Zamulony komputer częste blue screeny


(magdamr) #1

Witam

W pracy mam laptop z wistą. Jednak od jakiegoś czasu działa bardzo powoli. Bardzo długo się otwiera system i strony internetowe. Przynajmniej raz w tygodniu następuje jego samoczynny reset i niebieski monitor. Czy moglibyście mi podać jakiś program do przeskanowania go i optymalizacji. Poznieważ jest to laptop słuzbowy wiec raczej rzadnych programów na stałe nie moge w nim instalować. Nie wiem czy też moge podać jakieś logi na forum. Czy nie wyczyta się z nich czegoś poufnego?:slight_smile:

-- Dodane 11.07.2012 (Śr) 8:09 --

Jeszcze jedna rzecz mi przeszkadza że nie moge równocześnie być na dwóch stronach w internecie. Np jak przełącze karte automatycznie wyrzuca mnie fb. Ale to może tylko takie zabezpieczenie pracodawcy hmm


(struart) #2

Logi przeczesują tylko newralgiczne miejsca systemu tam nic firmowego nie będzie.

Pobierz program HWMonitor i podaj temperatury podzespołów.


(system) #3

Witaj :slight_smile:

możesz też coś z tego sprawdzić

http://forum.komputerswiat.pl/topic/250 ... sta-cz-12/

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind ... erformance

p.s

piszesz,że jest to laptop służbowy,a czy ktoś z firmy tym się nie może zająć?


(adam9870) #4

Może to infekcja? Wykonaj log w OTL: analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741 albo OTLPE gdy system nie działa: http://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagno ... h-windows/ Następnie możesz kliknąć w ikonę wykrzyknika w prawym górnym rogu Twojej wiadomości i poprosić moderatora o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo (a potem możesz z powrotem). Tam najszybciej ktoś sprawdzi log.

Analiza niebieskich ekranów: blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248

Jeżeli system działa wolno, to przejrzyj tematy odnośnie optymalizacji Windows Vista

Zobacz: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Opt ... 38950.html

Również Sunrise Vista Konfigurator http://sunrise-vista-konfigurator.softonic.pl/, ale zalecam ostrożność przy korzystaniu z tego typu programów.**** Zanim zaczniesz cokolwiek robić, proponuję abyś utworzył punkt przywracania systemu ktore-programy-moge-usunac-t483768.html?hilit=przywracanie#p3048980 Tak w ogóle gdy wszystko jest dobrze wykonuj kopie zapasowe. Na przyszłość polecam bezpłatne narzędzie Paragona: http://www.sendspace.pl/file/29be869eb8 ... cjaparagon Program do odczytu instrukcji http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade ... 11539.html lub http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade ... 14318.html Tak to działa. Przykładowo instalujesz i konfigurujesz system, uruchamiasz komputer z płyty Paragona, tworzysz obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możesz zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe masz) i w razie gdyby system padł, to uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robisz obraz raz i zapominasz do czasu awarii. Albo wbudowany w Windows mechanizm kopii zapasowych http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind ... -questions (więcej w Google, hasło typu "kopie zapasowe Windows Vista").

To normalnie instalowana Vista, prawda? Bez żadnych dodatków producenta, jak to bywa w przypadku laptopów? Jeżeli nie, to proponuję lekturę punktu 5 w mojej pierwszej wiadomości w temacie: problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html Gdybyś miał problem z obsługą mechanizmu tworzenia partycji, chodzi o ekran "gdzie chcesz zainstalować system Windows?" http://vpx.pl/i/2012/06/22/whq2.png, to zobacz tu: windows7-instalacja-problem-t492462.html Proponuję też felietonu "Czemu Vista chodzi wolno" http://www.dobreprogramy.pl/Czemu-Vista ... 11413.html i "O płytach z Windows 7 od producenta laptopa za 30 euro…" http://www.dobreprogramy.pl/adam9870/O- ... 34110.html Poniżej zamieszczam według mnie najważniejsze fragmenty.

Powodzenia i pozdrawiam! Daj znać o efektach.


(magdamr) #5

Podaje log i prosze o przeniesienie postu do części Bezpieczeństwo :!: OTTL http://www.wklejto.pl/128682

i E http://www.wklejto.pl/128683

Proszę o sprawdzenie. A w razie pomocy proszę o pomoc tylko z infekcjami. NIe ingerując za dużo w system, wygląd, programy. Bym niczego w pracowniczym kompie nie poprzestawiała: :smiley: Dzięki

Temperatury są ok do 57C


(Spandau) #6

To chyba nie jest wina infekcji, której tutaj nie widzę za wyjątkiem paru nieistotnych moim zdaniem śmieci, które oczywiście możemy usuwać ale nie zmieni to obecnej sytuacji. Problemem jest ten błąd z dzisiaj


(magdamr) #7

Dziękuję

Prosze o podanie mi tych śmieci bym mogła je usunąć

A co to za błędy? Dziwne że o 2 w nocy jak tu było wszystko wyłączone. Co mogę zrobić z tym blędem? Może trzeba położyć system jeszcze raz?


(struart) #8

Description = Sprzęt zgłasza nienaprawialny błąd pamięci. Oznacza, że uszkodzona jest któraś z kości RAM w komputerze trzeba wymienić. Przy wymianie pamięci RAM nie trzeba robić format-a więc po wymianie będzie wszystko po staremu i nic nie zniknie.


(adam9870) #9

Sprawdzenie pamięci

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P ... 12556.html

Plik ISO programu nagrywa się na płytę, uruchamia się z niej komputer i testuje. Na przykład w przypadku Memtest, mamy plik memtest86-4.0a.iso.zip. Prawy przycisk myszy - Wyodrębnij wszystkie - Wyodrębnij. Otrzymamy plik Memtest86_4.0a.iso, który trzeba nagrać na płytę.

Przykładowo Windows 7 posiada wbudowany mechanizm nagrywania obrazów: http://www.youtube.com/watch?v=zAw1t6RK0A8 Jeżeli nie używamy Windows 7 albo chcemy skorzystać z innych programów, to do wyboru: http://www.dobreprogramy.pl/Nagrywanie- ... ws,32.html Ja polecam Active ISO Burner: http://www.ntfs.com/iso-burning.htm ale to samo zrobisz wbudowanym narzędziem w Windows 7 albo chyba prawie każdym dowolnym innym programem. Obraz ISO Memtesta możesz nagrać na innym komputerze niż na tym, na którym będziesz go używał.

Trzeba pamiętać, że pamięć należy sprawdzać w ten sposób, że zostawiasz w komputerze jedną kość pamięci i uruchamiasz test. Potem wyjmujesz pierwszą kość pamięci i wkładasz drugą kość pamięci i uruchamiasz test. Czyli każdą kość pamięci sprawdzasz osobno. Inaczej mówiąc, jedna kość pamięci jest w komputerze, a druga na biurku i robisz test. Potem zamieniasz kości miejscami- ta, która dotąd leżała na biurku jest w komputerze, a ta która dotąd była sprawdzana w komputerze leży na biurku. I znowu uruchamiasz test.

Gdybyś potrzebował sprawdzić resztę sprzętu:

Podobny temat: blue-screeny-windows-sp3-t491741.html?hilit=hdtune

Powodzenia i daj znać o efektach.

Pozdrawiam!


(magdamr) #10

Dzięki wielkie