Zmiany na portalu wyglądają na gorsze

(bachus) #102

Ambitne treści/ważne informacje pewnie dużo gorzej ‘monetyzują się’, niż papka. Patrz z dzisiaj: Informacja o pierwszym głosowaniu dot. cenzury internetu była około 10-tej. na DP po 15-stej. W tym czasie można było wypchnąć o:

• … a nie chce mi się nawet wymieniać.

W głowie się nie mieści, że portal technologiczny o tak ważej rzeczy informuje tak późno - nawet mieć dzień wcześniej przygotowane dwa teksty i puścić ten zależy od wynku głosowania…

4 Likes
(pocolog) #103

Był o tym blog @wielkipiec’a, ale chyba nie wskoczył na główną.

@anon68509500: obstawiam że pisze macarone-code w java :wink:

@pocolog: JVM mówię tak, Javie nie :wink:

(wielkipiec) #105

Wskoczył, ale natychmiast spadł, najpierw przysypany ajfono-motoryzacją (#pilne !) a potem bez szans na kafelek, ze względu na bardzo niską liczbę wejść.
Na pewno nie pomogły też dyskusje do lodowcach.
Acz i tak bardziej boleję nad znikomą popularnością wpisu o malware. Chyba muszę zostać vlogerką modową na Insta.

2 Likes
(smbody) #106

Nah, wystarczy że będziesz pisał co miesiąc “Zmieniłem Androida na iPhona” zmieniając tylko kolejność systemów a kliki będą lecieć jak szalone. Potwierdzone przez wiele blogasków.

1 Like
(wielkipiec) #107

Szkoda mówić. Nie chcę marudzić (jeszcze!), wrócę do marudzenia, jeżeli pewne moje najbliższe plany na content się nie przebiją. Następnie udam się na emigrację do Nepalu i zajmę się hodowlą jaków.

2 Likes
(Bogdan_G) #108

Lepsze jaki, niż bylejaki, albo all spam reklamowy.
Osobiście dziwi mnie temat dobrze opracowany obszernie o malware. Zamiast wyróżnienia - redakcja dała sobie pałę z rozumienia ważności problemu.

(Seba228215) #109

I coraz więcej na stronie głównej… Reklama na reklamie…

@Seba228215 Niestety…

Teraz DP wyglada jak setki ińnych portali.jesli nie widac roznicy…, to po co tu wchodzic.

(gom1) #112

Dla wpisów o Linuksie. Na innych portalach ich nie uświadczysz.

1 Like
(Fizyda) #113

Spokojnie, w tym tempie niedługo to potrwa :smiley:.

(D35CART35) #114

To przeżuć się na jakiegoś IRC.

(LORDEK) #115

Powiem Ci, że ten kafelek to jakiś trefny jest. Pojawiają się tam artykuły, które nie mają tak naprawdę jakiejś większej oglądalności czy aktywności. Albo algorytm jest o kant tyłka potłuc, albo ktoś tu kręci i wrzuca te tematy, którym należałoby podnieść oglądalność. Jakim sposobem trafił tam artykuł o nowym Samsungu z dwoma wyświetlaczami ze wczoraj (i to wcale nie jeden z ostatnich), kiedy jest kilka dużo lepiej komentowanych i na pewno oglądanych publikacji. To samo ten art o groźnej luce, który pojawiał się już tam masę razy.

2 Likes

ktoś tu kręci i wrzuca te tematy, którym należałoby podnieść oglądalność.

To chyba jest bardziej trafne niż wadliwy algorytm… albo faktycznie zrobiony na szybko, za szybko.

(LORDEK) #117

No i teraz widać po co było tyle miejsca po bokach. Przepowiednie się sprawdziły:

7 Likes
(Seba228215) #118

To nie ma co mówić. Wracam do Nano na PC, a na Android do Firefox + Ublock Origin lub do Chrome (Android) doinstaluję Adguard.apk
Dać szansę, bo niby zarabiają na reklamach, to robią jeszcze większy spam banerów reklamowych…

(januszek) #119

Tak na oko, widać, że reklamy zajmują jakieś 70% powierzchni…
ps. ręka do góry kto gotów byłby płacić abonament, np 10 zł/mc za dostęp do serwisu z gwarancją braku reklam?

1 Like
(LORDEK) #120

10 zł? GOL liczy sobie 14 zł (przy pakiecie na cały rok wychodzi jakoś 8 zł na miesiąc), ale dzięki temu masz dostęp do przygotowanych przez nich poradników, dostęp do bazy wszelkiego rodzaju dodatków czy łatek do gier, brak reklam, bonusy w postaci darmowych gier, dodatkowych rabatów do sklepu i materiałów wideo w jakości HD. Może dałbym piątaka za sam brak reklam, ale to i tak jak na moje oko trochę za dużo.

1 Like
(hiropter) #121

@januszek A za co chcesz płacić? Za przedruk newsów z WP?
@LORDEK GOL? Możesz rozwinąć, bo nie znam…

1 Like