Wybór procesora

I jeszcze jedno pytanie nie wiem czy z tą płytą główną będzie działał ten procesor amd ryzen 5 2600 ?

Płyta główna : GA-B85M-D3H

Bądź ten czy będzie działał z tą płytą główną co mam : https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-9400f-2-90ghz-9mb-box-bx80684i59400f-5668892/?utm_source=youtube.com&utm_medium=link&utm_campaign=i5&utm_content=KE&reviews_page=2

a tu link do ryzena :

Żaden z tych procesorow nie będzie współpracował z twoją płytą główną.

A da się coś zrobić żeby chociaż jeden z tych procesorów współpracował z tą płytą główną którą posiadam albo jaki kupić w porównywalnej cenie i równie dobry co te które podałem i żeby działał z tą płytą główną ? Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Napisz w odpowiednim dziale, zapytaj, co kupić, jaki procesor.

Napisałem do sklepu morele i odpisali też że żaden z tych procesorów nie będzie pasować .
Socket płyty głównej : 1150 LGA

Mam nadzieje że nie będę musiał zaopatrzyć się w nową płytę główną żeby kupić dobry procesor do nowych gier.

Mogliby chociaż coś od siebie zaproponować.

Napisałem jak będzie odpowiedni i w podobnej cenie i równie dobry co te co podawałem.

Kolejne zapytanie wydzieliłem do nowego wątku by nie robić zamieszania. Pytasz o procesor, a ktoś widząc temat o padzie może wątek olać. 1 pytanie = 1 wątek.

Z morele mi odpisali tak :

"Witam serdecznie,

niestety wymiana procesora będzie wiązała się z wymianą płyty głównej oraz pamięci, nie posiadamy procesorów pod tak stary socket.

W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt.

Pozdrawiam,"

Także jestem zawiedziony trochę płytę główną mam sprawną i chciałbym kupić porównywalny procesor do tych co podawałem , w podobnej cenie i żeby pasował pod socket 1150 lga proszę o jakieś wskazówki .

@Dominik09900 tutaj masz procki, które płyta obsługuje http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-b85m-d3hrev_10/download/bios#support-cpu

EDIT
Najlepszy będzie i7-4790 lub i7-4790K (na allegro od 700zł)

A może mi Pan napisać czy są to lepsze procki od tych :

  • Intel Core i5-9400F, 2.90GHz, 9MB, BOX
  • AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz, 16MB, BOX

Nie, nie są lepsze.
Możesz zapolować na i7-4000 (dowolna, kieruj się ceną!) żeby go odmłodzić lekko.
Zakładając że masz dużo RAM, niezła grafikę, ale procek “nie wyrabia”.

Ogólnie ta i 7 będzie, pomimo sporego wieku, nadal w podobnej wydajności - OK z 15% niższej - do obecnych i5/ Ryzenów :wink: Mimo wszystko ta i7 jest to model, który nawet do gier na minimum wymagań technicznych wystarczy na 3 lata na oko.

Czy warto kupić i7 4000? Jeżeli musisz odświeżyć za “małe pieniądze” i przez 2-3 lata nie będziesz zmieniał to tak. Jeżeli planujesz lub potrzebujesz czegoś “mocnego” to nie warto.

Na tym porównaniu amd prezentuje się lepiej :

Posiadam Gtx 970 msi gaming 4gb , 16 giga ramu , dysk ssd crucial oraz i5 4440 3,1hz z boostem do 3,3 ghz

Nie wyrabia ten procesor który mam czasem już w nowych tytułach .

Interesuje mnie rozgrywka w 1920-1080p na ustawieniach wysokie - ultra .

Jeśli zamienię i5 4440 3,1 ghz na i7 4000 bądź i7-4790 lub i7-4790K to będzie to jakaś różnica pod względem rozgrywki opłaca się to zrobić ?

… podobną do Ciebie konfiguracje i problem miał @CaiusCosades_2346151 u niego momentami i7 się krztusi, ale to bodaj 1060 6 GB, 970 wydajnościowo byłaby podobna, ale z teksturami ultra z 4 GB vRam nie wyrobisz raczej :wink: Czyli blokada procek nie powinien być.

Wiadomo że nie w każdą grę się pogra na takiej karcie na ustawieniach ultra ale chodzi o to żeby taka gra jak Kingdom Come Deliverence która potrzebuje dobrego procka do działania nie ścinała się co chwilę żeby nie było w tych nowych grach stutteringu na ustawieniach wysokich-bardzo wysokich bądź ultra zależy od gry ale większość gier mi chodzi na maksymalnych ustawieniach przy obecnym procku i5 4440 3.1ghz ale zdarzają się ścinki czasami albo w ogóle się w grę nie da grać jak to tej pory tylko w tego Kingdom Come Deliverence nie da się zagrać komfortowo dlatego pytam czy jak zmienię ten procesor i5 4440 3,1 ghz na te podane we wcześniejszych postach i7 to odczuję jakaś różnicę ?

róznica będzie na + odczuwalna, ale komfort jest subiektywny - zwróć tylko uwagę, że w gzre widać mocne obciążenie GPU a procek trochę się leni, czyli co wspominałem troche karty brakuje https://www.youtube.com/watch?v=5D8xaG9rXdQ

W tej małej wiosce to nawet i5 4440 sobie nieźle radzi szkoda że nie ma na tym filmiku jak sobie radzi ten procesor w większych miastach takich jak rataje bo tam jest masakra na i5 4440 jak się jedzie szybko koniem przez to miasto to tak jakby się oglądało slajdy zdjęć a noi do tego tekstury się nie doczytują na czas i nie ważne jakie ustawienia niskie czy ultra .

no to uwalona optymalizacja;)
a różnica? jest jak mówiłem, procki odrobine słabsze, ile dokładnie w mieście, nie powiem Ci.

No raczej nie mam innego wyboru bo zmiana płyty głównej to też wydatek i do tego pamięć ram bym musiał wymienić mam 16 giga ale to ze za stary ddr żeby wszedł do nowej płyty czy coś takiego.
Samo taktowanie procesora 4ghz - 4,4ghz jest o wielkie większe niż tego co posiadam 3.1ghz -3,3 ghz i to powinno robić różnicę ale nie rozumiem jednego skoro te procesory są gorsze od tych :

  • Intel Core i5-9400F, 2.90GHz, 9MB, BOX
  • AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz, 16MB, BOX

To czemu są droższe i to jeszcze używane i w niektórych przypadkach bez wiatraka a nowy taki kosztuje 1400 zł… https://allegro.pl/oferta/potezny-procesor-intel-core-i7-4790k-odbl-mnoznik-8106523317?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MTZhM2UxYmMtMDBmNy00ZTJiLWI0MWEtZWIxNTBmMDAzMjM2AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=42f16deb-4c55-48f2-8206-c756e50a22c8

Jest za 700 ale używany i bez wiatraka czy ze starego procesora może wiatrak być ewentualnie jakby się zdecydował na zakup ?