Zgłaszanie błędów w nowej wersji portalu

cały serwis jest ekstremalnie ciężki, do tego co jakiś czas staje się coraz cięższy
po zakończeniu akcji z maszynkami doszło to już do takiego poziomu, że chropera na a320fl częściej się wywala niż nie przy próbie wysłania komentarza, a i przeglądarki desktopowe są bardzo chętne się poddać, jednak póki co JESZCZE są w stanie walczyć

Dzień dobry :slight_smile:
Według mnie, to coś siedzi Tobie i muli.
Właśnie forum jest cięższy niż portal - a porównałem performance w osobnych oknach firefoxa i jego proces.
Albo mają komputery daleko za moim starociem, albo co.

Niektórym bitdefender i norton mulą i gryzą się w przeglądarce. Do tego inne webpluginy, rozszerzenia jakieś - to na dobreprogramy trzeba prawie półtora GB RAMu i jakie 48% CPU.

A lekko też może być na DP, tylko dla wielu, to za trudne.

1 polubienie

Na chromowym slimie też komputer lekko na na forum DP i na portalu DP - też w osobnych oknach:

Lżej już nie może być.

Pod FF 55 (bez uBlock) też przesadnie nie jest:

oj może może (chociaż czas wczytywania nie powinien mieć wpływu na wydajność działania po wczytaniu można spokojnie założyć, że jak ktoś olewa jedno to i z drugim będą problemy, i tu się to sprawdza)

z jakiegoś powodu przeglądarki mobilne regularnie zdychają, a desktopowe się męczą (nie zawsze tak samo mocno, nie wiem od czego to zależy, w tej chwili na kompie nie jestem w stanie zmusić portalu do zamulania (może konieczne są określone warunki, na przykład synchronizacja liczby powiadomień między kilkoma kartami czy coś), jednak na mobilnych to w tej chwili wysłanie komentarza w dłuższym wątku na portalu (a czasem i blogu) jest po prostu niemożliwe

2 posty przeniesiono do wątku: Błąd forum umożliwiający edycję tematu i akceptowanie rozwiązań w cudzych wątkach :slight_smile:

Gdy w nazwie tematu pojawia się htmlowy tag textarea:
image

1 polubienie

Ciekawy błąd, niestety zmiana tematu nie działa (encje zamiast < >).

Naprawione, dzięki za info.

1 polubienie

W związku z tym, że wielu użytkowników DP ma zastrzeżenia do zgłaszania błędów, czy nieaktualności w opisach programów - proponuję taką opcję dać użytkownikom. Każdy mógłby w edytorze opisu zmienić tekst na poprawny w danej kwestii i ta propozycja zmiany powinna być do zatwierdzenia moderacji.
Na konkurencyjnym portalu dodali na koniec opisu przycisk “Edytuj opis” i to działa.

1 polubienie

@Lisek
Jest problem z dodawaniem odpowiedzi w komentarzach do osób, które mają w loginie znaki specjalne np. dla tego użytkownika [set-i]

https://www.dobreprogramy.pl/490100,set-i,Uzytkownik.html

nie napiszesz komentarza tak, aby zobaczył on powiadomienie, tu można spróbować swoich sił:

Klikając na odpowiedź otrzymujemy w oknie:
@[mention user=490100][set-i][/mention]:

Ma on może profil na forum?

<a href="/u/link" class="mention">nazwa</a>

Sypnęło błędami skryptów na portalu:

Skrypt na tej stronie może być zajęty lub przestał odpowiadać. Można przerwać ten skrypt teraz, otworzyć go w debugerze albo pozwolić mu kontynuować.
Skrypt: https://static.dpcdn.pl/2017_10_02/assets/js/core.min.js:1

Skrypt na tej stronie może być zajęty lub przestał odpowiadać. Można przerwać ten skrypt teraz, otworzyć go w debugerze albo pozwolić mu kontynuować.
Skrypt: https://static.dpcdn.pl/2017_1…/js/core.min.js line 14 > eval:1

Dodam, że Foreste mnie polubił i klikam z menu awatara, - przerzuca do tematu i za każdym razem błąd skryptu

To tylko ten odnośnik-http://dp.do/c2243057 robi za problem

U mnie nie da się odtworzyć błędu (7 zakładek w Firefox (proste strony i 2 pdf-y), dodatkowo Opera z 3 (forum, dwa artykuły z portalu), zużycie pamięci fizycznej na poziomie 72%).

Bo to u mnie bug z powiadomienia.
Bug.txt (78,9 KB)

Swoją drogą, to szok i poruta. Nie dziwię się obciążenia CPU i RAM w tym przypadku. Żądania na stronie (ublock origin) -

criteo.net
static.criteo.net
dobregry.pl
www.dobregry.pl
dpcdn.pl
avatarsb.dpcdn.pl
gallery.dpcdn.pl
static.dpcdn.pl
gemius.pl
gapl.hit.gemius.pl
google-analytics.com
www.google-analytics.com
googletagservices.com
www.googletagservices.com
gstatic.com
www.gstatic.com
wp.pl
i.wp.pl

1 polubienie

Czy można się dowiedzieć po jakim czasie?

Avatar w portalu zmieniony, na forum niestety pozostaje bez zmian.
Przelogowanie nie zmieniło tej sytuacji

Pozdrawiam

Miał po jakiś 5 minutach, spróbuj wylogować się z forum, wylogować się z głównej, przeczyścić: pamięć podręczną, cookies, aktywne zalogowania.

Zalogować na głównej, zmienić awatar, wylogować, znów przeczyścić, zalogować na głównej, wejść na forum, kliknąć zaloguj, poczekać 3-4 minuty i kilka razy nacisnąć Ctrl + F5 / Ctrl + R.

Gdyby tak było oznaczałoby to, że problem leży po stronie mojego komputera, a to przecież niemożliwe :wink:
Bardziej bym liczył na odświeżenie cache serwera DP
Tylko dziwne, że od doby nic :wink:

Być może co aktualizacja wersji silnika forum trzeba sprawdzać czy mechanizm zmiany awatara na głównej nie wymaga jakieś aktualizacji. A nie tylko jak w raporcie zmian napiszą że coś zmienili w mechanizmie obsługi awatara bo gdzieś ktoś dostrzegł błąd.