Win10 - partycja odzyskiwania

(leckow) #1

Pytanie, co z tym zrobić? Jak wykasować? Z jakiego powodu ta partycja się u mnie pojawiła?

Jak usunąć partycję odzyskiwania po uaktualnieniu Windows 10240 do 15063 ?
(Astor44) #2

Dobrze by było zobaczyć obrazek systemowego Zarządzania dyskami.

(leckow) #3

Systemowe zarządzanie dyskami, wg mnie w normie, plus niereformowalna partycja odzyskiwania

(Astor44) #4

“Oszczędnie” pokazałeś ten pasek tego dysku, a mnie chodziło o to, by porównać całość partycji na tym dysku.
Partycję niechcianą usuwa się PPMyszy na tejże partycji jak ją widać na obrazku i z menu kontekstowego wybiera się “Usuń wolumin…”. Potem jeszcze potwierdza, a potem jeszcze raz w tym miejscu PPM i “Usuń partycję”. Pozostanie w tym miejscu “obszar niezagospodarowany”, o który można rozszerzyć partycję sąsiednią, tę po lewej stronie na obrazku.
Dlaczego ta partycja 833 MB powstała, nie wiem.

(leckow) #5

To byłoby za proste, próbowałem kilka dni temu. PPM wywala pomoc ms, a tam bla,bla

(Astor44) #6

No, to najwyraźniej chroni ją system. Widocznie jednak jest ważna i powstała prawdopodobnie podczas aktualizowania się systemu operacyjnego.
Jeśli nie interesuje Cię powrót do poprzedniej wersji systemu, otwórz: Ten Komputer > PPM na partycji systemowej > Właściwości > Oczyszczanie dysku > Oczyść pliki systemowe, zaznacz wszystkie kratki.

(pocolog) #7

Uruchomiłeś zarządzanie dyskami z uprawnieniami administratora?

(leckow) #8

Problem rozwiązany za pomocą narzędzia acronisa drivecleanser

Partycja została uwolniona, a następnie rozszerzając partycje poprzednią "znikła"
Dziekuje za zainteresowanie moim problemem.

(adamk1985) #9

Tylko to jest partycja W10 która tworzy się przy instalacji systemu - pozwala na przywrócenie systemu do stanu fabrycznego… Usuwając ją pozbawiasz się tej możliwości… W razie poważniejszego problemu z systemem w rachubę wchodzi wyłącznie nowa instalacja… Powodzenia

(leckow) #10

Nie pamiętam od kiedy mam zainstalowanego win10, ale ta partycja pojawiła się może tydzień temu.

(Astor44) #11

Widocznie system Ci się samoczynnie zaktualizował.
Jak już to zrobiłeś, co zrobiłeś, to dokończ i zrób to, o czym pisałem wyżej, czyli wyczyść resztki poprzedniej wersji systemu.

(leckow) #12

System instalowany był na czysty dysk.

(~MacG) #13

W każdym razie, właśnie straciłeś jakąkolwiek możliwość użycia systemowych narzędzi do naprawiania/przywracania systemu

(leckow) #14

Strata niepowetowana, system przywracam z tworzonego co pewien czas obrazu.
Dla wyjaśnienia, system mam zainstalowany od 2 lat, i zastanawiające jest dla mnie, dlaczego
ta partycja pojawiła się właśnie w ostatnim czasie?
Może masz taką wiedzę?

(~MacG) #15

Odpowiedź jest jedna. Win 10. Tego zwykły człowiek nie ogarnie.