Dyskusja o nowej stronie DP

Kto by pomyślał że takie cuda w CSS’ach są :mage:

Definiowanie styli bezpośrednio dla nagłówka i w paragrafie będzie działać tak długo, aż nie zmienią tagu paragrafu i nagłówka. Trudno mi sobie wyobrazić, żeby to ktoś zmienił.

Po co? Szeryfowa może wyglądać nieźle na ekranach 4K albo na smartfonach. Drugi powód, to nauka. Właśnie poszerzyłem swoją wiedzę na temat CSS’a. :rofl:

No to teraz już jasne „Szeryfowa może wyglądać nieźle na ekranach 4K albo na smartfonach”…:upside_down_face:
Więc niech im będzie… Mam tylko FHD, jednak chyba w sumie nie chodzi o wygląd a o wygodę czytania.
Dobra nie ma co się już czepiać, żeby chociaż nie zmieniali codziennie kodu, to byłoby OK.
Kto chce - to może mieć bezszeryfową, dzięki metodzie kolegi @krystian3w .
Zobaczymy, ile podziała tym razem.

Szeryfowa ma to do siebie, że zawiera wiele szczegółów i jak nie jest to 4k to po prostu jest postrzępiona ponad granicę komfortowego czytania. Zwłaszcza jeżeli zastosowana jest do paragrafu, gdzie literki są małe. Odpalam na komórce i czytelność jest znacznie lepsza - tak na moje odczucie.

Kolega chyba nie na bieżąco?

Co masz na myśli? Zaglądam tu codziennie, jak i na stronę główną. Wiem, że coś tam poprawiają, bo moje komentarze zaczęły się ukazywać :stuck_out_tongue_winking_eye:. Ale wcale to nie oznacza, że mam usiąść zadowolony.

odpowiedź:

Teraz tylko @Docent

Ok, macie rację. Chyba jednak coś mi umknęło :joy:

Ja tylko chciałem powtórzyć to, co już pisałem na blogu - ja się zajmuję aspektami technicznymi, natomiast nie jestem w stanie odpowiadać Wam na pytania dotyczące dalszego rozwoju serwisu, kwestii reklamowych czy redakcyjnych. Wierzę, że tu też zostanie wypracowana jakaś forma komunikacji i sam zawsze to rekomenduję :slight_smile:

@Docent wykorzystując że akurat jesteś: czy forum będzie miało aktualizacje (w tym bezpieczeństwa) do najnowszej wersji?

2 polubienia

Będzie :wink:

1 polubienie

To może jeszcze jedno - kto teraz jakby „odpowiada” za DP?

Jak to w dużej firmie, za każdy aspekt (biznesowy, redakcyjny, techniczny, moderację itp.) odpowiada ktoś inny…

Najgorzej, jak ten spinający te aspekty (np. często zwany SDM przy metodzie Kanban) nie ogarnia kuwety.

image

Też mam takie wrażenie, że jak nie ma osoby odpowiedzialnej za całość jednego poletka (tu DP w ramach WP), to potem mamy takie kwiatki, jak ten słup, czy ten:

Spoko, doceniam gest.

Ale skoro już jesteśmy w temacie …
Któż z redakcji będzie teraz pomostem pomiędzy społecznością a redakcją - komu mamy się skarżyć, kto będzie się tutaj udzielał, do kogo można pisać w potrzebie, komunikacji i innej pierdole która naniesie się na mózg podczas pracy, zabawy i wolnej publicystyki ?

Myślę, że społeczność nie potrzebuje pomostu do redakcji, bo redakcja po prostu przyjdzie do Was sama, chociażby ja :wink: Fakt faktem, ostatnio było tutaj kilka problemów, wynikających także ze zmian layoutu jak i osobowych, ale zarówno ja, jak i @jak.kra czy @Kristov_pl zawsze jesteśmy otwarci na kontakt i chętnie z Wami pogadamy czy postaramy się wziąć na klatę zgłaszane problemy :wink:
Oczywiście z samego słuchania jeszcze nikomu nic nie przyszło, dlatego będziemy starali się bić w tarabany i przekazywać rozmaite kwestie wyżej, aby wszystkim żyło się lepiej :slight_smile:

2 polubienia

Jak PRL, który bohatersko walczył z problemami, które sam sobie stworzył. :]

1 polubienie

Aby wszystkim żyło się lepiej, to lepiej nie dokładać wszytkim tego, czego nie akceptują.
Ja jestem pierwszy do złoszczenia się, gdy coś przeszkadza mi w czytelności. I im więcej niepożądanych ramek, reklam - tym więcej trzeba blokować. A że blokowanie, to sztuka, to i dziesięcioma blokerami nie da się uzyskać czytelności na DP bez przeszkód. Cierpliwie łuska się skrypty i inne, tworzy się filtry i bingo!
Z jednej strony funkcjonalność strony DP, a z drugiej spam reklamowy. Jednak da się to pogodzić.
Nowe DP czytam jak hrabia. Nawet niezłe zmiany, choć Pomylone jest z tym - kto tu jest użytkownikiem portalu. Byle kto wejdzie, może coś nawtykać, a jeszcze zaspamować. Chociaż jestem już weteranem, to mierzi mnie wyścig do komentowania. Są cuda, gdy mi się uda umieścić komentarza jako zalogowany, a pełno anonimów obcych, ufo jakieś, niezalogowane i pozostaje pytanie - Dla kogo powstały/były dobreprogramy, dla kogo są i dla kogo będą.


Mało reklam = mało blokowania, a nawet niepotrzebne. Dużo reklam = setki zablokowanych elementów (jak na freedisc) - dlaczego muszę kombinować, żeby po prostu przeczytać ciekawą treść?

1 polubienie

A grafiki w mobilnym chrome jak się nie wyświetlały, tak się nie wyświetlają - mowa o blogu. Klikam i widzę tylko czarny ekran, nawet „X” nie działa… Trzeba całą stronę odświeżać. Zarówno w trybie „edycji”, jak i „czytania”.

(2) Nowa rewizja portalu Dobreprogramy + przeglądanie stron internetowych x przeszłości TALK - YouTube
Mój film na YouTube o nowym DP i o sposobie na przypomnienie sobie dawnego wyglądu :slight_smile:

2 polubienia