebny pod domem.

@HnauHnakrapunt
Jestem twoim fanem od zawsze. Jedyna baba tutaj co ma coś do powiedzenia.

Stare wywalić, nowe i dobre zostawić (albo jakoś tak), to chyba jedyny ratunek na elektro-bajzel :grin:
No chyba że czekamy aż stare nabierze wartości retro… dobra poddaję się :wink: