Zaproponujcie najlepszy nowy smartfon do 500PLN

Najlepszy smartfon do 500PLN. Wiem, że szału nie będzie. Sam też nie oczekuję wiele:

  • Standard (rozmowy, sms, whatsapp)
  • czasem coś wyszukam w przeglądarce, ale rzadko
  • nigdy nie grałem i nie będę grał (od mobilnej rozrywki mam Nintendo Switch))
  • chciałbym w miarę przyzwoity aparat tylni

Wychodzi na to, że moje wymagania spełnia absolutnie każda słuchawka, także doradźcie coś taniego, a przy tym nie badziewnego. Aktualnie faworytem jest Xiaomi Redmi 6A 16GB, tyle że jeśli w podanym przedziale cenowym jest lepszy wybór to chętnie wezmę pod rozwagę.

Może Samsung Galaxy J5 2017? http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/galaxyj52017/Samsung-Galaxy-J5-2017.html
Telefon dostał jakiś czas temu aktualizację do Androida 8.1.0. Poza tym bateria trzyma świetnie i płynny jest.|
Aparat przód tył 13mpix

Hmm do 500zł, króluje Xiaomi… ale jc:

  • Meizu M8C 2/16 GB ~ 499zł (bateria, ekran, aparat)
  • WIKO View Go 2/16GB ~499zł (bateria, system, wykonanie, aparat)

Paweł A pytam o aparat do 500PLN, a Ty mi proponujesz za 700PLN. Skąd ta skromność? Brak polotu? Od razu trzeba było zaproponować flagowe produkty Apple.

lordjahu proponowane przez Ciebie telefony są fajne, tyle że:

  • Xiaomi wydaje się “egzotyczny”, a co dopiero proponowane przez Ciebie chińskie wynalazki.
  • Android 7 (Xiaomi ma ósemkę)
  • Wolniejsze procesory

No to może byś się zastanowił nad Motka TakanG5S już mglbys wyrwać w cenie bardzo zbliżonej Do tgo fajny aparat Antek może nie najnowszy ale też nie można mieć nic mu do zarzucenia Ekran FHD i gesty Moto naprawdę ułatwiają życie

Wydzielono 3 posty tworząc nowy wątek: Telefon do 500 zł

Xiaomi w wersji z “A” w końcówce nie bierz.
W Proline masz normalnego Xiaomi Redmi 6 3/32GB za 499zł myślę, że do podanych zastosowań spokojnie się sprawdzi i jest w przewidywanym budżecie.

Jak dobrze rozejrzysz się, nowy telefon kupisz do 500zł.
Kilka miesięcy temu kupiłem za 530.

Widzisz różnicę ?

jak dla mnie to propozycja samsung J7 2017

Dobrze poszukassz, to kupisz “za” i “do”.

Xiaomi to już żadna egzotyka, są popularne jak niegdyś klapki “Kubota”.
I przy tym bezkonkurencyjne.

W tej cenie Xiaomi 6A, nic innego raczej nie uda się wyrwać. Docelowo szukałbym jednak A2Lite który świeci na przykład w sferisie. Różnica w cenie nie jest duża a w działaniu sprzętu będzie znaczna: wydajniejszy i lepiej zoptymalizowany.

Każdy w tej cenie będzie najlepszym wyborem.
Wybierz tylko rozmiar ekranu, reszta będzie na zbliżonym poziomie.

Akurat rozmiar ekranu mi obojętny. Dość duży jestem to i telefon nie musi być przesadnie kieszonkowy.

Może to Cię zainteresuje https://www.gsmmaniak.pl/933602/umidigi-a3-pro-promocja-tomtop/

Smartfon z 3GB RAM w promocji, za 350zł.

Meizu M6 Note 3/16GB - super średniak + z kodem pada-snieg 30 zł taniej

Ogólnie sprawdzone modele które śmiało można rozważać to: Redmi 5 Plus, Redmi Note 5, Xiaomi A2 Lite.
Każdy ma swoją specyfikę jak dobra bateria w RN5 czy “notch” w A2L. Różnice cenowe pomiędzy nimi nie są duże.

Jedna tylko drobnostka. Wszystkie zaproponowane przez Ciebie modele to wydatek sporo większy od limitu. Chyba, że sobie tu założyliście z @misiola osobny wątek?