Zacinanie się programów i komputera

Witam.Otóż wczoraj oglądałam film w Windows Media Player gdy w pewnym momencie obraz się ściął,więc chciałam wyłączyć program i uruchomić jeszcze raz.Wtedy coś trafiło mój system-ekran monitora sie zbielił,a dźwięk z oglądanego filmu nadal leciał.Obrazu natomiast nie było widać.Komp w żaden sposób nie chciał się odetkać,więc odcięłam go od prądu,a potem odpaliłam ponownie.I owszem loguje mnie do systemu bez żadnych problemów ale są kłopoty z użytkowaniem-komputer jest ‘‘sprawny’’ jedynie przez kilka sekund do około minuty,gdzie mogę np.włączyć/wyłączyć gg,połączyć się z netem lub otwierać/zamykać pliki.Potem urządzenie ‘‘traci czucie’’ i programy nie reagują na kliknięcia,lista z Start Menu się nie wyświetla,a co za tym idzie nie można w żaden sposób wyłączyć kompa oprócz odcięcia go od zasilania.Próbowałam cierpliwie czekać,aż samo sie odetka,ale nic-mija 10 minut,a komputer jak był ‘‘sparaliżowany’’ tak nadal jest.Próbowałam też zrobić na szybkiego przywracanie systemu w ciągu tych kilku sekund,kiedy komp jest sprawny,ale nie mam utworzonego punku przywracania,a zanim zdążę go utworzyć urządzenie już sie zablokuje.W trybie awaryjnym nie ma opcji utworzenia punku przywracania wyświetla mi się jedynie:

przechwytywaniewtrybieprcq.jpg

Jak widać nie ma tu żadnych opcji zwianych z przywracaniem systemu.Powie mi ktoś bardzo proszę co mam w takiej sytuacji zrobić? Czy mam utworzyć kopię i w jaki sposób skoro nie da się tego zrobić w systemie awaryjnym? Bardzo proszę,powiedźcie mi.Będę bardzo wdzięczna.

Tworzenie punktu przywracania w aktualnym stanie systemu jest dla mnie bez sensu. Mechanizm przywracania systemu działa na takiej zasadzie, że można przywrócić system do konkretnego punktu przywracania systemu. Jeżeli teraz utworzysz punkt przywracania i przywrócisz system do niego , to co z tego? W tej chwili system działa niestabilnie. Dla mnie miałoby sens przywrócenie komputera do stanu (punktu), kiedy wszystko działało prawidłowo.

O przywracaniu systemu możesz poczytać sobie tutaj: ktore-programy-moge-usunac-t483768.html?hilit=przywracanie#p3048980 Tam też znajdziesz informację o tym, że z poziomu płyty Windows albo trybu awaryjnego można użyć wbudowanego w system mechanizmu tworzenia kopii zapasowych (to coś bardziej rozbudowanego niż przywracanie systemu, bo mechanizm kopii zapasowych potrafi wykonać kopię partycji). O ile go używasz. Jeżeli nie używasz mechanizmu kopii zapasowych ani innego oprogramowania tego typu (np. Acronisa, Paragona albo Norton Ghost), to polecam zainteresować się na przyszłość: paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html. Gdybyś używał tego oprogramowania w przeszłości, to teraz przywrócenie zawartości dysku do stanu kiedy wszystko było dobrze, zajęłoby Ci nie więcej niż kilkadziesiąt minut. Tak to działa; program robi obraz dysku albo partycji, a kiedy np. system padnie, to można odtworzyć ów obraz i wszystko jest w takim stanie, w jakim było w momencie tworzenia obrazu dysku lub partycji. Program, który opisuję w podanym poradniku jest bezpłatny.

Jakie ja widzę możliwości postawienia systemu na nogi?

  1. Czy w trybie awaryjnym wszystko jest w porządku?

Bo w trybie awaryjnym ładowane są tylko rzeczy niezbędne do uruchomienia systemu. Czyli nie są ładowane wszystkie sterowniki np. W przeciwieństwie do trybu normalnego. Jeżeli w trybie awaryjnym wszystko będzie w porządku, to oznaczać będzie prawdopodobnie problem z jakimś sterownikiem. W jaki sposób włączyć tryb awaryjny? Podczas uruchamiania komputera, jeszcze przed ekranem ładowania Windows przyciskaj F5 albo F8. Powinieneś ujrzeć planszę: http://zodi.com.pl/images/tryb_awaryjny.jpg. Sterowanie? Strzałki góra, dół. Wybierasz “Tryb awaryjny” i wciskasz Enter. Nie musisz się obawiać, kiedy wciśniesz przycisk. Najwyżej system uruchomi się w trybie normalnym i nie pokaże planszy z wyborem trybu, w jakim uruchomić system. Gdybyś miał problem z uruchomieniem w trybie awaryjnym, zobacz: [http://www.searchengines.pl/Nie-moge-us … __p__25590](http://www.searchengines.pl/Nie-moge-usunac-wirusow-i-spyware-t12510.html/page view findpost p 25590) Jak Ci się znudzi praca w trybie awaryjnym, to po prostu Start - Wyłącz - Uruchom ponownie.

Jeżeli w trybie awaryjnym też są problemy , to obstawiam sprzęt. Wtedy należy wykonać test sprzętu albo ściągnąć np. jakąś dystrybucję Linuksa, która niewymaga instalacji na twardym dysku i sprawdzenie czy też działa niestabilnie. Szczegóły: vista-nie-laduje-sie-t484584.html#p3053183 Można też zobaczyć na pkt. 3 mojej wypowiedzi i zgrać dzienniki w celu późniejszej diagnozy: narzedzie-naprawy-systemu-podczas-uruchamiania-t477548.html?hilit=dziennik

Jeżeli w trybie awaryjnym wszystko jest w porządku , to diagnostyka. Czyli na przykład przejrzenie dzienników i sprawdzenie czy na dysku są zrzuty pamięci, które powstają kiedy pojawia się niebieski ekran: windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047732 oraz bsody-pusty-folder-minidump-t489452.html

  1. Infekcja? Wykonaj log w OTL:

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Albo OTLPE gdy nawet system nie działa:

http://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagno … h-windows/

Następnie możesz kliknąć w ikonę wykrzyknika w prawym górnym rogu Twojej wiadomości i poprosić moderatora o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo (a potem ewentualnie z powrotem). Tam najszybciej ktoś sprawdzi log.

  1. Naprawa systemu - wymiana plików metodą SFC
  • uruchomienie komputera z płyty Windows 7 i wybór języka

di-MTIP.png

  • w lewym dolnym rogu wybór opcji Napraw komputer

di-RV42.png

  • wybór systemu

di-LEVO.png

  • na ekranie, który zostanie wyświetlony opcja Wiersz polecenia

di-ZXKF.png

W konsoli, która zostanie otwarta wpisz sfc.exe /scannow

W razie problemów popatrz - Wymiana plików metodą SFC [http://www.searchengines.pl/Metody-napr … ntry545848](http://www.searchengines.pl/Metody-naprawy-Vista-t124843.html/page p 545848#entry545848)

Albo popatrz tutaj: http://www.sevenforums.com/tutorials/15 … ecker.html (może przydać się http://translate.google.com/)

Jeżeli wpiszesz Notepad w konsoli i wybierzesz w Notatniku Plik - Otwórz to będzie mógł poruszać się po dysku i np. zrobić kopię danych z dysku np. na pendrive albo z partycji na partycję. Albo przez płytę Ubuntu. Do wyboru. Szczegóły: http://www.dobreprogramy.pl/Srodowisko- … 11288.html

  1. Jeżeli pkt.3 (wymiana plików metodą SFC) nie przyniesie efektów to może reinstalacja systemu bez utraty danych?

naprawa-windows-wirusy-brakujace-pliki-t476472.html#p3005687

procedura-naprawy-systemu-windows-przez-nadpisanie-t447116.html

jak-przeinstalowacsystem-win7-home-premium-64bit-t488597.html

Dodane 27 maja 2012 13:30

Sugerując się radą _kornel_ windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047992 wpadłem na pewien pomysł.

Załóż nowe konto użytkownika w systemie i zobacz jak będzie.

Panel sterowania\Konta użytkowników i Filtr rodzinny\Konta użytkowników albo Start \ w okno wyszukiwania wpisz Konta użytkowników

di-WVV6.png

W oknie Wprowadź zmiany w konto użytkownika kliknij Zarządzaj innym kontem

di-PH2V.png

W oknie Wybierz konto, które chcesz zmienić kliknij Utwórz nowe konto

di-QGJD.png

Bardzo Ci dziękuję człowieku za pomoc,choć system sam mi się postawił na nogi za którymś razem.Testowałam Twoje rady na tym samym kompie w trybie awaryjnym,ale jak widać,komputer jest zagadką nawet dla największych filozofów :slight_smile: ,bo gdy sam sie to może się wyratować z opersji. Jednak bardzo dziękuję Ci,że poświęciłeś ‘‘chwilę’’ by mi pomóc i niech te rady służą także i innym użytkownikom.Serdeczne pozdrowienia i medale dla takich użytkowników jak Ty :slight_smile: