Wolne (niezależne) media

Niektórzy nie rozumieją jak działa ekonomia, a niezaprzeczalnie, Ci „przynajmniej coś dają”. No to się nie dziwcie że tłum ich popiera.

Na wolność jest abonament, a na wszystko inne jest szybkość nagonki na cele upatrzone z góry.
Już mi ten stragan z wolnością wyłazi tyłem.
Napiszę tak - Gdy w 1966 roku brałem uczestnictwo w bitwie z ORMO, które niszczyło umajone bramy na przejazd Wyszyńskiego z obrazem częstochowskim, to czułem się wolny, chociaż obity często.
Wolność, to stan umysłu, bo można było siedzieć w pierdlu za wolność i nadal czuć wolność w sobie.
Wolne media, to zawsze czyjś intratny biznes i kontrowersyjne treści, bo WOLNOŚĆ.
Nie ma ucinania „wolności”, które wyrządzają krzywdy dzieciom, które wypaczają moralność. Nie ma też wieszania pijanych kierowców zabijających dzieci i dorosłych. Nie ma piętnowania złodziejskiego zbydlęcenia.
Świat jest parszywy od tych bezkarnych wolności.
Zdaję sobie sprawę, że są tacy gotowi oddać życie za wielu księży pedofilów, czy poświęcić swoją wolność i pieniądze za TVP, czy TVN. Porąbane to w wielu głowach i do rymu.

??

A co do słowa „wolność”, to chyba mylisz znaczenia.
Wolność ma wiele znaczeń, nie tylko tych słownikowych:
image
image
image
image
itd.

Wolność wolności nie równa, a to samo słowo często ma zupełnie różne znaczenia, jak np. tu z tą wodą na Marsie:

Razi mnie to słowo i wydaje mi się, że jeśli poruszmy tutaj na forum temat polityki, to chociaż trzymajmy poziom trochę wyższy - niż gdzie indziej…
Mógłbyś je zmienić?

Nie, nie mógłbym.

Możliwe, że zmiany klimatu wszystkich pogodzą.

Hmm,… wprost przeciwnie.

Trochę odbiegamy od tematu, ale obawiam się, że nie tylko nie pogodzą, ale ludzkość czekają znacznie większe konflikty. Ostatni raport IPCC nie pozostawia złudzeń.
A większość ludzi, w tym (prawie) wszyscy przedsiębiorcy i rządzący działają tak, jakby nic się nie działo. Nie wiem, syndrom wyparcia? To wygląda trochę tak, jakby dom (blok) już się palił, a domownicy jeszcze dorzucali drew do kominka czy pieca, bo ogień ładnie wygląda, a kilku wnosiło kanistry z benzyną, bo skoro kupili, to przecież nie zostawią przed blokiem. A to, że się dom pali? Ich mieszkanie jeszcze nie, więc o co chodzi?

Myślę że to pierwszy rok, w którym syndromowi wyparcia jest coraz trudniej. Oczywiście on jest tak silny jak to opisujesz, ale gdzieś tam pojawia się na nim ignorowana oczywiście - rysa.

Zapewne.

Z drugiej strony w owych mediach nigdy nie pojawił się nawet cień komentarza, że w sprawie nowelizacji KPA rząd PiSowski ma sporo racji.

Te „wolne media” mają po prostu inny kaganiec…

Świete słowa.

Wbrew przepowiedniom tych, którzy uważali, że się na niej znają, po kilku latach rządu PiSu gospodarka polska ma się znacznie lepiej niż wcześniej…

Bo jak rzekłeś

Tak, tej drugiej strony politycznej w Polsce.

Zaspokoić oczekiwania elektoratu rządzącej większości. A czego chce elektorat?

Jestem przekonany, że 1990 ORMO już nie było.

Tutaj odnośnie wolności mediów mówimy w kontekście pluralizmu

Nie tylko ORMO: Stefan Wyszyński (ur. 3 sierpnia 1901 w Zuzeli, zm. 28 maja 1981 w Warszawie)"

Odnośnie gazów cieplarnianych… głównie Chiny są problemem, bo produkują coraz więcej

https://www.google.com/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_&ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=greenhouse_gas_emissions_co2_equivalent&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=world&idim=country:CHN:IND:BRA:USA:RUS:JPN&ifdim=world&ind=false&xMax=165.6778805&xMin=-112.0564945&yMax=-28.659430680733376&yMin=70.06270929317037&mapType=t&icfg&iconSize=0.53

Ale bida, ten wykres jest tylko do 2012…

Tutaj dane do 2019 (2 wykres od góry)

+ pobór energii tych krajów

I właśnie zwrotu pluralizm powinniśmy używać zamiast wprowadzającego w błąd określenia „wolne media”.

Być może mamy tu podróżnika z równoległej rzeczywistości, albo po prostu pomylił daty.

Dobrze widać tu przerzucenie światowej produkcji do Chin, zwłaszcza w latach 2000-2005. Chiński rząd mierzy się z tym problemem tak, że chce przerzucić produkcję drobizny typu wycieraczki do Indii czy nawet krajów Afryki. W Chinach ma zostać tylko przemysł wyższych technologii. W sumie mają to już w wytycznych partyjnych więc to zrobią.

To niemniej jednak może być niewystarczające, Raport IPCC: ludzkość zmieniła system klimatyczny. Teraz liczy się każdy promil ocieplenia

Masz rację, Popełniłem błąd, już poprawiłem na 1966 rok, bo wtedy Wyszyński na tysiąclecie objeżdżał Polskę, no i mnie by ubyło 30 lat :wink: Cholercia, emeryturkę by mi zabrali…

Po prostu robię błędy, a że błędnie napisanych dat nie podkreśla, to bardzo przepraszam. Poprawiłem w poście.

Oj nie ma żadnego problemu, każdy rozumie że to zwykła pomyłka w jednej cyfrze. Łatwo się też domyśleć, o jaką datę chodziło.

1 polubienie