Wicenaczelny obszaru technologie WP zawieszony

Chyba się dużo ostatnio zmienia w tym DP ;/

Woda sodowa? :joy:

ps.
A tak po prawdzie nie ma się czym emocjonować. Pewnie zwykłe korpożycie i wewnętrzne przepychanki :wink:

No, no, ciekawe… :face_with_raised_eyebrow:

Aż kristov i „brum brum” się zalogowali.

Od kilku dni widzę spory ruch wierchuszki na forum, ale jaki to miałoby mieć związek ze sprawą? Myślisz, że nie mają lepszych środków komunikacji? :joy:

ps.
Sorki @lordjahu, ale musiałem poprawić ten nic niemówiący tytuł :wink:

2 polubienia

Jedno trzeba Urbaniakowi przyznać. Obiecywał, że w kwiecień/maj na DP czekają nas niespodzianki i dotrzymał słowa. :+1:

4 polubienia

Wiecie o co mi chodzi?
Zmiana DP na nowe, masa błędów i nagle objawienie. Kolega @gtxxor wypowiada się, wyjaśnia, angażuje się a reszta redakcji ? Milczy.

Połowa miesiąca, @Docent angażuje się w wypowiedzi i nareszcie redakcja zdaje się interesować społecznością, a teraz to …

Cholera z roku na rok redakcja ma coraz większe problemy. Trzeba było iść w komercję?

Jak się chce trzepać kapustę to trzeba ponosić ryzyko :wink:

Ciekawe czy to nie jest jakaś grubsza afera, skoro komisja, zawieszenie, inne portale o tym piszą…

Z jednej strony skoro rzecznik się wypowiedział w temacie i informacja poszła w eter, to raczej nie jest to byle przepychanka.
Z drugiej skoro niedawno awansował, zawsze mogło kogoś zapiec.

W każdym bądź razie, wpisujcie miasta. [*]

2 polubienia

Może on tylko przekazał podwładnym to, co o nich myślimy na forum? :joy:

2 polubienia

Wyobrażam sobie sytuację tak (nie biorąc niczyjej strony)

  • DP czyli flagowy portal technologiczny WP się zaczyna sypać. Z innymi też nie lepiej.
  • gtxxor jako osoba odpowiedzialna, która wraz z awansem nabrała sobie na głowę multum obowiązków, wpadając w ten kocioł łapie stres, zaczyna poganiać ludzi. Z jednej strony ciśnienie od użytkowników, z drugiej ciśnienie od przełożonych.
  • to już nie lata 90’te, że da się coś osiągnąć poprzez poganianie pracownika ponad miarę czy w niewłaściwy sposób. Teraz można coś osiągnąć jedynie przez polepszenie organizacji i pozytywną stymulację (całe firmy się tym zajmują). Gdzieś w tej delikatniej materii granica zostaje przekroczona i pracownicy zaczynają korzystać z możliwości jakie mają, czyli np ze słowa ‘mobbing’.

( historia wyssana z palca, wszelkie opisane wydarzenia mogą okazać się nieprawdziwe :wink: )

Hmmm, albo ja czegoś nie zauważyłem albo… ale uczciwie trzeba przyznać że ja z jego strony ciśnięcia użytkowników nie odnotowałem. Nawet wtedy kiedy mu napisałem brzydko żeby się pier… :wink:

To ciśnienie na innej zasadzie. Nie ma to nic wspólnego z wymuszaniem czegoś przez jakiegokolwiek forumowicza, ponieważ żaden z nich nie ma biznesowej relacji z Gtxxor. W sumie użytkownicy jako testerzy wykryli sporo problemów i je oposali.

Po prostu skoro Gtxxor pisał na forum, odpowiadał na pytania, czytał o problemach to automatycznie starał się coś z tym zrobić albo nawet jak nie mógł, to te sprawy latały mu po głowie, jako niezałatwione. Z drugiej strony powolność działania dużych korporacji i stres gotowy.

Z jeszcze innej strony szef jest od tego, żeby w takich sytuacjach umieć załatwić sprawy możliwie bezboleśnie dla wszystkich. Może powinien odbyć jakiś dobry kurs z zarządzana potencjałem ludzkim?

Tak jak mówię, nikogo nie bronię, tylko historię sobie opowiadam. Nie mam pojęcia jak tam jest :wink:

1 polubienie

Komercjalizacja nie jest problemem sama w sobie, jeżeli jest realizowana rozsądnie. Patrzcie na taki SpidersWeb - wielgachny pudelek pełen clickbaitów. Jednak ma się świetnie. Zrobili masę rozgałęzień portalu, rozbudowali działalność.

Tymczasem dobreprogramy po prostu chcą być tym pudelkiem dla wszystkich - tylko nic więcej wydaje się nie przychodzić redakcji czy zarządowi do głowy (wyobrażam sobie, że widzą DP jako jeden z wielu portali i nic więcej). DP cierpi na stagnację - bo jednak portal jest tym, czym był zawsze. Zmieniła się treść i layout, jednak format pozostał ten sam.

Rozwiązywanie problemów (edytory CMS i blogowe choćby, czyli podstawa funkcjonowania) mających dużo lat i nierozwiązanych przy okazji zmiany na poprzedni layout jest tego dobrym przykładem. Zamiast zrobić dobre narzędzia zarówno dla społeczności jak i redakcji zrobiono to na odwal się. Komentarze zresztą też były zmieniane i przepisywane, z marnym skutkiem. Niby było parę dobrych opcji, jednak do ostatniego dnia życia „poprzedniego portalu” te komentarze też były zabugowane.

No to teraz miejmy nadzieję że wypowie się dalsza część @redakcji i zareaguje na problemy.

Jak pisałem via FB - rozwiązałem umowę z Wirtualną Polską za porozumieniem stron. Nie mam postawionych żadnych zarzutów.

Przez ostatnie 2,5 roku pracowałem po 12-14 godz. (podkreślam mowa tu o mnie samym, nie konkretnym podmiocie, z którym współpracowałem) na dobę, ledwo żyjąc. Zaniedbując siebie i sprawy osobiste. Czas zaciągnąć hamulec :wink:

1 polubienie

Premiera Cyberpunk na DP i w życiu …
Tak sobie czasami myślę że ekipa rządząca z WP/DP czasami może nam zaufać i poprosić społeczność DP o pomoc - w końcu wszyscy chcemy dobra portalu i społeczności jaką tu rozwijamy od lat.

Mamy grono wspaniałych fachowców w tematach programowania, layoutu, gotowania i PR, wystarczy wyciągnąć rękę a pomożemy, by dla przykładu ograniczyć takie sytuacje jak wyżej …

W końcu forum to nie tylko zamknięta bryła. To również przyszli współpracownicy :wink:

1 polubienie

Podkreślam, to nie ma nic wspólnego z DP/WP. O moim byłym już zleceniodawcy nie chcę się wypowiadać i tego nie zrobię, więc nie pytajcie :wink:

Bardzo proszę też, aby niczego sobie nie dopowiadać do tego, co już powiedziane zostało na szczeblu formalnym. Plotki nie służą nikomu, w tym także społeczności DP, która - wierzę - zostaje w dobrych rękach osób o nazwiskach znanych Wam z SG.

Mówię wyłącznie o sobie, ciesząc się szczerze, że przez ostatni czas mogłem dla Was pisać i być czule nazywany np. „autorem d…m”. No, i HZ 2018 był niczego sobie.

2 polubienia

Pamiętam, siedziałeś po nocach aż kiedyś napisałem Ci że się zbyt szybko spalisz.

Tak czy owak życzę Ci powodzenia.

2 polubienia

Nie byłbym sobą gdybym sobie nie dopowiedział…