Zmiany na portalu wyglądają na gorsze

Niestety poziom i styl bliski WP, zatem moim zdaniem to jest przyczyną. Zresztą na HotZlocie mówione było, że muszą teraz trochę takich artykułów wrzucać. Niestety wrzucają tylko takie.

To nie tak. Artykuły do “pchania” na/przez WP są wybierane - nie idą wszystkie przecież. Jeżeli nie idą wszystkie, to znaczy, że tylko te wybrane mają bardziej horyzontalny target :slight_smile: A skoro tylko wybrane go mają, pozostałe są tworzone przez wpływu WP :wink:

Problem, o którym wspominasz, nie ma swoich źródeł w WP, a zupełnie gdzie indziej.

1 polubienie

W patrzeniu nie na jakość tekstów a wyłącznie na kliknięcia w statystykach Google?

2 polubienia

Nie udało mi się znaleźć podobnego wpisu, więc swój problem mam wciąż nierozwiązany - strona od jakiegoś czasu wyświetla się w dziwny sposób

  • na stronie głównej menu powiadomień i dostępu do konta pojawia się, ale pod grafikami na temat newsów i pod reklamami…ni cholery sprawdzić powiadomienia ani dotrzeć to pozostałych funkcji dostępnych z rozwijanego menu…tak to wygląda
  • podobnie nie funkcjonuje funkcja wyszukiwania - menu z podpowiedziami pojawia się w tle, a nie na wierzchu
  • logowanie działa do pewnego momentu - pojawia się okno i można wpisać potrzebne dane, ale zatwierdzenie daje w efekcie pustą stronę z komunikatem o błędzie, że strona została przeniesiona albo wygasła
  • nie widać żadnych komentarzy pod artykułami oraz pod opisami konkretnych aplikacji.
    Nie am programów AV, zapora ma wszystkie konieczne dopuszczenia dla przeglądarki, nie mają na to wpływu również żadne blokery reklam czy treści…bez nich jest tak samo (Vista, Chrome 54).

edit:
Problem jak się okazuje dotyczy tylko Chrome…u mnie przynajmniej…Firefox w wersji ESR 52.9 wyświetla wszystko poprawnie i nie zauważyłem błędów powyżej. Czyżby jakieś ograniczenia dla Chrome i jego klonów??

1 polubienie

Cześć, jakiego chroma używasz? Czy w trybie incognito też problem występuje? U mnie na Chrome nie ma tego problemu na wersji Canary też wszystkie indeksy są ok.

@ichito - przeczytaj uważnie:

1 polubienie

Pisałem, że to Chrome 54 czyli ostatni jaki znalazłem obsługiwany przez Vistę…i nie, nie mam włączonego trybu prywatnego, a przeglądarka była “goła”…nie było na nią też nałożonych żadnych restrykcji typu piaskownica czy ograniczone uprawnienia.

1 polubienie

Jak dla mnie za stary Chromium.

Na Chromium 54 portable umiem odtworzyć bez problemu:

https://sourceforge.net/projects/crportable/files/ChromiumPortable_54.0.2816.0.paf.exe/download

Z propozycją naprawy nie pomogę, nie działa na to proste podwyższenie z-index-u.

Problem, który się tu pojawił wynika z użytkowania przestarzałej wersji silnika przeglądarki, która nie wspiera position: sticky (tym samym nie działają z-indexy bo element ma position:static).

1 polubienie

Nawet zeszłoroczny mod palemoona prawidłowo wyświetla position:static

Ale że static gdzie? Element, który masz na zrzucie jest pozycjonowany aboslutnie, a cały header relatywnie*tylko jeżeli przeglądarka nie wspiera sticky

1 polubienie

Po części też nie masz, bo pewnie Gecko nowsze niż 31, a tabele zakończyły żywot jako szablon w ~2009.

Hmmm…szczerze powiedziawszy mało mnie interesują jakieś tam technikalia pozycjonowania elementów na stronie, bo dla mnie istotne jest, że “dobra zmiana” na DP powoduje, że nie mogę poprawnie korzystać z zwartości portalu, na którym bywam od lat i w jakiś tam sposób tworzę do tej pory jego zawartość. Innymi słowy użytkownicy starszych systemów są sekowani i choć nie robi się tego otwarcie, to im wszystkim mówi się “spadajcie”.
Gdyby to była strona bankowości internetowej…poczta…jakieś usługi, do których trzeba się logować, a które zawierają dane wrażliwe…a to tylko portal z informacjami dla użytkowników, do których jak widać blokuje im się częściowo dostęp.
Brawo DP…tak trzymać (to sarkazm, jakby co).

„Sekowanie” zakłada świadomy zamiar. A tutaj pewnie chodzi o to, że nie ma ekonomicznego sensu płacić extra za utrzymywanie de facto równoległej wersji serwisu dla przestarzałych przeglądarek.

No właśnie…świadomy zamiar…przecież “Wam się to po prostu nie opłacało”.
Nie mam więcej pytań.

Wylazł szacunek* dla przestarzałych użytkowników. Za każdym sprzętem jest człowiek, gość portalu, albo użytkownik.
W przeliczeniu na liczby, to dobreprogramy są nieludzkie.

1 polubienie

Sorry ale to kapitalizm jest nieludzki…

Sorry, ale taki mamy klimat. Mało komu opłaca się trzymać dwóch wersji witryn i jak w końcu ktoś przechodzi na coś zupełnie nowego to porzuca stare rozwiązania by nie babrać się za każdym razem dwa razy. Jak połowa Internetu ostrzegała o braku wsparcia dla starego IE (5.0, lub 6.0), bo coś może nie działać to też były lamenty, ale nie da się w nieskończoność zapewnić każdemu wsparcia, bo w wielu starszych rozwiązaniach jest masa dziur no i nie ma możliwości na rozwój. Wyjść z ery XP powinno się już w momencie ogłoszenia premiery W10 czy nawet 8.1 (a to i tak późno), bo to do niczego nie prowadzi.

Podnosić atrakcyjność serwisów trzeba, a tego nie da się zrobić opierając się na starych rozwiązaniach. Wygodnie się mówi komuś o trzymaniu dwóch wersji witryny, kto nie musi tego robić i za to płacić.

Tkwić w przeszłości też nie można “bo tak”, bo w pewnym momencie ludzie wchodząc na stronę będą dostawać masę ostrzeżeń o potencjalnie niebezpiecznej stronie, a certyfikaty też czasem w tym momencie nie są przyznawane.

1 polubienie

Portal się zmienia to fakt, ale czy na gorsze? Chyba nie. Odpowiem tak: dla mnie od początku najważniejszy był dział “Programy” a on się nie zmienił. Jak długo będzie zachowany i to w takiej formie jak dotychczas, tak długo ja będę użytkownikiem portalu. To dzięki niemu odkryłem uBlocka i masę innych pożytecznych rzeczy, których gdzie indziej bym nie znalazł, bardzo wzbogaciłem moją wiedzę nt. komputerów i oprogramowania. I o tym zawsze będę pamiętał.

1 polubienie