Wysyp użytkowników - trolli

(bachus) #1

Jest nowa systematyczna fala trolli. Mam więc pytanie:

• czy to zbieg okoliczności i zwyczajnie użytkownicy WP.pl?
  • czy może jednak opłacane trolle nakręcające dyskusje a w tym przypadku nieudolne rozkręcenie forum? Pytam całkiem poważnie, bo kilka portali (co nie jest tajemnicą) opłaca osoby do tego zobligowane do robienia gównoburzy.

(Madafaker) #2

(~MacG) #3

Czekaj, kto by płacił za forum które każdy (z redakcji/wp) ma w poważaniu?

(marcin20000) #4

Ten kto sprzedaje reklamy lub pod pozycjonowanie :wink:
Duża aktywność użytkowników, mogę się mylić, “wzmacnia linki”:slight_smile:

(LORDEK) #5

Olać i ewentualnie zgłaszać. Poza tym większość tych troli to chyba cały czas te same osoby wielokrotnie wywalane z forum tyko pod nowymi nickami. Tęsknią najwyraźniej za forum i od czasu do czasu wpadają. Nie znam wszystkich, ale niektórzy ponoć rozpoznają starą śmietankę towarzyską

(ciekawepytanie22) #7

Trolle na portalu od WP.

(LORDEK) #8

Trole na forum DP były na długo przed przejęciem przez WP, więc tu bym nie szukał problemu. A czy ktoś za to płaci dla ruchu na stronie? Sami sobie odpowiedzcie czy jeden troll raz na jakiś czas jest w stanie rozruszać forum na tyle mocno, by to w ogóle zostało gdzieś odnotowane? Poza tym życie trolli tutaj jest dosyć krótkie - przynajmniej tak mi się wydaje.

(zbigg47) #9

Przykład trolla o osobowości Wieszcza Informatycznego o nicku “xxxxxx” z Nowej Fali Forumowiczów (??). Oto jedna z jego wypowiedzi, którą przytaczam:

“To forum pod każdym względem schodzi na psy ! Specjaliści z “bożej łaski” dopełniają obrazu tragedii która się tu dzieje !
Dysk HDD “nie naprawi się” (o ile nie są to fizyczne bad sektory) ot tak sobie i/lub w wyniku przelewania z pustego w próżne ! Bez utraty danych !!! Dopiero po tej operacji (w tym przypadku trwało to … ~12h !!!) w ogóle możliwe jest sformatowanie dysku !!! Ile to ja już takich dysków HDD uratowałem które wg. tutejszych “speców” były do wyrzucenia ? Działają , mają się dobrze do dziś a dane ocalały ! Za wcześnie na requiem ! Tak to jest jak się nie jest “w butach na weselu” ! Marzenie o wygranej jak się nie wysłało kuponu ?
Ci “minusanci” poniżej to przykłady kliniczne ! Co tam fakty ? Grunt to dobre mniemanie o sobie !
“… to by chciał każdy , ale robić to ni ma komu .”
“Od samego błędu gorsze jest tylko uporczywe w nim tkwienie .”
“Things around us aren’t always what they seem .””z Nowej Fali Userów zamieściłemi w Hydeparku Stałych Bywalców. Tutaj pozwolę sobie jedną z jego wypowiedzi przytoczyć.

(Rychu_z_Pragi) #10

DAPn7

giphy1

(bachus) #11

Chyba bana tymczasowego dostał…

(zbigg47) #12

Kolega “wegielwegiel” założył temat dotyczący problemu z dyskiem twardym.

Można prześledzić jak troll niszczy temat. To zniechęci innych do forum DP…

(Kwasiarz) #13

Mi się wydaje, że po części jedno, i po części to drugie. :upside_down_face:

(Radek68) #14

Owszem.
Ale to nie jest skuteczna metoda na ludzi, tylko na konto. A to można założyć w minutę. Są tu tacy, co wracają po raz piąty, z innym nickiem i innym kontem i dalej robią “swoje”. Choć nie zawsze jest to proste do ustalenia.
Po prostu trzeba zgłaszać.

(djfoxer) #15

Olałem ten wątek, aż do momentu ogłoszenia wyników konkursu Epsona, kiedyś takie hejty nie leciały na lewo i prawo:

1. Komentarz
    https://www.dobreprogramy.pl/o.zio/Testy-drukarek-Epson-zakonczone-Wybralismy-najlepsza-recenzje,99172.html#komentarz-2591809
  2. Komentarz
    https://www.dobreprogramy.pl/o.zio/Testy-drukarek-Epson-zakonczone-Wybralismy-najlepsza-recenzje,99172.html#komentarz-2591806

Pewnie zaraz się zlecą…

(MeHowG) #16

@djfoxer czytałem to, słabo. Choć krytyka, ale ta uzasadniona, ma prawo bytu. Generalnie chcialem napisać w komentach, że przyjadę i zabiorę tą drukarkę, skoro taka dyskusja się wywiązała :wink: Nie byłoby wtedy argumentu, no bo wygrałeś ale Ci zabrali drukarkę :smiley:

(Paweł A.) #17

Jednego trolla mamy od kilkunastu dni - KOTBONIFACY aka. KAZDAN . On to rzeczywiście musiał tęsknić za forum :thinking:

Nic nie zmienił się. Jak trollował tak dalej trolluje.

(bachus) #18

a kto kasował jego komentarze? Bo nie było w nich nic złego - pamiętam te pytania.

(januszek) #19

Kiedyś takie hejty także leciały na prawo i lewo. Czasem nawet ich autorzy to byli znani członkowie społeczności… Kilkukrotnie to przerobiłem.

(Bogdan_G) #20

O kogo konkretnie chodzi, o lisa czy nagonkę? A gdzie myśli - WY?
Jeśli KAZDAN, czy nawet jakiś KOT BO NI FAJCY odpowiada w temacie i pomaga, to zawsze znajdzie się zbigg okoliczności zaczynający siwy dym.
Jedni mają własny styl, a niektórzy o tym chcą pogadać :stuck_out_tongue_winking_eye: Nie tak dawno zagryźli Martinę, wygryźli niejednego starego użytkownika, bo nakociło się wiele personalnych atakow i odchodzili mili…

A nie można by nałożyć kagańce dla sfory? Znaczy, żeby nie było wolno przeprowadzać ataków ddos hau kał?

Czytam ten temat od wczoraj i zastanawiam się, kto Tu jest trollem? Nawet wrzucanie gownianych* obrazków nakręca siwy dym…

(pocolog) #21

@marteli jest u mnie zablokowany, więc nie czytałem co pisał, ale kasowanie komentarzy niełamiących regulaminu zawsze potępiać będę :stuck_out_tongue_winking_eye: