Wyłączyliśmy chat

Ktoś mu każe wchodzić?

Nie podoba ci się, to tam nie zaglądaj.

1 polubienie

Idea czatu jest ogólnie dobra i pozytywna. Niestety … żeby zapobiec patologii, o której piszesz, powinien być dostępny dla użytkowników z określoną ilością postów czy stażem na forum. Tylko tak będzie możliwość odsiania “lolków”, którym się nudzi i wchodzą na czat, żeby pospamować, napisać LOL_XD albo żebrać o pomoc w wątkach na forum.

1 polubienie

Co do spamowania, to w zasadzie po to taki shoutbox jest.

Ale i tam są pewne zasady, np. od pomagania w kwestiach technicznych jest forum.

Niektórzy spamują na czacie, inni na forum…

Na Google Chrome w Androidzie 6 czat zamraża cały telefon. Na Firefoksie jest ciutkę lepiej - przymula, ale telefon nie dostaje zadyszki.

Najgorsze jest tylko to że każdy poważny operator jakiegoś portalu (operator = właściciel, admin, mod) musi iść z biegiem czasu. Nie da się oszukać samego siebie że silnikiem internetu są ludzie młodzi, ludzie w przedziale wiekowym 10>17lat. Turbo sprężarką do tego silnika są uczniowie szkół średnich i studenciaki czyli przedział 17>25. Ostatnim wspomagaczem są ludzie pracujący w zawodzie a na koniec mocherlandia ale tych jest mało lub nie interesują się piaskownicą.
Nie da się też ukryć że jeśli młodym nie stworzysz piaskownicy to szybko się nudzą i odchodzą tam gdzie się nie nudzą. Masło maślane. Poważne fora bez syfu już dawno świecą pustkami bo w dzisiejszych czasach jest tak że gimbus musi gdzieś odreagować, zaświecić, kimś “być” a wszystko co normalne nie bawi. Niestety.

Wnioskuję o przyznanie Szpakusiowi honorowej rangi na tym portalu :wink:

1 polubienie

Normalnie kopara mi opadła!
Skąd nagle tyle miłości!!!
Jeszcze kilka dni temu biegał kolega za mną z kosą w łapie… a teraz rangi honorowe?
Ja rozumiem że ludzie czytają, później czytają raz jeszcze, później czytają raz jeszcze ze zrozumieniem i dopiero się nawracają ale za zwyczaj dłużej im to idzie jak koledze poszło.
Przeanalizowanie wtórne szpakusia dało taki efekt? Czy pogoda? :slight_smile:
Ja - Panie POCOLOŻKU nagród i rang nie wyczekuję. Marzy mi się jedynie szacunek obywatela X do obywatela Y i tyle. Prócz szacunku przydało by się jeszcze nazywać wszystko po imieniu i kierować prawdą w prawdzie a będzie git. Niestety, w świecie wałkowania społeczności ciężko jest zrozumieć Szpaka bo niestety często wydaje się że takowy gada bez sensu i logiki. Po dłuższym jednak zastanowieniu się … w zaciszu domowym bez hejtów i poklepywań … znaleźć sens i prawdę w wypowiedziach nie jest ciężko. Cieszę się że kolega się nawrócił :smile:

Od razu nasuwa się “Mega Szpak” …

3 polubienia

Zaraz się zawstydzę …

Hej,

Ja bym się doczepił tylko jednego:

Roszczeniowa postawa takich ludzi nie jest wcale kołem napędowym rozwoju internetu. Jeśli się z niego tylko korzysta, to jaka tu wartość dodana? Treści w sieci same się nie tworzą.

Pozdrawiam,
Dimatheus

4 polubienia

ROTFL, chyba żyjemy w innej rzeczywistości. Młodzi ludzie z tego przedziału wiekowego tworzą mnóstwo contentu, tylko nie przy pomocy narzędzi, z których korzystają takie stare dziady jak my. Są na YT, na Snapchacie i w innych miejscach, na które nie zaglądasz.

ROTFL Jeśli “content” tworzony na snapchacie i “gameplaye” na yt są wartością czy kołem napędowym rozwoju internetu to nasuwa mi się tylko zdanie “nie o taki internet nasi dziadkowie walczyli” :smiley:

1 polubienie

Na trzeźwo YT dziś nie przejdzie… bynajmniej nie u mnie …

Hej,

Parafrazując Twoją wypowiedź, przypomina mi się tekst Budki Suflera: “Zamiast książek, obrazki czyta się”. Czyli rozumiem, że za kilka/kilkanaście lat Wikipedia będzie w formie poradnika video? Przynajmniej czytać nie trzeba będzie umieć. Czytanie ze zrozumieniem to już w ogóle inna inszość.

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Nie ma na Wikipedii młodych? Zresztą tam naprawdę liczy się merytoryka, więc siłą rzeczy bardzo młode osoby mają tam niewielką wartość.

To chyba jakiegoś innego YouTube’a masz, że tylko “gameplaye” tam znajdujesz. Albo… tylko to oglądasz i algorytm Google’a tylko to ci proponuje do oglądania, bo widzi, że niczym innym się nie interesujesz :slight_smile:

Nie napisałem, że to jedyne co znajduję na yt, zauważyłem tylko że to znaczna część produkowanego przez młodych ‘contentu’. Możesz mi podrzucić kilka wartościowych kanałów z yt tworzonych przez najmłodszych, chętnie obejrzę :wink:

Jaką wiedzę mają ci najmłodsi, by móc tworzyć wartościowy kontent?

No to się chyba zgadzamy, tak? :smiley:


Liczy się tylko to jak dużym jesteś świrem. Im większym tym więcej hajsu od wuja google za klikanie.

YOUTUBE = produkcja głąbów. Niestety!