Wykrzyknik przy kontrolerze multimediów audio, sterowniki, W

Witam mam problem z zainstalowaniem sterownika do karty dźwiękowej na win XP

Nie wiem kompletnie co mam z tym zrobic ,ściągam po kolei każdo wersje realteka , żadna nie działa , w dalszym ciągu nie ma ikony w starcie ani dźwięku …

Próbowałem zrobic to w inny sposób , lecz zostałem poinformowany że : http://imageshack.us/photo/my-images/26/realtksterownik.jpg/

Co ma zrobic aby działał mi dźwięk na PC ??? :confused:

Klikałeś w “Mimo to kontynuuj”?

Kliknij “Mimo to kontynuuj”. Po prostu sterownik nie uzyskał certyfikatu od Microsoftu, ale to nie znaczy, że jest zły, sam sprawdź.

To zintegrowana karta dźwiękowa, tak? Jeżeli w dalszym ciągu będą problemy to wejdź na stronę producenta płyty głównej i poszukaj sterowników. Jeżeli nie wiesz jaką masz płytę główną i inne podzespoły, to SIW: http://www.dobreprogramy.pl/System-Info … 13062.html, zmiana języka na Polski:

i tam przykładowo Sprzęt - Płyta główna.

Jeżeli szukasz sterowników, to wrzucasz nazwę płyty głównej do Google i dodajesz: " drivers" albo: " sterowniki", na przykład ASUS P5G41T-M lub ASUS P5G41T-M drivers. Chyba pierwszy link w Google: http://www.asus.com/Motherboards/Intel_ … 5/P5G41TM/, tam karta Download i dalej sobie poradzisz.

Pamiętaj o możliwości instalacji sterowników przez Menedżer urządzeń. Wciśnij logo Windows + R (albo Start >>> uruchom) >>> do okna Uruchamianie wpisujesz devmgmt.msc i klikasz OK >>> otworzy się Menedżer urządzeń. Przy określonych pozycjach mogą być wykrzykniki. Możesz kliknąć na określoną pozycję prawym przyciskiem myszy i wybrać Aktualizuj, potem opcję wskazania sterowników do instalacji z dysku i wskazać miejsce na dysku, gdzie pobrałeś sterowniki ze strony producenta albo napęd CD/CDVD jeżeli instalujesz sterowniki z płyty (przy zakupie komputera mogłeś otrzymać taką). Inne rady: bluescreen-windows-t489660.html

Smugii ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

ehhhk nic nie działa , nie wiem co mam z tym zrobic ;/

Gdy klikniesz “Mimo to kontynuuj” to dalej jest problem? Co pokazuje wtedy instalator? Możesz wykonać zrzut ekranu?

Zobacz na moją poprzednią wiadomość w tym temacie, skorzystaj z rad odnośnie SIW, daj znać co i jak.

Jesli klikam “mimo to kontynuj” , normalnie się instaluje , komputer uruchamia się ponownie, ale w dalszym ciągu nie ma dzwięku ani mozliwosci nim operowania ;/

Czy Menedżer urządzeń (Start >>> uruchom >>> w okno uruchamianie wpisz devmgmt.msc i kliknij OK) pokazuje wykrzykniki? Wykonaj zrzut ekranu.

Zobacz na moją pierwszą wiadomość w tym temacie odnośnie SIW.

Powodzenia i pozdrawiam!

Był i jest dalej http://imageshack.us/f/189/menager.jpg/

A jesli chodzi o siW to co ja mam dalej z tym zrobic ??? http://imageshack.us/photo/my-images/201/sivvv.jpg/

Smugii , po zaleconej zmianie, nowy tytuł

dalej nie określa problemu. Popraw tytuł na konkretny, mówiący o problemie.

Więcej uwag nie będzie.

O mój boże . czy teraz jest dobrze ? , bo już nie wiem co mam tam napisac

Myślę, że Agaton będzie zadowolony z tytułu typu: Wykrzyknik przy kontrolerze multimediów audio, sterowniki, Win XP

A teraz do rzeczy… Uruchom SIW. Pokaż co masz w Sprzęt - Płyta główna i w Sprzęt - Sound Devices.

Albo zamiast SIW użyj AIDA64 Extreme Edition:

[quote name=XMan vista-nie-dziala-mikrofon-skypie-t489563.html]Zainstaluj AIDA64 Extreme Edition 1.70.1400

Z sekcji Komputer --> Podsumowanie spisz/podaj :

–> Nazwa płyty głównej

–> Mikroukład płyty głównej

–> Multimedia (Karta dźwiękowa)

kliknij aby powiększyć :

audioh.th.jpg

screen Aid - http://imageshack.us/f/198/zrzutj.jpg/

screen CPU - http://imageshack.us/f/26/cpu111.jpg/

Niestety nie posiadam żadnej płytki ze sterownikami do kary dźwiękowej ;/

Chodziło mi o to czy posiadasz płytę CD/DVD zawierającą sterowniki, na przykład w pudle po płycie głównej.

Na podstawie screena z CPU-Z, karta Mainboard, pola Manufacturer i Model, Twoja płyta główna to Intel D865GBF.

Wrzucamy do Google “Intel D865GBF” i któryś z pierwszych linków w wynikach wyszukiwania: http://downloadcenter.intel.com/SearchR … rd+D865GBF

Na stronie, do której podałem link, w części “Select an Operating System” wybieramy system Windows XP Home Edition (z uwagi na to co pokazuje pole “System operacyjny” w AIDA64 http://imageshack.us/f/198/zrzutj.jpg/), a w polu “Select a Download Type” wybieramy “Drivers” (sterowniki).

di-6JFB.png

Przewijamy stronę w dół. Klikamy w “Audio: ADI* 1985 Driver” (to są nasze sterowniki do dźwięku).

di-QF75.png

Przejdziemy do kolejnej strony, gdzie klikamy Download.

di-BOQA.png

Przeglądarka przekieruje nas na stronę, gdzie akceptujemy licencję poprzez zaznaczenie “I accept the terms in the license agreement” i zgadzamy się na pobranie pliku.

di-EQ7O.png

Gdy zakończy się pobieranie sterownika, uruchamiamy plik instalatora AUD_ALL32_5.12.1.5240_PV2.EXE.

Przed instalacją sterowników możesz usunąć stare. W tym celu możesz skorzystać z programu Driver Sweeper http://phyxion.net/item/driver-sweeper.html Tutaj instrukcja obsługi: usuwanie-sterownikow-karty-graficznej-t477391.html#p3011265 (przy czym Ciebie interesować będą sterowniki od dźwięku, a nie od grafiki). W razie gdybyś zrobił coś nie tak i usunął potrzebne sterowniki, to na stronie Intela (tej samej, na której znajdziesz sterowniki do dźwięku) pobierz resztę sterowników, czyli m.in. Chipset: INF Update Utility for 848, 865, 875, 910, 915, 925 Chipset-Based Intel Desktop Boards, Graphics: Intel® Extreme Graphics Driver for 865 Chipset-Based Intel Desktop Boards i LAN: Intel® PRO Network Connections LAN Driver. Zaopatrz się w nie zanim zaczniesz cokolwiek robić ze sterownikami.

di-P2UB.png

Programu Driver Sweeper użyj w trybie awaryjnym. Oto krótki opis, w jaki sposób włączyć tryb awaryjny? Podczas uruchamiania komputera, jeszcze przed ekranem ładowania Windows przyciskaj F5 albo F8. Powinieneś ujrzeć planszę: http://zodi.com.pl/images/tryb_awaryjny.jpg. Sterowanie? Strzałki góra, dół. Wybierasz “Tryb awaryjny” i wciskasz Enter. Nie musisz się obawiać, kiedy wciśniesz przycisk. Najwyżej system uruchomi się w trybie normalnym i nie pokaże planszy z wyborem trybu, w jakim uruchomić system. Gdybyś miał problem z uruchomieniem w trybie awaryjnym, zobacz: http://www.fixitpc.pl/topic/5694-start- … safe-mode/ Jak Ci się znudzi praca w trybie awaryjnym, to po prostu Start - Wyłącz - Uruchom ponownie.

Albo programy do automatycznego wykrywania i instalowania sterowników (np. DriverEasy 3.0.1, czy-drivereasy-jest-bezpieczny-t475545.html albo DriverScanner spawdzanie-sterownikow-wzor-driverscanner-t490202.html). Ale nie używałem takowych, nie wiem jak działają i czy nie robią szkód. Zalecam ostrożność i tak czy inaczej polecam wcześniej wykonać punkt przywracania systemu - tutaj opis http://support.microsoft.com/kb/948247/pl ktore-programy-moge-usunac-t483768.html?hilit=przywracanie#p3048980 (tu do Windows 7 ale w XP jest podobnie) a tu praktyka:

Powodzenia i pozdrawiam!

Wiesz co znalazłem to płyte , a na niej były sterowniki do karty dzwiękowej ;D

Więc dzięki za pomoc , problem został rozwiązany ;]