Win10 - partycja odzyskiwania

Pytanie, co z tym zrobić? Jak wykasować? Z jakiego powodu ta partycja się u mnie pojawiła?

Dobrze by było zobaczyć obrazek systemowego Zarządzania dyskami.

Systemowe zarządzanie dyskami, wg mnie w normie, plus niereformowalna partycja odzyskiwania

“Oszczędnie” pokazałeś ten pasek tego dysku, a mnie chodziło o to, by porównać całość partycji na tym dysku.
Partycję niechcianą usuwa się PPMyszy na tejże partycji jak ją widać na obrazku i z menu kontekstowego wybiera się “Usuń wolumin…”. Potem jeszcze potwierdza, a potem jeszcze raz w tym miejscu PPM i “Usuń partycję”. Pozostanie w tym miejscu “obszar niezagospodarowany”, o który można rozszerzyć partycję sąsiednią, tę po lewej stronie na obrazku.
Dlaczego ta partycja 833 MB powstała, nie wiem.

To byłoby za proste, próbowałem kilka dni temu. PPM wywala pomoc ms, a tam bla,bla

No, to najwyraźniej chroni ją system. Widocznie jednak jest ważna i powstała prawdopodobnie podczas aktualizowania się systemu operacyjnego.
Jeśli nie interesuje Cię powrót do poprzedniej wersji systemu, otwórz: Ten Komputer > PPM na partycji systemowej > Właściwości > Oczyszczanie dysku > Oczyść pliki systemowe, zaznacz wszystkie kratki.

Uruchomiłeś zarządzanie dyskami z uprawnieniami administratora?

Problem rozwiązany za pomocą narzędzia acronisa drivecleanser

Partycja została uwolniona, a następnie rozszerzając partycje poprzednią “znikła”
Dziekuje za zainteresowanie moim problemem.

Tylko to jest partycja W10 która tworzy się przy instalacji systemu - pozwala na przywrócenie systemu do stanu fabrycznego… Usuwając ją pozbawiasz się tej możliwości… W razie poważniejszego problemu z systemem w rachubę wchodzi wyłącznie nowa instalacja… Powodzenia

Nie pamiętam od kiedy mam zainstalowanego win10, ale ta partycja pojawiła się może tydzień temu.

Widocznie system Ci się samoczynnie zaktualizował.
Jak już to zrobiłeś, co zrobiłeś, to dokończ i zrób to, o czym pisałem wyżej, czyli wyczyść resztki poprzedniej wersji systemu.

System instalowany był na czysty dysk.

W każdym razie, właśnie straciłeś jakąkolwiek możliwość użycia systemowych narzędzi do naprawiania/przywracania systemu

Strata niepowetowana, system przywracam z tworzonego co pewien czas obrazu.
Dla wyjaśnienia, system mam zainstalowany od 2 lat, i zastanawiające jest dla mnie, dlaczego
ta partycja pojawiła się właśnie w ostatnim czasie?
Może masz taką wiedzę?

Odpowiedź jest jedna. Win 10. Tego zwykły człowiek nie ogarnie.