Wolność słowa na forum - dyskusja


(lordjahu) #1

Wolność słowa upada … i ręce opadają. Przez to że tyle tematów dodatkowych się tworzy, robi się taki rozgardiasz na forum, że ciężko potem znaleźć odpowiednią odpowiedź użytkownika, bo zaraz jakiś modek poszalał i rozrzucił jeden temat na 3 … jeśli w taki sposób działa moderacja na forum, to się nie dziwię że ludzie ■■■■■■■■■■ą z forum i tematów, bo to jest po prostu ■■■■■■■ … (sry za słownictwo ale nie da się inaczej)*.

*- tak i to też pewnie offtop, więc usuń. A i nie zapomnij usunąć reszty Off-topu w tym temacie, bo w końcu nie dotyczą “Stali bywalcy - dyskusja o kryteriach”.

EDIT - 09:25: No i przeniósł.


Stali bywalcy - dyskusja o kryteriach
Stali bywalcy - dyskusja o kryteriach
(januszek) #2

Moim zdaniem wolność słowa nie może być mylona z brakiem odpowiedzialności za to co się mówi albo pisze. Rozumiem, że ktoś nie potrafi dyskutować inaczej niż używając ataków personalnych - skoro musi to niech to robi w wydzielonym do tego miejscu, tak aby każdy kto nie chce brać w tym udziału, mógł sobie ten konkretny temat wyciszyć.


(mechanic) #3

nie nadążam :frowning: czuje że tyle mnie omija :smiley:


(lordjahu) #4

Ale rozdzielanie wszystkiego na osobne wątki w trybie przyspieszonym to jakiś żart, prawda ?


(januszek) #5

Moim zdaniem dyskusja o kryteriach działu Stali bywalcy oraz dyskusja o wolności słowa na forum to są DWA różne od siebie tematy.


(ariiell) #6

Nowy wątek… Eh… Z jednego faktycznie zrobiono 3. Ciekawe ile będzie dalej. @januszek nie wiem skąd takie zapędy wydzielania u Ciebie, ale nie wygląda to dobrze. Za niedługo każdy post zostanie wydzielony do osobnego wątku


(pocolog) #7

Już lepszym pomysłem było połączenie wszystkich tematów gdzie trwa wojna w jeden, a najlepszym zamknięcie kłócących się w jednym pomieszczeniu, żeby dali sobie po pysku jak faceci i ustalili co ich gryzie zamiast co tydzień rozpoczynać nową pyskówkę :boxing_glove:


(januszek) #8

Kiedyś za offtopy kapiszonowano userów. Teraz zakłada się nowe tematy. To chyba dobra zmiana, czy nie? :wink:


(ariiell) #9

Nie.


(januszek) #10

Masz na myśli dział “Rzeźnia”? :wink:


(mechanic) #11

ja jestem za, dział rzeźnia powinien być utworzony :slight_smile: najlepiej w rozrywce


(januszek) #12

A wstęp powinien być płatny :wink:


(lordjahu) #13

Zastanawiam się nad innym rozwiązaniem.
Po prostu przestanę pisać w działach związanych stricte z rozwojem portalu / forum i bloga by jakiś rozszalały modek, którego i tak traktuję z szacunkiem, nie wydzielił mi następnej wypowiedzi na inny temat. Żałuję tylko że nowa polityka moderów na forum nie przeszkadza @tomekb @Lisek @Docent . Szkoda że idzie to w takim kierunku gdzie z jednego tematu robi się kilka, wprowadzając zamęt i logistyczną paranoję.


(januszek) #14

Ja nie rozumiem problemu - w dyskusji trzymamy się tematu. Jeśli pojawia się nowy, zupełnie oderwany od starego wątek to zakładamy nowy temat. Jeśli tego się nie robi to wtedy właśnie pojawia się zamęt a po kilkuset postach nikt już nie wie o co w dyskusji chodzi.


(januszek) #16

Dokładnie tak. Kiedy idziesz do lokalu w którym serwują sushi to nie domagasz się schabowego.


(Szuri21) #17

Nie mniej nie można zabronić pytania o tego schabowego :wink:


(januszek) #18

Przecież nikt nie zabronił. Tylko przeniósł pytanie do odpowiedniego miejsca. Inaczej mówiąc zamiast wywalić takiego delikwenta z sushibaru obsługa wezwała taksówkę, która na ich koszt zawiezie go do lokalu ze schabowymi :wink:


(ariiell) #19

No właśnie w tym problem @januszek, że go nie widzisz. Niektóre osoby zwracają uwagę, że takie wydzielanie wątków jest irytujące. Zamiast śledzić jeden, pojawia się ich ileśtam i po prostu nie chce się później tego wszystkiego śledzić. Na żadnym forum nie spotkałam się z tym, żeby w “luźnych” wątkach moderacja postępowała w taki sposób. Rozumiem, że w pytaniach/wątkach dotyczących konkretnych tematów jest to ok, ale w luźnych? To już przesada.


(januszek) #20

Alternatywą jest kasowanie offtopów i karanie userów co ma miejsce na innych forach w takich sytuacjach. Czy uważasz, że przenoszenie offtopów do nowych tematów jest gorsze od kasowania i karania?


(Szuri21) #21

Proponuję wydzielić posty o sushi i schabowym do kącika kulinarnego :wink:

A tak poważnie póki posty są spójne i dotyczą w ogólnym rozrachunku pierwotnego problemu, powinny zostać na swoim pierwotnym miejscu.