Zmiany na portalu wyglądają na gorsze

Szybciej to na pewno ale plusy to się raczej na tym kończą.

1 polubienie

Nie o takie DP trol^H^H^H^Hwalczyłem…

1 polubienie

Problem w tym, że ‘publikacje’ nie pokazują wpisów blogowych, między innymi wpisu o zmianach na portalu, więc to kolejny ‘gut dżob’ redakcji…

3 polubienia

Na razie to nie ma informacji, gdzie będą wyróżnione wpisy?

Przeglądasz miesiąc wstecz i wszystkie wycięło z listy?

Jeśli tak będzie to lipa…

Ja tam mam na drugiej podstronie coś z bloga:

obraz

spod “[u]publikacji[/u]”.

https://www.dobreprogramy.pl/Aktualnosci,Wszystkie,0,2.html

Z kolei jak te wpisy zostały po nowym layoutcie wyróżnione na głównej to jakoś kiepsko:

obraz

lub w tym rotacyjnym banerze - też średnio skoro jest 1.

Chyba “nagle” wyrzucili bo znaleźc nie mogę :wink:

1 polubienie

Dokad zmierzasz DP?
Praktycznie wszystkie zmiany sa fatalne.
Spam z wp, spam z innych portali. Malo wartosciowe newsy i artykuly.
Masa reklam. Czytam was od samego poczatku, od 15 lat.
Ale ostatni miesiac to jakas masakra.Wchodze na wasz portal z coraz wieksza niechecia. Nie wrozy to dobrze.
Nienawidze wp i onetu. Od samego poczatku. Za to co oni robia w polskim internecie z linkami powinny byc ciezkie kary.Na szczescie inteligentni poradza sobie z przekierowywaniem(wystarczy jeden dodatek)
ja rozumiem, kasa sie wam pewnie zgadza. Ale reputacje ma sie jedna.
A po wp juz nie ma powrotu do poprzedniego stanu.To jest równia pochyła, i to niestety w dół, a nie w góre.

3 polubienia

Ja już przestałem drzeć szaty i teraz liczę, że ten nowy twór jak najszybciej zdechnie śmiercią naturalną. Może ta rozsądniejsza część redaktorów myśli już o założeniu czegoś swojego z wartościowszą treścią, bo patrząc na kierunek jaki WP wyznaczyła, to nie mam złudzeń że kolejnym krokiem będzie wpychanie większej ilości własnych tekstów, zatrudnienie własnych pracowników, a ostatecznie pewnie odraczana wizja likwidacji biura we Wrocławiu się ziści :zipper_mouth_face: :heavy_dollar_sign:

1 polubienie

Czytając komentarze i patrząc na stronę DP, to wolałbym, aby DP zachowało swoją formę niż robiła wszystko pod dyktando WP.

Tak raczej będzie. Widać coraz większy napływ artykułów sponsorowanych i przewalonych z techWP. Patrząc na to obecnie, mam wrażenie, że w pewnym momencie nastąpi wygaszenie marki dobreprogramy - już teraz za sprawą zniknięcia ludzika to się dzieje, zacznie się napływ artykułów od ludzi z WP, w obu miejscach zaczną pojawiać się te same treści, a komu potrzeba dwóch identycznych portali? Zostawi się ten, który szybciej kojarzy się z WP i do widzenia. Może coś się w tej materii zmieni, ale wątpię. WP kupiło sobie rozpoznawalną markę, teraz dzięki niej nabija sobie wyświetleń, czasem przekieruje do siebie na techWP by ludzie się oswoili z alternatywą. Przesiądą się tam “bo po co dwa razy klikać, skoro to to samo” i już. Ludzie narzekają? łeeee… zawsze narzekają malkontenci przy zmianach wszelakich. Reszta na pewno się cieszy z przejęcia i zmian.

Tylko te “spece” od “internetóf” nie widza jednego, albo nie chcą tego widzieć. DP to była i w sumie nadal jest cholernie zgrana społeczność. Tego nie ma gdzie indziej. Tutaj ludzie rozpoznają się nawzajem, większość komentarzy to zarejestrowani użytkownicy, znacznie mniej anonimowi niż kolejne anony o dziwnych, tymczasowych nickach na WP.

3 polubienia

Zastanawia mnie jedno i może była o tym tu mowa lub w innym temacie. Dlaczego lub co było przyczyną, że WP zainteresowała się DP a DP na to pozwoliło? Czytałem jeden temat pisany przez jedna osobę z redakcji, ale imienia, nika nie pamiętam.

Kasa kolego, kasa. Jak stajesz się konkurencją dla większych to zaczynają się Tobą interesować i albo dajesz się przekupić, albo Cię niszczą. Jak zniszczyć taki portal jak DP? Ano wykupić jego redaktorów. Potem stajesz przed wyborem - albo przystajesz na warunki i nie klepiesz biedy, albo unosisz się honorem i tracisz zarobek, choć tutaj obstawiam, że kasa od WP nie była wcale jakaś mała. Poza tym zarobek jest w miarę stabilny, a jak klepiesz sam to raz jest lepiej, a raz gorzej. Twoi pracownicy też nie robią tego hobbystyczne (może na początku tak, ale potem to praca) , a przecież potrzebujesz 100% ich zaangażowania, a mając więcej niż jedno źródło dochodów to jest niemożliwe do uzyskania od pracownika.

Czytaj więcej: www.antyweb.pl

Po przeczytaniu tego artykułu tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że to koniec dobrych programów.

No nic. Łezka w oku się zakręci, po wielu, wielu wielu latach (rejestracja w 2005 roku) niestety trzeba szukać innego miejsca.

Wszystkim tym którzy wiedzą czym dp.pl było, życzę dużo dobrego.
Wszystkim tym którzy są z wp i uważają, że robią dobrze, no cóż, tym nie życzę dużo dobrego.

Pozdrawiam serdecznie. Trzymajcie się. Do zobaczenia gdzieś kiedyś w przyszłości.

@edmun dp.pl nigdy nie istniało :stuck_out_tongue:

@eimi tak sądzę, że wkrótce odejdzie bo sam pisał, że ma coraz mniej czasu, a jego wpisy prawie identyczne są w innej części internetu.

Ja liczę na to, że blogerzy będą bardziej widoczni na stronie głównej, bo teraz to trzeba mieć znajomości, aby wpis trafił na główne pole newsów, a nie jako niewidoczny tekst z linkiem - obecnie to porażka.

Administracja jest mało aktywna i wygląda to na olewkę, jedynie próbują zamaskować wszystko wpisem o przyszłych planach i “będzie dobrze”. Zobaczymy, ale to już nie ten poziom co kiedyś.

Daj linka gdzie się udziela, lub gdzie znalazłeś - podobne/identyczne publikacje…

1 polubienie

@hiropter Jak tylko znajdę dam znać, wiem, że kiedyś skopiowałem parę zdań z jego newsów, wkleiłem do Google i myślę “kur*a eimi robi plagiat ?”, patrzę a tam eimi napisał to samo tylko ciut inaczej ubrane w słowa…

eimi pracuje teraz na pełen etat przy produkcji oprogramowania, choć blisko, to jest to jednak inna branża.

4 polubienia

Ja juz tylko przegladam glowna strone. Czytam tytuly.jak cos mnie interesuje -googluje. Czyli to koniec dp.
Jakis zamiennik z newsami w polskiej sieci bez g*wnospamu wp? Ktos cos? Bede bardzo wdzieczny.

2 polubienia