Wasze pulpity

Aż mnie wzięło na wspomnienia. SDI, 115kb/s (0,115 megabita), brak blokowania linii telefonicznej, za grosze tj 160zl/mieś (na początku 1000zł/mies) - taka cena 20 lat temu. Dobrze się to dogadywało z Linux i z Windows. Świat stał otworem, marzenia zostały spełnione, pozostało połączyć się i korzystać korzystać … :rofl:

Na SDI to już się dało w Quake3 czy Total Annihilation z zagramanicą pograć.
Fiuty na początku zawsze wygrywali, ale po miesiącu-dwóch.
Byłem wtedy „kierownikiem” od zarządzania internetem. Kabelek puściłem tylko do sekretarki i księgowej.
Oj piękne czasy.

To za modem kojarzę jakieś 60-70zł w tym koło 40zł abonament na telefon stacjonarny w tepsie.

Używałem programu „bankrut” który zliczał impulsy i nie tyle przeglądałem internet, co starałem się otwierać multum okien z interesującymi mnie treściami i rozłączać się gdy tylko treść się pobrała.

Później można było czytać bez „limitów”.

Zgadzam się z tym wyglądem W11. Nie wysilili się wcale żeby był ładniejszy… wcale a wcale. Ja uważam że jest nawet brzydszy od W10.

A plotki o pasku zadań to jakaś kpina jeżeli się potwierdzą:

  • nie można go przenieść w inny bok ekranu (na sztywno przyspawany do dołu ekranu)
  • po przeciągnięciu ikony pliku na ikonę na pasku zdań plik nie otworzy się we wybranej aplikacji (czyli drag and drop nie działa)
  • na pasku zadań nie można umieszczać swoich skrótów do swoich pików/aplikacji

Przeciąganie plików i ikon na pasek zadań. Funkcja, która pozwala nam przykładowo przeciągnąć plik graficzny z pulpitu na ikonę Photoshopa na pasku, aby ten uruchomił się wraz z przeciągniętym plikiem (nie działa). Czy też inna sprawa. Na pulpicie mamy skrót do na przykład przeglądarki internetowej i chcemy go przypiąć do paska zadań. Dotychczas chwytaliśmy skrót i przeciągaliśmy na pasek. W aktualnych kompilacjach Windows 11 obie metody przeciągania niestety nie działają! Pasek zadań stracił obsługę drag and drop.

To sprawia, że fajne funkcje i wieloletnie przyzwyczajenia z obsługi systemu idą do kosza. I najgorsze jest to, że to podobno nie jest błąd kompilacji tylko MS potwierdził, że te funkcje zostały usunięte. A jeżeli to się okaże prawdą to pewnie ja nie będę aktualizował systemu do W11 i pewnie przesiądę się na niego dopiero po końcu wsparcia W10.

To jak dodać ikonkę do paska?
Po co komu niefunkcjonalny pasek, jako ozdoba ekranu czy jak?

Od W98 albo nawet 95 (w sumie nie pamiętam) był obszar na pasku przeznaczony na umieszczanie przez użytkownika skrótów.

No ja taż mam takie myśl, nie będę aktualizował do W11.

„Przypnij do paska zadań”?

Podobno będzie można dodać te które sam przypiął MS :smiley:
Ale takiej dowolności i swobody jaką masz teraz nie będzie.
Chyba, że pod naporem krytyki MS się ugnie. Bo wylało się na MS wiadro pomyj jeżeli chodzi o pasek.

Co jest nie tak z paskiem zadań w Windows 11? (centrumxp.pl)

Upraszczanie wszystkiego ostatnio jest modne.

Pamiętam jak ziomki robiły sieci. Jeden brał na siebie SDI i trzymał graty u siebie, czesto pc z linux, jeśli dobrze pamiętam najczęściej Debian albo freesco, ale lamerzy stawiali jakieś tplinki plus switch. Raz koleś wpada do kolesia i mówi, net mi od miesiąca nie działa, na co drugi koleś, o sorry kabelek wypadł ze switcha :grimacing: U mnie w bloku też sąsiad wziął na siebie SDI i robił za blokowego ISP, wyprowadził się na jego miejsce nowy sąsiad, kolega zresztą, pyta się mnie, pod ścianą leży jakiś switch, ja mówię, a bo sąsiad w isp się bawil, a on czy może odłączyć, ja na to próbuj, w końcu twoja chata. Ostatecznie nie wiem czy się odważył to rozpiąć.

W każdym razie jedni się pobawili, inni wyrośli na lokalnych ISP, głównie Ci co znali Debiana.


Windows

U mnie po staremu. Jajko tylko czasami zmieniam. Nie ma w czym grzebać.

A kiedyś miałeś taki ultrapanoramiczny monitor. Dlaczego zmieniłeś na FHD?

Uuu NFS Most wanted. Działa to na windowsie 10 ?

Działa. Jest sporo poradników na necie, jak uruchomić.

Aa sprzedawałem komputer i gość się uparł, że kupi tylko z tym monitorem./BO ZESTAW/
Mówiłem żeby sobie w sklepie kupił, bo ten ma 2 miesiące i taniej nie sprzedam.
Takie ludzie. A że miałem jeszcze 27" Della/też prawie nowy, na gwarancji/ to na razie nie zmieniam.
I mam jakieś takie subiektywne odczucie, że przez Display Port lepiej wygląda niż to HDMI.