Zgłoszenia błędów w nowej wersji forum (IPBoard)

W komputerowej wersji forum nie ma juz przycisku oznaczającego wszystkich wątków jako przeczytanych ale w opcjach wersji mobilnych juz tak. Nie lepiej połączyć to dla dwóch wersji w jedną ?

Jak nie ma jak jest? Szukaj na samym dole strony.

Dzieje sié coś w tym temacie: http://forum.dobreprogramy.pl/zgłaszanie-błędów-w-nowej-wersji-portalu-t445849/?p=3014477

?

Hej,

Czy mi się wydaje, czy też nie, że na górnej belce zwiększono nieco czcionkę i dodatkowo powiększono wcięcie z lewej strony? Generalnie może bym tego nie zauważył, ale gdy pojawia się zgłoszenie, to w rozdzielczości HD (1366 x 768) belka się rozjeżdża i tworzą się w niej dwie linie. Sprawdzałem to na dwóch systemach (Windows 7 i Windows Xp) oraz na różnych przeglądarkach (Firefox, IE, Opera) - wszędzie to samo.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jest jakiś dziwny błąd związany z wylogowywaniem z forum.

 

Otóż logując się za pomocą panela logowania na portalu automatycznie odbywa się logowanie na forum (i na odwrót) ale jest problem z wylogowaniem z forum.

Gdy klikam na portalu wyloguj to wylogowuje mnie tylko z portalu a na forum dalej jestem zalogowany.

 

Jeszcze dziwniej dzieje się gdy będąc zalogowany na forum i portalu próbuję się wylogować poprzez opcję wyloguj na forum - wylogowuje mnie z portalu i wydaje się że z forum też ale kilka razy już zdarzyło mi się że jak za jakiś czas znów wszedłem na forum ze zdziwieniem stwierdziłem że jestem na forum zalogowany (na portalu nie).

 

Zauważyłem to już kilka razy (miedzy innymi mam tak teraz w trakcie pisania tego postu), raz nawet gdy poprzednio na forum byłem zalogowany ze 2 dni temu.

 

Z komputera korzystam tylko ja, nie mam opcji automatycznego logowania ani nie używam żadnych programów do automatycznego logowania czy zapamiętywania haseł.

 

Chciałbym zauważyć że problem ten istnieje już od bardzo dana i już bardzo dawno temu zgłaszałem to.

Hej,

 

Czyli jednak - na matrycach 1366 i mniejszych mamy do czynienia z popsutym wyglądem… :frowning:

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

:slight_smile: Mam takie pytanie…

Może to u mnie coś dziwnego, ale nie zgadza mi się godzina postów do czasu rzeczywistego.

Zegar jakby był cofnięty o godzinę wstecz. 

http://forum.dobreprogramy.pl/index.php?app=core&module=usercp Sprawdź ustawienie strefy czasowej i zaptaszkuj:  Automatycznie wykryj czy moja strefa czasowa używa czasu letniego Powinno wrócić do normy.

@semtex: dziękuję :slight_smile:

http://forum.dobreprogramy.pl/zg%C5%82aszanie-b%C5%82%C4%99d%C3%B3w-w-nowej-wersji-portalu-t445849/?p=3014477

U mnie na profilu nie aktualizuje się liczba odwiedzin, nie wiem, jak u innych. Do tego obserwowałem pełno tematów, a teraz w obserwowanych mam tylko 2.

Właśnie przesiadłem się ze starej opery na to nowe, gołe badziewie i jest poważny problem. W polu 'dodaj odpowiedź zamiast białego okienka mam jeszcze raz załadowaną całą stronę i dopiero w niej mogę ewentualnie pisać…

 

[operanowagunwo1.jpg url=[http://postimg.org/image/rq4bdhkqr/]](http://postimg.org/image/rq4bdhkqr/])
 

Wygląda zabawnie, ale korzystać się z forum normalnie nie da :smiley:

Korzystam z nowej Opery, i nic takiego nie występuje.

 

Spróbuj  wyczyścić Cache przeglądarki.

Rzeczywiście, pomogło… co za czary? ;) 

Ponawiam zgłoszenie problemu.

Dziś przed chwilą po raz kolejny wszedłem na forum i ze zdziwieniem stwierdziłem że jestem na forum zalogowany  :shock:  mimo że się nie logowałem a na portalu zalogowany nie jestem.

 

Ostatnio logowałem się na portalu wczoraj popołudniu i po napisaniu komentarza do artykułu na stronie głównej wylogowałem się i sprawdziłem że nie byłem już zalogowany a tu dziś znów taka niespodzianka.

 

Czy ktoś z redakcji/administracji raczy się zająć tą sprawą wreszcie i łaskawie udzieli mi odpowiedzi na to zgłoszenie :?:

scripter1 - tydzień temu po reinstalacji systemu, uruchomiłem Firefoxa. Zsynchronizowałem wszystko, a jednak osobno trzeba był się logować na portalu, choć zalogowałem się na forum. No cóż… pomogło dokumentnie wyczyścić ciasteczka. Wróciło poprawne logowanie i nic się niepokojącego nie dzieje. Dokładne, to nie ccleanerem. Poczytaj, jak, bo mimo czyszczenia ccleanerem, to internet explorer i inne przeglądarki chowają niektóre ciasteczka i zachowują sobie a muzom.

Skopane ciasteczka potrafią robić różne brewerie.

 

Podejrzane są też śledzące ciasteczka. Można je całkowicie blokować. W Firefoxie 30 działa mi DoNotTrackMe od 4.5 godziny. W tej chwili sprawdzam - Nice! You’ve blocked 210 trackers. A wszystko dlatego, że na forum DP wyskakiwał panel ankiety. Nigdzie nie wyskakiwał, ale u Nas, często, mimo użycia adfendera i wyłączeniu wyskakujących okien na stronie… Cóż za tryb chroniony tego “badziewia”?

Bogdan_G, dzięki za odpowiedź ale jestem raczej pewien że to nie wina ciasteczek.

 

Przy logowaniu zawsze mnie loguje poprawnie na forum i na portalu jednocześnie, tylko jak pojawia się ten dziwny błąd że nagle okazuje się że jestem zalogowany na forum choć się nie logowałem i byłem poprawnie wylogowany to jestem zalogowany tylko na forum a nie na portalu (nigdy na odwrót).

 

Używam tylko Firefoxa i synchronizacji użyłem tylko raz gdy przechodziłem z windowsa na linuxa i jeśli dobrze pamiętam ciasteczek nie synchronizowałem.

 

Poza tym mam aktywny dodatek AdBlock Plus dzięki czemu nie nękają mnie prawie żadne reklamy ani wyskakujące ankiety (na DP wcale) i mam włączoną w przeglądarce opcję wysyłania nagłówka DoNotTrack.

 

Jak wspomniałem jestem na linuxie a prócz tego bardzo dbam o bezpieczeństwo i ład w systemie (również tak było jak byłem na windowsie) więc nie ma tu mowy o ingerencji jakiegokolwiek syfu.

 

Nie używam też opcji zapamiętywania haseł ani autulogowania na żadnych serwisach z DP włącznie.

 

Z tych powodów podejrzewam że wina tkwi po stronie forum DP i tu o tym piszę.

 

Mimo wszystko w tej chwili wykasowałem wszystkie ciasteczka (bez wyjątków) więc jak się znów pojawi ten problem to już będę miał pewność a administratorów forum proszę ponownie o zbadanie sprawy.

Stare forum liczyło tylko posty z konkretnych działów, nie zliczało z np na luzie itd, nie mniej jednak wyszukiwarka zwracała całkowitą ilość postów = łącznie z tymi w na luzie itd. Nowe, teraźniejsze forum zdaję się że zlicza posty dla usera z każdego działu. Dlaczego zatem ze starego forum nie została przeniesione całkowita i prawdziwa liczba postów ?

Brak możliwości wklejenia tekstu w znacznik: Kod.