Zakup nowego telefonu z klawiaturą (nie smartfona)

Jeśli mogę spytać, to do czego planujesz wykorzystywać 3g w telefonie, w którym nie potrzebujesz internetu? Niepotrzebnie zawężasz sobie wybór przez kryterium, które nie ma żadnego uzasadnienia.

Może pracuje w telekomunikacji i wie z wprzedzeniem o wyłączeniu sieci 2G?

Niby też chyba chciała “HD Voice” i może wyżej ustalono że 2G (nawet “ułamkowe”) go nie zapewnia…?

@anon741072 - bo wszyscy wszędzie mi piszą, że jeśli chcę mieć dobry zasięg, to powinnam wybrać telefon z 3g. Sama sobie tego nie wymyśliłam, bo się na tym nie znam :stuck_out_tongue:
A dodam, że mam spore problemy z zasięgiem w moim mieszkaniu, mimo że to wielkie miasto

Nie, jak się dobrze przyjrzysz, to zobaczysz że widać brud pomiędzy klawiszami i w szczelinie wokół ekranu

W teorii lepiej mieć dostęp do kilku pasm sygnału na wypadek, kiedy jedno z nich jest zapełnione, ale… 2g ma lepszy zasięg niż 3g, a ten od 4g i tak dalej ze względu na użycie sygnału o coraz wyższej częstotliwości, a co za tym idzie gorszej propagacji w przestrzeni. Poza tym z 2g już prawie nikt nie korzysta więc są małe szanse że na bts będzie zapełniony limit użytkowników. Jedyna obawa to czy sieci z czasem nie zaczną się wycofywać z tej przestarzałej technologii.

1 polubienie

@anon741072 - no to ciekawe, bo mój stary telefon ma tylko 2g i poważne problemy z zasięgiem, a osoba z którą mieszkam ma smartfona 4g u tego samego operatora i nie ma tych problemów

Skoro takie masz doświadczenia ze swojej okolicy to ok. Myślałem, że nie sprawdzałaś tego i niepotrzebnie ograniczasz sobie wybór.

1 polubienie

Nie mam pewności, czy to jest spowodowane konkretnie tym 2g czy może czymś innym, bo nie jestem elektronikiem… Nie wiem, czy może być inny powód?

1 polubienie

Może być spowodowane słabą anteną w telefonie, może być spowodowane jakimiś zakłóceniami, które wpływają bardziej na to pasmo, możesz w okolicy mieć bliżej bts 3/4g, a 2g ciągnie z oddalonego masztu. Powody mogą być różne.

2 polubienia

W sumie, to ostatnio specjalnie dla sprawdzenia dokupiłam kartę do drugiego starego telefonu i obydwa mają słaby zasięg. Jeden to Nokia 6303, a drugi to Samsung GT-E1200

W takim razie skoro masz przetestowane, to nie ma o czym myśleć :wink:

1 polubienie

Taki brud to nie brud. Zobaczyłabyś moje telefony…

Syf niby dobrze “wyciąga” na zdjęciach lampa błyskowa.

Oglądałaś już Nokię 3310-3g? Może jeszcze gdzieś można ją kupić.

Ogólnie z takimi telefonami jest coraz trudniej. Już powoli są traktowane jak telefony stacjonarne, może jeszcze nie tarczowe, ale już im blisko :wink:

@anon741072 tak, widziałam, ale niepokoi mnie ten wypukły ekran. nie wiem co o nim myśleć… No i ogólnie dość dziwnie wygląda, chociaż ta jasnoszara może by uszła. Może poczytam jeszcze jakieś opinie o niej, ale mam wrażenie, że to przerost formy nad treścią i jechanie na sentymencie, a w rzeczywistości nie jest warta swojej ceny. No ale przyjrzę się bliżej

Na pewno jak wypadnie ci z lecącego samolotu to nie przeżyje.

Znalazłam dziś wiarygodną ofertę z tym Samsungiem s5611, ale postanowiłam poczytać najpierw opinie. Na mgsm.pl jest ich sporo i niestety, zdecydowana większość negatywnych :frowning: Już naprawdę nie wiem co o tym myśleć. Bardzo mi się on podoba i chętnie bym kupiła, ale teraz się boję…

Bierz tego samsunga i nie marudź. Nie wybierasz męża tylko telefon, a ten wyglada całkiem przyzwoicie spośród wszystkich cegieł :wink:

1 polubienie

Dzwoniłam dziś do BOK i powiedzieli mi, że zmodernizowali sieć i już nie obsługują 2G, dlatego mam takie problemy z zasięgiem. Tak więc zakup telefonu z 2g nie ma sensu

który operator?