Zamulony komputer częste blue screeny

Witam

W pracy mam laptop z wistą. Jednak od jakiegoś czasu działa bardzo powoli. Bardzo długo się otwiera system i strony internetowe. Przynajmniej raz w tygodniu następuje jego samoczynny reset i niebieski monitor. Czy moglibyście mi podać jakiś program do przeskanowania go i optymalizacji. Poznieważ jest to laptop słuzbowy wiec raczej rzadnych programów na stałe nie moge w nim instalować. Nie wiem czy też moge podać jakieś logi na forum. Czy nie wyczyta się z nich czegoś poufnego?:slight_smile:

Dodane 11.07.2012 (Śr) 8:09

Jeszcze jedna rzecz mi przeszkadza że nie moge równocześnie być na dwóch stronach w internecie. Np jak przełącze karte automatycznie wyrzuca mnie fb. Ale to może tylko takie zabezpieczenie pracodawcy hmm

Logi przeczesują tylko newralgiczne miejsca systemu tam nic firmowego nie będzie.

Pobierz program HWMonitor i podaj temperatury podzespołów.

Witaj :slight_smile:

możesz też coś z tego sprawdzić

http://forum.komputerswiat.pl/topic/250 … sta-cz-12/

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … erformance

p.s

piszesz,że jest to laptop służbowy,a czy ktoś z firmy tym się nie może zająć?

Może to infekcja? Wykonaj log w OTL: analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741 albo OTLPE gdy system nie działa: http://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagno … h-windows/ Następnie możesz kliknąć w ikonę wykrzyknika w prawym górnym rogu Twojej wiadomości i poprosić moderatora o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo (a potem możesz z powrotem). Tam najszybciej ktoś sprawdzi log.

Analiza niebieskich ekranów: blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248

Jeżeli system działa wolno, to przejrzyj tematy odnośnie optymalizacji Windows Vista

Zobacz: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Opt … 38950.html

http://www.fixitpc.pl/topic/3966-optymalizacja-systemu/

Również Sunrise Vista Konfigurator http://sunrise-vista-konfigurator.softonic.pl/, ale zalecam ostrożność przy korzystaniu z tego typu programów.** Zanim zaczniesz cokolwiek robić**, proponuję abyś utworzył punkt przywracania systemu ktore-programy-moge-usunac-t483768.html?hilit=przywracanie#p3048980 Tak w ogóle gdy wszystko jest dobrze wykonuj kopie zapasowe. Na przyszłość polecam bezpłatne narzędzie Paragona: http://www.sendspace.pl/file/29be869eb8 … cjaparagon Program do odczytu instrukcji http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade … 11539.html lub http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade … 14318.html Tak to działa. Przykładowo instalujesz i konfigurujesz system, uruchamiasz komputer z płyty Paragona, tworzysz obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możesz zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe masz) i w razie gdyby system padł, to uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robisz obraz raz i zapominasz do czasu awarii. Albo wbudowany w Windows mechanizm kopii zapasowych http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … -questions (więcej w Google, hasło typu “kopie zapasowe Windows Vista”).

To normalnie instalowana Vista, prawda? Bez żadnych dodatków producenta, jak to bywa w przypadku laptopów? Jeżeli nie, to proponuję lekturę punktu 5 w mojej pierwszej wiadomości w temacie: problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html Gdybyś miał problem z obsługą mechanizmu tworzenia partycji, chodzi o ekran “gdzie chcesz zainstalować system Windows?” http://vpx.pl/i/2012/06/22/whq2.png, to zobacz tu: windows7-instalacja-problem-t492462.html Proponuję też felietonu “Czemu Vista chodzi wolno” http://www.dobreprogramy.pl/Czemu-Vista … 11413.html i “O płytach z Windows 7 od producenta laptopa za 30 euro…” http://www.dobreprogramy.pl/adam9870/O- … 34110.html Poniżej zamieszczam według mnie najważniejsze fragmenty.

Powodzenia i pozdrawiam! Daj znać o efektach.

Podaje log i prosze o przeniesienie postu do części Bezpieczeństwo :!: OTTL http://www.wklejto.pl/128682

i E http://www.wklejto.pl/128683

Proszę o sprawdzenie. A w razie pomocy proszę o pomoc tylko z infekcjami. NIe ingerując za dużo w system, wygląd, programy. Bym niczego w pracowniczym kompie nie poprzestawiała: :smiley: Dzięki

Temperatury są ok do 57C

To chyba nie jest wina infekcji, której tutaj nie widzę za wyjątkiem paru nieistotnych moim zdaniem śmieci, które oczywiście możemy usuwać ale nie zmieni to obecnej sytuacji. Problemem jest ten błąd z dzisiaj

Dziękuję

Prosze o podanie mi tych śmieci bym mogła je usunąć

A co to za błędy? Dziwne że o 2 w nocy jak tu było wszystko wyłączone. Co mogę zrobić z tym blędem? Może trzeba położyć system jeszcze raz?

Description = Sprzęt zgłasza nienaprawialny błąd pamięci. Oznacza, że uszkodzona jest któraś z kości RAM w komputerze trzeba wymienić. Przy wymianie pamięci RAM nie trzeba robić format-a więc po wymianie będzie wszystko po staremu i nic nie zniknie.

Sprawdzenie pamięci

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P … 12556.html

Plik ISO programu nagrywa się na płytę, uruchamia się z niej komputer i testuje. Na przykład w przypadku Memtest, mamy plik memtest86-4.0a.iso.zip. Prawy przycisk myszy - Wyodrębnij wszystkie - Wyodrębnij. Otrzymamy plik Memtest86_4.0a.iso, który trzeba nagrać na płytę.

Przykładowo Windows 7 posiada wbudowany mechanizm nagrywania obrazów: http://www.youtube.com/watch?v=zAw1t6RK0A8 Jeżeli nie używamy Windows 7 albo chcemy skorzystać z innych programów, to do wyboru: http://www.dobreprogramy.pl/Nagrywanie- … ws,32.html Ja polecam Active ISO Burner: http://www.ntfs.com/iso-burning.htm ale to samo zrobisz wbudowanym narzędziem w Windows 7 albo chyba prawie każdym dowolnym innym programem. Obraz ISO Memtesta możesz nagrać na innym komputerze niż na tym, na którym będziesz go używał.

Trzeba pamiętać, że pamięć należy sprawdzać w ten sposób, że zostawiasz w komputerze jedną kość pamięci i uruchamiasz test. Potem wyjmujesz pierwszą kość pamięci i wkładasz drugą kość pamięci i uruchamiasz test. Czyli każdą kość pamięci sprawdzasz osobno. Inaczej mówiąc, jedna kość pamięci jest w komputerze, a druga na biurku i robisz test. Potem zamieniasz kości miejscami- ta, która dotąd leżała na biurku jest w komputerze, a ta która dotąd była sprawdzana w komputerze leży na biurku. I znowu uruchamiasz test.

Gdybyś potrzebował sprawdzić resztę sprzętu:

Podobny temat: blue-screeny-windows-sp3-t491741.html?hilit=hdtune

Powodzenia i daj znać o efektach.

Pozdrawiam!

Dzięki wielkie