Wasze pulpity


Mint może być stabilny :wink:


Ja tam widzę bałagan, Conky to jak John Travolta w tańcu kiedyś. Było piękne ale się skończyło.
Browser zajmuje całość, jak mierniki, to tylko na pasku

Ujmę to tak: “oddal się stąd natychmiast”, to mój pulpit. Ja Twoich fajerwerków nie neguję.


Szarobury następca windows 2000, co ciekawe nic nie pisze o braku kompatybilności z Windows 98 :wink:
Ciekawe czy po przebrnięciu przez durny kreator będzie działać, problem tylko że sprzęt którym dysponuję ma średnią kompatybilność z 98.

Jest nawet dark theme :wink:
Nic tylko zainstalować jakieś UT* i grać.

*UT2003 oczywiście
**Którego niestety nie mam, w antologii jest wersja 2004, na gog również.

Update na 2021 rok
Juz ponad 3 lata mineło +
Wleciała juz stacjonara a własciwie 2 stacjonary
tutaj pulpit głownej z I7 8700 i R9 390x

jak ustawiłeś taki pasek przezroczysty
Ja korzystam z TranslucentTB

@Quassar jak ogarnąć w tym programie, żeby pasek zdań był cały czas przezroczysty, nawet gdy mam otwarte okna na pełnym ekranie? Bo ten efekt działa tylko na mniejszych oknach. Nawet jak włączę Menu Start, przezroczystość znika.


Ok, znalazłem. Już mi się podoba pasek zadań.

o a tu inne ten no

Nie zamykaj bestii w klatce. :smiley:

1 polubienie

ogarnij te ikonki z pulpitu. też tak miałem ale mam na pasku teraz wszystko

1 polubienie

Stock W11. :wink: Minimalizm zawsze był fajny.

To na dole w Win 11 zerżniete z Dock-a w macOS. Wstyd, ze sam MS nic nie potrafi wymyśłeć.

Nie ma co wymyślać, po prostu rozłożenie „ciężaru” interfejsu na środek jest najbardziej symetryczne i estetyczne. To że się przyzwyczailiśmy do przycisku start po lewej to tylko przyzwyczajenie. Zawsze się zastanawiałem dlaczego Windows nie centruje elementów paska.

W sumie MacOS wciąż robi to lepiej bo na dole jest centralnie pasek bez żadnych elementów po lewej ani po prawej a na górze są proporcjonalnie - menu programu i menu systemu - zapewniając „wyważenie wizualne”

Choć jeżeli chodzi o użyteczność, to jednak wolę menu programu przepięte do okna jak w Windows.

MacOS wg mnie postawił na symetryczność kosztem wygody - tzn tylko w przypadku menu.

W sumie każdy od każdego zwala, np centralny dock lata temu (przesuwalny chyba) miał Os/2 Wrap
obraz

a pasek z MacOS kiedyś przypominał Windows pod względem rozłożenia ciężaru na do lewej.

Nie tyle zerżnięte, co ludzie sami tworzyli takie rozwiązania do Windowsa, więc Microsoft wziął i dodał. Zresztą pasek zadań nadal w Windowsie nie ma nic z docka. Poza byciem na środku.

A to mac nie zerżną tego rozwiązania docka z linuxa?

Przeczytaj czym się różni Linux od Unia i wtedy pogadamy :slight_smile: