Wasze pulpity

KDE gołe, nawet ten Neon oparty o ubuntu , to startuje tak od 350- 400MB na system.
U mnie z 580 MB, ale pogoda, mierniki systemu, sieci, samba itd,. a odpala w 7sek

Postanowiłem przetestować czy XFCE faktycznie jest brzydkie.
Na pewno jednak jest zaskakująco szybkie.

1 polubienie

Wyglądem przypomina Windows 95 albo NT4.0.

1 polubienie

Fajna retro tapeta na stylizacji 9x. Te izometryczne ikonki to był całkiem niezły pixelart.

1 polubienie

Zabawa z KDE:

Ale oczy bolą, wróciłem:)

Nigdy nie próbowałem używać dłużej XFCE, wczoraj pierwszy raz postanowiłem poeksperymentować z tym środowiskiem, skłamałbym, gdybym powiedział że nie zrobiło na mnie wrażenia :wink:

Maszyna wirtualna wyposażona w 2 wątki oraz 4GB RAM, zainstalowana na dysku HDD potrafi np. odpalić libreoffice szybciej niż Windows 10 na… dysku NVME. IO Cache może trochę fałszować wyniki, ale mimo wszystko trudno nie przyznać że robi to wrażenie.

Jeszcze większe wrażenie robi, jak za pomocą kilku kliknięć można zmienić nowoczesny pulpit w tradycyjny inspirowany Windows9x (i odwrotnie).

1 polubienie

Stunts, w to się grało :slight_smile:

Minimalizm pełną gęba :smiley:

Przesiadka z awesome wm na dwm. Zaczyna mi się podobać ta cała idea idąca za suckless toolsami. Do tego zmiana distro na “systemd-free”. Nigdy nie miałem nic przeciwko systemd, ale chciałem spróbować czegoś nowego. Z rzeczy na plus, to nie wywala mi się serwis NetworkManagera kiedy laptop jest w dłuższym uśpeniu.

Update 2021

1 polubienie

Drugi komp
1024x768 rządzi! Nie jakieś wulhade xD

Da się pracować na takiej rozdzielczości? :grin:

No kilku okien obok siebie nie zmieścisz…

Ale jak masz jedno zmaksymalizowane i przełączasz się paskiem zadań to jak najbardziej…

Oczywiście, programy typu filmora się po prostu nie mieszczą. Ale z niej korzystam na kompie fHD

Ja od jakiegoś roku żyję bez systemd, jakoś tak tak stabilniej i szybciej. A nie wszystko w jednym worku.

Start systemu to jakieś 4 sekundy:

systemd nie jest wcale taki zły

Nie jest zły. Jest mocno przeładowany, ale można pochwalić za journaling system. Tego brakuje troche w dystrybucjach bez systemd.

Jeszczę coś takiego :wink:

Dzięki @sidkwa za inspirację. Ustawiłem sobie mój monitor fHD na pionowo.

W ogóle lubuję się w minimalistycznych, niebieskich pulpitach. Fajny też jest ten gradient na pasku mniejszego monitora wg mnie.