Zmiany na portalu wyglądają na gorsze

Wszystko pięknie i kolorowo tylko to nie ma żadnego związku z tematem czyli rozmawianiem ze społecznością.

Wycofaliście się z agresywnych reklam bo się burza zrobiła. Dałbym sobie rękę odciąć że gdyby ludzie nie zrobili aż takiego poruszenia to zostałoby jak było albo i pojawiło się więcej reklam.

O resztę zmian nikt nie zapytał, nikt nie przedyskutował z blogerami (obecnie jedyne miejsce które przyciąga na portal których interesuje coś poza plotkami) tego że ich wpisy zostaną zaorane gdzieś w odmętach głównej strony.

Nie będę już bezsensownie mnożył przykładów bo na przestrzeni ostatniego miesiąca już wiele zostało powiedziane ale jeśli już zmieniacie grupę docelową na dzieciaki i “panie Krysie” dla których otwieranie plików “to_nie_wirus.pdf.doc.EXE” to szczyt umiejętności obsługi komputera nie znaczy że macie wystawić środkowy palec i zlać ciepłym moczem społeczność która zbudowała ten portal oraz zapomnieć z czego się wywodzi.

Macie kilku ciekawych i kreatywnych redaktorów, dajcie im raz tygodniu czy miesiącu wolną rękę. Niech napiszą sobie coś stricte technicznego jak za dawnych czasów. Wilk i owca będzie syta.

Swoją drogą, czekanie miesiąc na zgłoszoną aktualizacje programu w bazie to już chyba jakiś żart jest? Skoro tak prężnie się rozwijacie to zatrudnijcie sobie jakiegoś studencika za śmieszne pieniądze którzy chociaż będzie czytał te zgłoszenia i aktualizował zgłoszone programy.

Większość pewnie wychodzi, przeczyta nagłówek i zakończenie. Wtedy w 90% wiesz wszystko co trzeba i przynajmniej nie jest się ogłuszonym przez domysły redakcji zaszyte w reszcie papki.

2 polubienia

Przy okazji może przeczyta artykuły przed publikacją? Może wyłapałby błędy, które pojawiają się w prawie każdym wpisie.

3 polubienia

Myślisz że komuś by się chciało coś takiego pisać po całym tygodniu walenia wierszówki na akord? :stuck_out_tongue:

ps.
Tak czy siak zagalopowaliśmy się wszyscy bo na pewno nie jest to dobre miejsce na takie dyskusje.

2 polubienia

Kto tak mówi? O ile mi wiadomo to nie regulamin forum. Z resztą to “góra” zaczęła dyskusje więc moim zdaniem jest ok.

3 polubienia

Dyskusję zaczął @tomekb.

Ja tak tylko siedziałem, i czytałem te tematy i się zastanawiałem, o co wam chodzi z tym wyglądem, wydawał mi się całkiem spoko. Teraz już wiem dlaczego jak wprowadzono nową wersje siedziałem na monitorze 17cali, i wszystko było ok żadnych pasków po bokach, coś pięknego, ale gdy oddali z naprawy mój 22 calowy monitor, to teraz jestem w lekkim szoku jak tam pusto:

https://screenshotscdn.firefoxusercontent.com/images/59ef4913-3257-461e-8d86-34e19cdaa914.jpg

Nie wygląda to za ładnie teraz muszę przyznać racje tym narzekającym.
A co do samych reklam, czy z włączonym czy wyłączonym blokerem po prostu ich nie widzę albo są jak ninja :slight_smile:

Powtórzę raz jeszcze, poprzedni styl też zostawiał przestrzeń po bokach bo miał ustaloną maksymalną szerokość, proof: https://web.archive.org/web/20180102145605/https://www.dobreprogramy.pl/

Reklam nie widzisz bo już o tym pisali, że aktywni użytkownicy nie mają reklam. Chcesz ocenić ilość reklam to się wyloguj.

Ok rozumiem, ze aktywnym ale ja chyba nie należę do takiego grona, bynajmniej takiej informacji nie dostałem.

Były puszczane powiadomienia, niewiele trzeba by być uznanym za aktywnego, więc myślę, że jesteś. Wyloguj się, wyłącz adblocka i będziesz miał odpowiedź, jak zobaczysz reklamy to jesteś aktywny, a jak nie to się ciesz, że nie masz reklam.

Zwracam honor, masz racje po wylogowaniu jednak są. Miły gest ze strony administracji z wyłączaniem reklam, choć ja dp nigdy nie blokowałem :slight_smile:

Ja na szerokość strony nie narzekam (pisałem też już kiedyś, że w domku głównym monitorem jest 4:3), poza tym wolę teksty i strony o tej szerokości - są lepsze w odbiorze.
Poza tym od czasu premiery nowej wersji strony wprowadzono pewne zmiany i one są na plus. Niestety, tak jak na WP, artykuły na głównej straszą tylko tytułem, co - niestety - skutecznie mnie od nich odstrasza.

Już wcześniej mało co czytałem na głównej DP, po ostatnich zmianach, prawie wcale.

2 polubienia

Nie wiem czyj to był pomysł (na taką zmianę strony DP), może Rafała Wareckiego, może Tomka, może wspólny, ale na pewno nie “nasz”.
Ja polubiłem DP za dobre artykuły na stronie głównej, za podejście do społeczności, za politykę w stosunku do agresywnych reklam i za parę innych rzeczy też. Za “inność” również. Ten serwis wyróżniał się od innych, po prostu BYŁ INNY. Lepszy.
Niestety od dłuższego czasu jakoś zmierza do tego, aby wyglądał jak inne serwisy, aby był podobny do konkurencji. Moim zdaniem to zła droga, bo jak nie będzie różnic, to… No wiadomo.

6 polubień

Dobreprogramy, to dla mnie kopalnia wiedzy o programach. I chociaż są miejsca, gdzie moge pobierać programy, jakie akurat potrzebuję, a DP nie ich nie oferuje, to doceniam opisy i dużo wpisow pod programami. Nie ma drugiej takiej biblioteki opinii w całym internecie.
Fakt, że są niedomówienia, błędy i wszędobylski trolling. Tak samo nie pasuje mi udział DP w promowaniu aplikacji, które mogą wyrządzić szkody w komputerach użytkowników.
Nie muszę korzystać z filmów na DP. To już spam WP i blokuję na amen, jak też skrypty malware, czyli googlesyndycation.com i parę innych. Zostawiam tylko te funkcjonalne skrypty, które pozwalają przeglądać artykuły i blogi, jak też pisać komentarze.
Gdy chcę coś przeczytać na onecie, też mam zero obciążenia CPU. Tam są całe fury drabiniaste spamu wideo i reklam.

Pewnie, zmieniło się DP i to niekorzystnie. Na pasku narzędzi blogi poszły na szary koniec. Wystarczyłyby cztery główne. Po prostu są przyciski rozwinięcia paska narzędzi.
Na WP trzeba dokopać się do dobreprogramy, chociaż nawet nie ma nazwy dobreprogramy w opcjach WP. Jest to obciach. :stuck_out_tongue_winking_eye:

O, tak!
To naprawdę bardzo duża zaleta tego miejsca.

1 polubienie

Czy można wierzyć, że na dobreprogramy nie załapie się człowiek na wirusa?

To jest tak, że już parę lat pilnuję, żeby rozszerzenia blokowały wyskakujące malware i różne ciarajstwo.
W przypadku purepc, mimo komunikatów o wyłączenie blokowania reklam, nadal blokowałem i przypadkiem w zeszłym roku przeczytałem skargi użytkowników na minera. A mnie tam nic nie właziło, czyli lekko śmigało forum.
Kto się załapał na minera, to tyle jego.

Znajdując na DP agenta pobierania z wirusami, a na początku nie było wyboru, przestałem mieć obiekcje nawet grzecznościowe i blokowałem wsio, co mogło szkodzić, zwłaszcza, gdy załapałem się na wirusa opery. Po usunięciu nie było już normalnie i skończyło się czystą instalacją systemu.
Po inwazyjnych i ciężkich reklamach - poznałem, na ile to użytkownicy zostali zaatakowani ciężkim spamem reklamowym, aż procesory siadały.
Nie ma gwarancji, ani odpowiedzialności za szkody - więc staram się działać w bezpiecznych granicach rozsądku.

Ostatnia aktualizacja to prawdziwa tragedia. Przy włączeniu wielu kart (pracuję na ponad setce) dobreprogramy.pl są jak na razie jedynym portalem, który po wejściu zawiesza przeglądarkę, a CPU znacznie wzrasta do tego stopnia, że muszę ponownie uruchamiać przeglądarkę (Vivaldi, a więc silnik chromium).
Na iPadzie Air iOS 10 (Safari)nie działa przekierowanie powiadomień. Można rozwinąć i przewinąć listę, ale żadne info nie przekierowuje np. do komentarzy. Ponadto bardzo laguje przeglądanie listy programów. Wszedłem w ogólny dział, na suwaku widzę, że jest tego bardzo dużo - wszystko się wczytuje na raz? Jak scrooluję, to muszę czekać ze 2-3 sekundy zanim przesunie się strona. Wydaje się, że ta strona w ogóle nie jest zoptymalizowana.
I jeszcze pytanie. Jak na tablecie przejść z forum na portal nie wpisując adresu www? Szukałem jakiegoś linka i nie mogłem znaleźć.

Sprawdź jeszcze raz niby już to naprawiono praktycznie na maksa.

Hmmm… trzeba by na chwilę włączyć tryb komputerowy wtedy może zmieści się przycisk “NEWSY”.
Dziwne, że tablet nie preferuje wersji komputerowej a tą na smartfony.

image :arrow_right: image (u dołu wyskakującego okna).

lub z opcji przeglądarki wymusić.

Nie ma takiej opcji. Temat był kilkukrotnie poruszany, ale nikt z włodarzy nigdy się w nim nie wypowiedział, tak jakby udawali że problem nie istnieje.

1 polubienie

Portal otwiera mi się jako strona dla komputerów, a forum… jako mobilna…

Sprawdzałem, odświeżałem (kilka razy, czyli coś jak F5 na PC) i nadal na portalu powiadomienia nie przekierowują.