Tworzenie punktu przywracania w aktualnym stanie systemu jest dla mnie bez sensu. Mechanizm przywracania systemu działa na takiej zasadzie, że można przywrócić system do konkretnego punktu przywracania systemu. Jeżeli teraz utworzysz punkt przywracania i przywrócisz system do niego , to co z tego? W tej chwili system działa niestabilnie. Dla mnie miałoby sens przywrócenie komputera do stanu (punktu), kiedy wszystko działało prawidłowo.
O przywracaniu systemu możesz poczytać sobie tutaj: ktore-programy-moge-usunac-t483768.html?hilit=przywracanie#p3048980 Tam też znajdziesz informację o tym, że z poziomu płyty Windows albo trybu awaryjnego można użyć wbudowanego w system mechanizmu tworzenia kopii zapasowych (to coś bardziej rozbudowanego niż przywracanie systemu, bo mechanizm kopii zapasowych potrafi wykonać kopię partycji). O ile go używasz. Jeżeli nie używasz mechanizmu kopii zapasowych ani innego oprogramowania tego typu (np. Acronisa, Paragona albo Norton Ghost), to polecam zainteresować się na przyszłość: paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html. Gdybyś używał tego oprogramowania w przeszłości, to teraz przywrócenie zawartości dysku do stanu kiedy wszystko było dobrze, zajęłoby Ci nie więcej niż kilkadziesiąt minut. Tak to działa; program robi obraz dysku albo partycji, a kiedy np. system padnie, to można odtworzyć ów obraz i wszystko jest w takim stanie, w jakim było w momencie tworzenia obrazu dysku lub partycji. Program, który opisuję w podanym poradniku jest bezpłatny.
Jakie ja widzę możliwości postawienia systemu na nogi?
- Czy w trybie awaryjnym wszystko jest w porządku?
Bo w trybie awaryjnym ładowane są tylko rzeczy niezbędne do uruchomienia systemu. Czyli nie są ładowane wszystkie sterowniki np. W przeciwieństwie do trybu normalnego. Jeżeli w trybie awaryjnym wszystko będzie w porządku, to oznaczać będzie prawdopodobnie problem z jakimś sterownikiem. W jaki sposób włączyć tryb awaryjny? Podczas uruchamiania komputera, jeszcze przed ekranem ładowania Windows przyciskaj F5 albo F8. Powinieneś ujrzeć planszę: http://zodi.com.pl/images/tryb_awaryjny.jpg. Sterowanie? Strzałki góra, dół. Wybierasz “Tryb awaryjny” i wciskasz Enter. Nie musisz się obawiać, kiedy wciśniesz przycisk. Najwyżej system uruchomi się w trybie normalnym i nie pokaże planszy z wyborem trybu, w jakim uruchomić system. Gdybyś miał problem z uruchomieniem w trybie awaryjnym, zobacz: [http://www.searchengines.pl/Nie-moge-us … __p__25590](http://www.searchengines.pl/Nie-moge-usunac-wirusow-i-spyware-t12510.html/page view findpost p 25590) Jak Ci się znudzi praca w trybie awaryjnym, to po prostu Start - Wyłącz - Uruchom ponownie.
Jeżeli w trybie awaryjnym też są problemy , to obstawiam sprzęt. Wtedy należy wykonać test sprzętu albo ściągnąć np. jakąś dystrybucję Linuksa, która niewymaga instalacji na twardym dysku i sprawdzenie czy też działa niestabilnie. Szczegóły: vista-nie-laduje-sie-t484584.html#p3053183 Można też zobaczyć na pkt. 3 mojej wypowiedzi i zgrać dzienniki w celu późniejszej diagnozy: narzedzie-naprawy-systemu-podczas-uruchamiania-t477548.html?hilit=dziennik
Jeżeli w trybie awaryjnym wszystko jest w porządku , to diagnostyka. Czyli na przykład przejrzenie dzienników i sprawdzenie czy na dysku są zrzuty pamięci, które powstają kiedy pojawia się niebieski ekran: windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047732 oraz bsody-pusty-folder-minidump-t489452.html
-
Infekcja? Wykonaj log w OTL:
analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741
Albo OTLPE gdy nawet system nie działa:
http://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagno … h-windows/
Następnie możesz kliknąć w ikonę wykrzyknika w prawym górnym rogu Twojej wiadomości i poprosić moderatora o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo (a potem ewentualnie z powrotem). Tam najszybciej ktoś sprawdzi log.
- Naprawa systemu - wymiana plików metodą SFC
- uruchomienie komputera z płyty Windows 7 i wybór języka
- w lewym dolnym rogu wybór opcji Napraw komputer
- na ekranie, który zostanie wyświetlony opcja Wiersz polecenia
W konsoli, która zostanie otwarta wpisz sfc.exe /scannow
W razie problemów popatrz - Wymiana plików metodą SFC [http://www.searchengines.pl/Metody-napr … ntry545848](http://www.searchengines.pl/Metody-naprawy-Vista-t124843.html/page p 545848#entry545848)
Albo popatrz tutaj: http://www.sevenforums.com/tutorials/15 … ecker.html (może przydać się http://translate.google.com/)
Jeżeli wpiszesz Notepad w konsoli i wybierzesz w Notatniku Plik - Otwórz to będzie mógł poruszać się po dysku i np. zrobić kopię danych z dysku np. na pendrive albo z partycji na partycję. Albo przez płytę Ubuntu. Do wyboru. Szczegóły: http://www.dobreprogramy.pl/Srodowisko- … 11288.html
- Jeżeli pkt.3 (wymiana plików metodą SFC) nie przyniesie efektów to może reinstalacja systemu bez utraty danych?
naprawa-windows-wirusy-brakujace-pliki-t476472.html#p3005687
procedura-naprawy-systemu-windows-przez-nadpisanie-t447116.html
jak-przeinstalowacsystem-win7-home-premium-64bit-t488597.html
– Dodane 27 maja 2012 13:30 –
Sugerując się radą _kornel_ windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047992 wpadłem na pewien pomysł.
Załóż nowe konto użytkownika w systemie i zobacz jak będzie.
Panel sterowania\Konta użytkowników i Filtr rodzinny\Konta użytkowników albo Start \ w okno wyszukiwania wpisz Konta użytkowników
W oknie Wprowadź zmiany w konto użytkownika kliknij Zarządzaj innym kontem
W oknie Wybierz konto, które chcesz zmienić kliknij Utwórz nowe konto