Zawiesza sie laptop podczas gry

Witam.

Podczas gdy gram w lola albo czasami gdy przegladam internet ( tutaj bardzo rzadko ) zawiesza mi sie laptop, a dokladniej ekran robi sie czarny i slychac w sluchawkach dzwiek takiego zawieszonego glosu.
Moj laptop ma juz swoje lata i moze dlatego.

Co poradzicie zrobic?
Pozdro

Tutaj nie ma jasnowidzów. Może byś podał jaki to laptop, jaki system??? Jeżeli jest wiekowy to może zwyczajnie się przegrzewa. Sprawdź temperatury np. HWMonitor do pobrania z DP

Bardzo jestem ciekaw… tego tajemniczego dźwięku… :wink:

Ano może…
Na początek, tak jak napisał kolega @tomcio_pl porządne czyszczenie laptopa.
Pisząc porządne nie mam na myśli psiknięcia z puszki sprężonego powietrza i szlus. Rozkręcenie, dostanie się do radiatora i wentylatora i dokładne przedmuchanie. Jak już będzie rozkręcony to dodatkowo zmiana pasty i thermopadów. Niewielki koszt a pożytek kolosalny.
To już powinno mocno ulżyć komputerowi.
Dodatkowo do sprawdzenia daj SMART dysku. zobaczymy w jakim jest stanie. Może być z CrystalDiskinfo

@ak6 chodzi ci o to https://zapodaj.net/a40181785d833.png.html . I jaka jest w przyblizeniu cena tej pasty i thermopadow?

@tomcio_pl Laptop to jakis samsung ( tutaj masz wszystko https://zapodaj.net/8953ec5a4a7ef.png.html), system windows 7

Na początek, to porządna zmiana tytułu tematu (co dokładnie się dzieje i kiedy się dzieje).

Tak. O to chodzi, tylko uciąłeś połowę wyników. Pokaż całość.
Cena pasty to około 20 zł. Thermopad zamknie się w 10 zł.
Ale jeśli nigdy nie rozbierałeś laptopa i nie bawiłeś się w takie rzeczy, to dobrze gdybyś robił to pod okiem kogoś doświadczonego. Ostatecznie zleć tę pracę fachowcowi.

Nie jest to demon szybkości, zwłaszcza do gier, biorąc pod uwagę procesor i w drugiej kolejności pamięć RAM i wolny HDD.
Ale do internetu i lekkich pozycji powinien dać radę :wink:

Czekamy na czyszczenie i jego wynik.

1 polubienie

Dodam jeszcze ze laptop musi byc ciagle podlaczony do baterii inaczej odrazu sie wylacza.

A zmiana tytułu tematu na precyzyjny, który odzwierciedla twój problem?

Napisalem ze zawiesza sie podaczas grania, nie wiem czego chcesz wiecej :slight_smile:

@ak6 https://zapodaj.net/c14d8734c929d.png.html prosze dalsza czesc :smiley:

Ta część jest problemem podczas gry, a nie zawieszający się laptop.

Jesteś nowym moderatorem na forum? Nie wydaje mi się, więc jeśli uważasz że coś z tytułem tematu jest nie tak - zgłoś go, albo popraw samemu, jeżeli masz odpowiednie uprawnienia.

Nie tylko podczas gry, gdy w tle leci jakas muzyka albo cokolwiek i nagle sie zawiesi komputer to pojawia sie czarny ekran i dzwiek zacietego glosu.

@anon96572732, Nie. Ale jest gdzieś w punkcie, że precyzuje się problem, a nie ogólnie.

A z resztą “róbta co chceta”.

Wiesz że dzwoni, ale nie wiesz w którym kościele, więc skończ z nabijaniem postów.

@anon25492837 Nie potrzebnie tylko zasmiecasz temat, jakos tutaj 2 kolegow sie domyslilo o co chodzi.


Polecam. :blush:

Dzięki za zwrócenie uwagi na temat jednego z punktów regulaminu. W takim razie mam pytanie do autora tematu. Czy nie warto byłoby zmienić tytułu tematu na bardziej precyzyjn w celu ułatwienia wyszukania rozwiązania danego problemu dla osób, które mogą wtedy sprawdzić, czy ten problem już znalazł się na forum, czy trzeba go utworzyć w nowym poście? :slight_smile:

Z dyskiem wszystko w porządku. Nie wykazuje uszkodzeń.
W takim razie przeczyść wnętrze i odezwij się.