Windows 7 build 7000 - wasze opinie

Bylo na vortalu o tym ile wytrzymał XP. Firewall systemowy w XP nie zalicza ŻADNYCH testów.

Dodane 14.01.2009 (Śr) 20:33

SAMAOD mówiłem wywal Kasperskiego

mam 7000 już od jakiś 3 tygodni

napotkałem się z problemami:

  1. uruchamianie od kilku dni zajmuje mi 15 minut - między bootowaniem a logowaniem

(nie posiadam wirusów, miejsca na dyskach jest, pulpit czysty, autostart jest normalny)

  1. Aero mi nie działa (działało wcześniej)- zamiast jego, jest wygląd z Windows98 (ale w białym kolorze)

  2. Grając w grę (w moim wypadku Mein2) w trybie “oknowym”, jest czasem wkurzające, ponieważ najeżdżając na pasek zadań >> jakiś element (aby wyświetliło się więcej informacji - np najeżdżam na zegarek i wyświetla mi się data), to jest taki błąd że gra staję się czarno-biała, zmienia swój rozmiar. po zjechaniu z paska zadań, wszystko jest ok.

poza tym wydajność jest kijowata, i trudno będzie mi uwierzyć, w to, że użytkownicy posiadający komputer 1ghz 512ram, będą mogli korzystać na codzień z tego systemu… :expressionless:

oszczędźcie sobie komentarze typu: eee to jeszcze beta i jest niedopracowana… bla bla bla

A ja Ci powiem że zainstalowałem sobie z ciekawości na starym kompie z AMD Athlon XP 1.8 GHz i 512 ram Windowsa 7 bete i bardzo dobrze chodzi, pomijając to że z tych 512RAM system zabiera mi ok 350RAM i wszystko chodzi stabilnie bez żadnych zwiech, oczywiście wyłączyłem wszelkie duperelki aero, przezroczyste okienka itp.

Na samym początku chcę powiedzieć że Vista jaka była taka była, sporo błędów (które do tej pory są) SP1 rozwiązał tylko ich część, ale jak była niestabilna taka pozostała. Niestety (he he) czas tego systemu dobiega końca, sam Microsoft zauważył co za bubla wydał więc zabrał się do pracy.

Windows 7 w wersji RTM (Relased to Manufactured) jest planowany na święta tego roku, tak więc pozostało niewiele czasu na ociąganie się i Microsoft wydał publiczną betę swojego nowego produktu w Styczniu (9 a potem 12) na początku udostępniono 2.5mln kluczy, i ta informacja podziałała na rzesze użytkowników aby jak najszybciej wejść na stronę z kluczami seryjnymi oraz systemem pobierania obrazów (w tym dniu pojawiła się także wersja x64 która była bardzo pilnowana przed wyciekiem).

Okazało się że Microsoft nie spodziewał się aż takiego zainteresowania… uśmiercono 3 serwery i nikt nie mógł wejść na strony www, 12 Stycznia dostawiono 10 serwerów i zaczęło wszystko działać. Microsoft zrezygnował z limitu ilości kluczy (których jedna osoba może mieć 10 5x2) i wprowadził limit czasowy ściągania obrazów ISO do dnia 24 Stycznia 2009r.

Według informacji bliskich Microsoft, serwery do pobierania obrazów ISO sukcesywnie blokują pobieranie obrazów przez oprogramowanie trzecie, zalecam ściąganie obrazów przez Microsoft Download Manager albo po prostu ze źródeł “innych” (jest to legalne).

Tak więc po ściągnięciu obrazu (2.3GB x32) zabrałem się od razu do instalacji tego cudeńka.

Instalacja jest taka sama jak Visty tylko że klucz licencyjny wpisuje się na samym końcu (ciekawe czy tego by niemożna wykorzystać ;-D ).

Instalacja trwała około 20-25 minut

Po zainstalowaniu nie miałem:

Sterowników do karty graficznej (Działają TYLKO 8.10) Instalowałem system także na karcie GF8600GT ona została rozpoznana i były od razu sterowniki i aero theme.

Po zainstalowaniu miałem:

Sterowniki z Windows Updates:

Dźwięk, Sieć (Karta działała po zainstalowaniu ale wymagany była aktualizacja sterownika), RAID (W systemie).

Jakie zauważyłem różnice.

1. Pierwszy raz wprowadzono dodatek w postaci Biblioteki plików, w której możemy "umieszczać" pliki z których najczęściej korzystamy i będą one zawsze pod ręką.

2. Zmieniono pasek start oraz ekran startu systemu wraz z ekranem logowania.

3. Ikony zamiast ikon z nazwą programu na pasku zadań są bardziej poręczne a w szczególności tryb wyboru pod okna.

4. Schowano wszystkie niepotrzebne ikony w tray są tylko 3 a reszta ukryta.

5. UAC został diametralnie zmodyfikowany, teraz nie woła o prawa admina przy zmianie plików na dysku systemowym. (Ale woła przy instalacji oprogramowania)

6. Poprawiono jakość połączeń WiFi

7. Jest stabilniejszy od Visty i XP

8. Start systemu do pulpitu to około 20sek, nie znalazłem trybu SuperBoot w tym wydaniu.

9. Mało zajmuje na dysku (około 10GB) Po instalacji Sterowników i Live około 12GB

10. Zablokowano dostęp do Partycji Windows Vista/XP (Można obejść, jak? napisze oddzielny artykuł).

11. Nowe aplikacje WordPad i Paint, podobne do Office 2007

12. Gadżety mogą teraz "latać" po pulpicie, nie ma paska (Sidebar)

13. Obsługa dysków SSD oraz 12 000 RPM

14. Poprawiono tryby oszczędzania energii baterii na laptopach.

15. Teraz aby zmaksymalizować okno wystarczy je przeciągnąć na górny brzeg pulpitu okno samo zostanie powiększone, aby powrócić wystarczy chwycić okno i "pociągnąć" w dół.

16. Poprawiono indeksowanie plików, teraz wyszukiwanie pliku zajmuje około 1sek

17. Dodano nową grę internetową Backgammon

18. Dodano Notatki boczne (Może były?)

19. Zintegrowano Windows PowerShell v2

20. Dodano możliwość nagrania płyty DVD z oprogramowaniem ratującym nasz system/komputer.

21. Nowy wygląd kalkulatora.

22. Testy WinFS

23. Windows Media Player 12

24. Internet Explorer 8

25. Zwiększono dla wersji 64bity ilość maksymalnej pamięci RAM do 256GB

26. Obsługa ekranów dotykowych - teraz cały system można obsługiwać za pomocą dotyku.

27. Pasek postępu teraz ląduje na ikonie IE (na pasku systemowym) jeżeli okno pobierania zostanie zwinięte.

28. i wiele wiele jeszcze nie poznanych prze zemnie nowych funkcji, albo o nich zapomniałem...

Screen-y Pulpit:bc1b7b003faf9437m.jpgMenu Start6a8af8c5a3e0eaafm.jpgMenu Start - nowy tryb ostatnich otwartych plików za pomocą oprogramowania umieszczonego na liście:e8ff5b714e00713dm.jpgPasek zadań - Wybór okna powoduje przezroczystość okien w tleb1d93f0fc8cad129m.jpgNowy sposób powiększania okna do pełnego rozmiaru:cbf0b716ed67f866m.jpgSystem - Właściwości:2d0c8b39a0400f6am.jpgNowy pasek zadań z uruchomionym Windows Media Player 12efb4b39adc266b59m.jpgWindows Media Player 12 - Skin 65fd5d5168ad9a3cm.jpgWindows Media Player 123de82a727dcce19am.jpgNotatki bocznea2e1d6a91c621baem.jpgSystem Ratowania Systemu Windows 7 Dysk DVD - Kreator9f6258f69c5d52c3m.jpgPokaż Pulpit w nowej formie627cc670c7b005a3m.jpgGryf05e8031fb404f8fm.jpgNowy WordPadbbad1683e948f5cfm.jpgNowy Paint0eb9570d128d3b5bm.jpgPanel Sterowania8f6c52f511e84e35m.jpgKomputer 03905bc6607d0b93m.jpgSchematy Systemu[38ed0de0dd658a3am.jpgNa koniec chciałem powiedzieć że jeżeli ten system będzie w chwili wydania wersji RTM tak stabilny albo lepszy (a jest to możliwe), na pewno zastanowię się na zakupem, chyba że wcześniej będzie na MSDNAA ;-D

Wszelkie prawa zastrzeżone, powielanie, rozpowszechnianie bez mojej zgody zabronione!

Pozdrawiam Lukasz.

Post z forum centrumvista mojego autorstwa.

](http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=38ed0de0dd658a3a)

Jak dla mnie to troche zaciagneli z linuxa.

Kompozycje , pasek itp itd

Szczegolnie sporo widocznych uzytych “gadzetow” pochodzi z KDE.

to dziwne bo ja mam 2 letniego xp + av firewall systemowy i hula bez syfów od tego czasu, mało tego często odwiedzam różne niepewne stronki i dalej nic się nie dzieje :slight_smile: podstawowa prewencja działa :wink:

Dla wszystkich posiadaczy netbooków :slight_smile:

http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=4092

Zauwazylem ze czasami gdy wlacze ekploratora windows jest puste okienki zupelnie bez niczego . Restart procesu explorer.exe nic nie daje , rozwiazaniem jest restart kompa - niezbyt to komfortowe . Jak na razie po tygodniu z 7 moja ocena 7/10 8) .

Przesiadłem się z Visty na 7 i jestem bardzo zadowolony. Żadnych zwisów, większość aplikacji ładnie działa, a nowe funkcje mi się podobają. Oczywiście z niektórymi rzeczami trzeba kombinować. Wydajność w grach na moim GF7300 nie jest zbyt rewelacyjna, przynajmniej przy sterownikach z WU. Po zainstalowaniu tych napisanych dla Visty jest lepiej, ale i tak wolniej niż na Viście. Dźwięk na zintegrowanym Realteku był od razu, ale żeby uzyskać 5.1 także trzeba było sięgnąć po najnowsze sterowniki dla Visty. Comodo Firewall nie chciał się zainstalować, więc zamiast niego używam fw systemowego + Vista Firewall Control. Czytałem, że Deamon Tools także nie współpracuje z Win 7 i zamiast niego zainstalowałem Virtual Clone Drive. Problem pojawił się przy playerach. Za chiny nie mogę zmusić żeby Direct Vobsub włączał się razem z WMP/Media Player Classic. Działa on za to z All Playerem, który u mnie wyświetlał dziwnie jasny obraz. Rozwiązaniem okazał się Best Player, działający idealnie i kooperujący z pilotem:)

Jeżeli chodzi o rzeczy, które mi się w nowym systemie nie podobają, to na dzień dzisiejszy znalazłem całe dwie:

  1. Brak klienta pocztowego, a tego ściągniętego z pakietu Live nie mogłem zmusić do zaimportowania wiadomości z Windows Mail z Visty. Musiałem zainstalować Thunderbirda i za pomocą dodatkowej wtyczki w końcu udało mi się odzyskać starą pocztę.

2.Brak sidebara. Fajnie, że można sobie dodać gadżety na pulpit, ale mogli w opcjach zostawić do wyboru stary pasek. Na Viście, mając panoramiczny monitor ustawiałem sidebarowi ,zawsze na wierzchu" i miałem błyskawiczny dostęp do potrzebnych gadżetów, OBOK zmaksymalizowanych okien. Tutaj można gadżetom ustawić ,always on top", ale wtedy są one NAD zmaksymalizowanym oknami. Dodatkowo nie wszystkie gadżety z Visty działają. Mam nadzieję, że w finalnej wersji 7 będzie jednak dostępny stary sidebar.

To na razie tyle moich wrażeń z testowania nowego systemu:)

Następny problem to:

Brak akceptacji przez NOD32 kluczy licencyjnych w obu rozwiązaniach (plikowym i wpisywaniu loginu i hasła) dopiero po instalacji wersji beta ESET NOD32 idzie na tej licencji…

I nie uważam tego za błąd 7 tylko za opierda**** się pewnej firmy ;-D

Witam.

Instalacja systemu około 25 min.

Pierwszy problem z internetem (router + karta sieciowa zintegrowana na płycie Abit IP35-e)

Rozwiązany : (sterowników brak) dodałem kartę sieciową Dlink na PCI za 10zł. i mam internet.

Podaję wyniki z programu CINEBENCH R10

?page=2ℑ=34725.png

  1. Vista Ult.64

  2. Windows 7

  3. Windows Xp Pro 32

Ja parę dni temu przesiadłem się z XP na 7. Pod XP miałem problemy z dźwiękiem i zarządzaniem energią więc co mi tam. Ogólnie jestem bardzo zadowolony wszystko śmiga zniknęły też problemy z XP. Ocenę dostałem 3.0 ze względu na lapkowy dysk. System bardzo fajny oprócz ładnego wyglądu oferuje przydatne funkcje (w przeciwieństwie do visty mam wrażenie). Pewnie co by MS nie zrobił zawsze znajdą się chętni którzy zjadą nowy system ale kiedy system wyjdzie w polsce na pewno go kupię.

Ocena 9/10

Uważasz że problem stwarza Beta Windows 7?

Pozdrawiam

Dodane 16.01.2009 (Pt) 12:31

Możesz przypiąć skróty do dysków do Windows Explorer (będziesz miał tylko 2 kliknięcia do otwarcia dysku).

Pozdrawiam

Proponuję prześledzić cały temat dokładnie a później odp.

System całkiem fajnie wygląda na demostracji z vortalu. Lamerskie pytanie 30 GB partycji wystarczy na system. czy zrobić większą?

Cóż ja mogę powiedzieć o 7 w wersji beta 7000 Napewno jest szybsy od visty Internet explorer działa szybko niż na vista.Jest lepiej zrobiony niż Vista Podobają mi się tapety,że można wybrać sobie kilka tapet i będą się przerzucać po kilku sekundach w viście tego nie ma.Windows media player 12 ma wszystkie kodeki avi mpeg wmv Nie trzeba instalować divx,A dzwięk chodzi rewelacyjne niż na vista Ogolnie całość systemu mi się podoba i jak tylko się pojawi w sprzedaży od razu idę sobie go kupić.Ogolnie 10/10 Jestem zadowolony z systemu niż z visty polecam!.

System nawet fajny. Do tej pory żadnych kłopotów(no może poza tym, że nie chodzą dwa tylne głośniki :stuck_out_tongue: ). Działa stabilne na P4 3.0 ghz 1 gb ram ddr i 7600gt.

@mati75

Ja mam partycje 20 GB i razem z programami i swapem Winda zajmuje około 12GB.

@Dawidos

A jaka karta dźwiękowa?

narazie zrobiłem 16 gb, ale na pewno za malo

Witam

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam się w tym temacie kiedy bedzie premiera Windowsa 7…??