Zgłoszenia problemów z nowym forum IPB

wyszukiwarka.thumb.png.36bce1cbbc42c8ea0

 

wyszukiwarka.png

Hej,

Tylko że przez tą upierdliwość w przypadku mobilnego Firefoksa nie jest możliwe wklejenie czegokolwiek do postu. O przeskakującym kursorze już wspominałem. I problem dotyczy zarówno wersji mobilnej, jak i stacjonarnej uruchomionej na tablecie. Swoją drogą w czasie wpisywania tekstu w polu pojawiają się spore zwieszki, jakby pisanie tekstu wymagało nie wiadomo jakich zasobów i mocy procesora. Głównie widać to w wersji mobilnej, ale w stacjonarnej czasami też.

W przypadku mobilnego Chrome nie jest możliwe uruchomienie wersji stacjonarnej portalu. Tworzy się coś na wzór wersji pośredniej - posty wyglądają tak, jak w wersji stacjonarnej, ale górna belka jest z wersji mobilnej - trzy ikonki i tyle.

PS. Wie ktoś, jak zrobić miękki enter na Androidzie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Fakt na PC jest tragicznie graficznie i użytkowo, za to na mobile nie ma najmniejszego problemu z odbiorem forum jest po prostu tak jak być powinno, ale mobile to nie PC. Co do poczty e-mail można zmienić ustawienia profilu użytkownika na wysłanie wiadomości z jednego dnia w jednej wiadomosci, bez spamowania co chwilę o jakimś poście. W telefonie komórkowym pole odpowiedzi jest wystarczające, natomiast przy wlaczonej klawiaturze bardzo się zmniejsza i pisanie jest mało wygodne i czytelne jeśli odpowiada się na post wyżej, nie ma możliwości wklejenia tekstu- android.

Mam dziwne wrażenie, że na przeglądarce IE 11 forum nadal działa dość wolno - zwłaszcza przy pisaniu postów, edycji cytatów, a przy przeglądaniu tematów w których ktoś wstawia dłuższy listing w treść postu przeglądarka potrafi całkowicie się zawiesić.

Dzisiejsze duble postów i tematów to jakiś stary-nowy feature czy znów coś nie działa tak jak powinno?

W nowym wydaniu forum, na stronie z ankietą Video Download Helper za każdym wejściem chce pobrać plik mp4. Zawieszało mi przycisk wstecz przy próbie wyjścia ze strony. Może tych okoliczności nie trzeba wiązać, jednakowoż wystąpiły. Screen i plik mp4 dostępny w poście:

 Na stronach z wcześniejszymi ankietami powstałymi przed nowym forum, VD Helper nie zauważa niczego do pobrania.

W części rozgryzłem, co to mi się ładuje do pobrania. To ten kufel piwa dla mnie w tamtym temacie. Dziwne, że adres obrazku prowadzi do pliku JPEG 1.08MB. Tak samo waży plik mp4, który się ładuje w temacie ankieta. Nowe forum - ankieta - Strona 2.mp4, też 1.08MB - temu plikowi zmieniłem na dysku rozszerzenie na JPEG i dałem otwórz za pomocą microsoft office picture manager. Także zobaczyłem kufel piwa.

Jakiś błąd spowodował, że obrazek JPEG jest rozpoznany na stronie, jako mp4. Dlatego VD helper go wynalazł.

Drugie, to jak można było dużą grafikę wcisnąć w ramach ograniczeń dodawania grafiki w poście?

Hej,

Dzisiejszej nocy forum raczyło mnie przez jakiś czas takim komunikatem:

0170a3e1c87c.png

Pozdrawiam,

Przydałyby się jakieś informacje czy nasze pisanie w tym temacie ma jakikolwiek sens, bo teraz wygląda to jak pisanie w próżnie. Nie widzę aby cokolwiek ze zgłoszonych problemów było rozwiązywane.

Kojarzy mi się to z Księgą skarg i zażaleń :smiley:

Format daty postu:

Brakuje roku, coś nie tak z formatem daty.

pocolog przypomnij sobie tą samą dyskusje w poprzedniej wersji forum i odpowiedz na twoje pytanie stanie się jasna, jest tu (w tym dziale forum) nawet temat dot. tej sprawy. W skrócie- piszcie sobie to wam przejdzie, a my na to …bo za darmo i w ogóle nic nie będziemy robić bo nam się nie chce, i tyle.

formatowanie txt z odznaczeniem nie działa.

Coś jest nie tak po dodaniu linka do Google+. Od razu piszę, że dodałem go we właściwe pole z poprawnym początkiem, czyli „b/” i końcem, czyli końcowe liczby profilu Google+.

Teraz już w ogóle nie umiem wejść w nowe posty, otwiera się po paru minutach kompletnie pusta strona.

Na forum nie można zobaczyć załączonych zdjęć

Działanie forum po zmianach ogólnie jest masakryczne a przycisk nowe posty przeważnie wywołuje błąd serwera. Naprawdę korzystanie z forum na zmianach jest strasznie irytujące. 

Problem występuje notorycznie od pierwszego dnia korzystania z nowego forum.

Póki co ja dziękuję wrócę tutaj jak forum wróci do “normy”.

Taaa… wykrętna wypowiedź. A do obsługi bazy używacie chyba “Spectrusia” z tych co kiedyś pozyskiwaliście. który z bazą łączy się za pomocą modemu 2400 bps. Przez prawie 3 tygodnie nie możecie tego poprawić? Na waszym miejscu wstydziłbym się przyznawać, że znam się na tym co “robię”

Od 18 dni zastanawiam się czym podyktowana była potrzeba tej zmiany, bo jakoś wyjaśnienia w np. tym wątku wcale mnie nie przekonały. No bo “jest nowe”  - takie wyjaśnienie tylko od was przebija.

Cukierkowy, pokemoniasty wygląd, totalnie niedopracowany, z bykami walącymi po oczach. Opisywać ich nie będę - przykłady są w postach powyżej

Myślałem, że gorzej niż poprzednia wersja być nie może a jednak się Wam udało. “Brawo”

Można się zastanowić po co hostować forum na własnych serwerach z takim skutkiem. Lepiej sobie radzą darmowe odpowiedniki na których każdy może założyć forum. Portal z takim stażem uczy się publicznie jak to robić? Przecież to śmiech na okolice. Nie wstyd wam? Zamknijcie to puki czas i wieść gminna się nie rozniosła.

Mi już brakuje słów na podejście adminów. Myślę że miesiąc to dużo czasu żeby przeczytać poradniki i postawić forum, a jak nie, to przywrócić stare i ćwiczyć nie na oczach wszystkich.

Podejdź  do  sklepu z narzędziami, kup sobie 5 kilowy młotek  i puknij się nim  solidnie  w głowę.

Ty chyba sam nie wiesz o czym piszesz (chyba o forum liczącym 100 postów i 10 userów) :stuck_out_tongue:

Tamte fora, prowadzone przez hobbystów działają normalnie. To Forum nie. Pisanie o liczbie użytkowników to zwykłe odwracanie kota ogonem.

Chociażby sam fakt, że phpBB miało solidne problemy z utrzymaniem dobrego poziomu bezpieczeństwa przemawia za migracją w innym kierunku. Oczywiście rok po naszej migracji zapowiedzieli niby nową wersję (3.1), która właściwie była oparta na całkiem sporym kawałku Symfony. Wiesz… czasami masz do wyboru trzymać coś, co może nie do końca być bezpieczne, lub zaktualizować do wersji, którą wspiera producent. IPB 3.4.8 to była ostatnia wersja póki co tego systemu. Możemy oczywiście dyskutować jakie wartości mają być wyżej. Ale co by nie mówić o nowym IPB to daje powiew świeżości, jest wygodniejsze i co ważniejsze - jest również bezpieczniejsze. Nie twierdzę, że jest idealnie, ale pracujemy aby możliwie je dostosować do naszych potrzeb.

Po pierwsze sam pokazujesz, ze tylko teoretycznie można mieć rację. Jasne, możemy zamknąć forum i mieć spokój. Ale chcemy mieć społeczność skupioną wokół portalu. Bo jest dla nas kontakt z użytkownikami ważny. Ale zdradzę Ci sekret - jeżeli budujesz tak dużą stronę jak ta, domyślnie działajace rzeczy zazwyczaj się nie będa sprawdzać :wink: Czasami prosta rzecz, która rewelacyjnie działa w środowisku testowym, kompletnie nie będzie działać na produkcyjnym. U nas takich scenariuszy może być kilka, bo IPB siłą rzeczy nie może tylko być osobnym bytem, musi zostać zintegrowane z resztą portalu. I to, co mogę dotychczas powiedzieć, to to, że akurat nasza część działa dobrze. Staramy się, z resztą razem z twórcami IPB, dokonywać w tym momencie takich modyfikacji skryptu, które by działały na korzyść czy to wydajności, czy funkcjonalności forum.

Wcale nie jest odwracaniem kota ogonem, bo przypuszczam że takiego  ruchu i obciążenia serwerów jakie generują nasi użytkownicy w ciągu  jednego dnia, tamte fora nie osiągną nawet w  ciągu roku.