Zmiany na portalu wyglądają na gorsze

Ambitne treści/ważne informacje pewnie dużo gorzej ‘monetyzują się’, niż papka. Patrz z dzisiaj: Informacja o pierwszym głosowaniu dot. cenzury internetu była około 10-tej. na DP po 15-stej. W tym czasie można było wypchnąć o:

  • … a nie chce mi się nawet wymieniać.

W głowie się nie mieści, że portal technologiczny o tak ważej rzeczy informuje tak późno - nawet mieć dzień wcześniej przygotowane dwa teksty i puścić ten zależy od wynku głosowania…

4 polubienia

Był o tym blog @wielkipiec’a, ale chyba nie wskoczył na główną.

@anon68509500: obstawiam że pisze macarone-code w java :wink:

@anon741072: JVM mówię tak, Javie nie :wink:

Wskoczył, ale natychmiast spadł, najpierw przysypany ajfono-motoryzacją (#pilne !) a potem bez szans na kafelek, ze względu na bardzo niską liczbę wejść.
Na pewno nie pomogły też dyskusje do lodowcach.
Acz i tak bardziej boleję nad znikomą popularnością wpisu o malware. Chyba muszę zostać vlogerką modową na Insta.

2 polubienia

Nah, wystarczy że będziesz pisał co miesiąc “Zmieniłem Androida na iPhona” zmieniając tylko kolejność systemów a kliki będą lecieć jak szalone. Potwierdzone przez wiele blogasków.

1 polubienie

Szkoda mówić. Nie chcę marudzić (jeszcze!), wrócę do marudzenia, jeżeli pewne moje najbliższe plany na content się nie przebiją. Następnie udam się na emigrację do Nepalu i zajmę się hodowlą jaków.

2 polubienia

Lepsze jaki, niż bylejaki, albo all spam reklamowy.
Osobiście dziwi mnie temat dobrze opracowany obszernie o malware. Zamiast wyróżnienia - redakcja dała sobie pałę z rozumienia ważności problemu.

I coraz więcej na stronie głównej… Reklama na reklamie…

@anon25492837 Niestety…

Teraz DP wyglada jak setki ińnych portali.jesli nie widac roznicy…, to po co tu wchodzic.

Dla wpisów o Linuksie. Na innych portalach ich nie uświadczysz.

1 polubienie

Spokojnie, w tym tempie niedługo to potrwa :smiley:.

To przeżuć się na jakiegoś IRC.

Powiem Ci, że ten kafelek to jakiś trefny jest. Pojawiają się tam artykuły, które nie mają tak naprawdę jakiejś większej oglądalności czy aktywności. Albo algorytm jest o kant tyłka potłuc, albo ktoś tu kręci i wrzuca te tematy, którym należałoby podnieść oglądalność. Jakim sposobem trafił tam artykuł o nowym Samsungu z dwoma wyświetlaczami ze wczoraj (i to wcale nie jeden z ostatnich), kiedy jest kilka dużo lepiej komentowanych i na pewno oglądanych publikacji. To samo ten art o groźnej luce, który pojawiał się już tam masę razy.

2 polubienia

ktoś tu kręci i wrzuca te tematy, którym należałoby podnieść oglądalność.

To chyba jest bardziej trafne niż wadliwy algorytm… albo faktycznie zrobiony na szybko, za szybko.

No i teraz widać po co było tyle miejsca po bokach. Przepowiednie się sprawdziły:

7 polubień

To nie ma co mówić. Wracam do Nano na PC, a na Android do Firefox + Ublock Origin lub do Chrome (Android) doinstaluję Adguard.apk
Dać szansę, bo niby zarabiają na reklamach, to robią jeszcze większy spam banerów reklamowych…

Tak na oko, widać, że reklamy zajmują jakieś 70% powierzchni…
ps. ręka do góry kto gotów byłby płacić abonament, np 10 zł/mc za dostęp do serwisu z gwarancją braku reklam?

1 polubienie

10 zł? GOL liczy sobie 14 zł (przy pakiecie na cały rok wychodzi jakoś 8 zł na miesiąc), ale dzięki temu masz dostęp do przygotowanych przez nich poradników, dostęp do bazy wszelkiego rodzaju dodatków czy łatek do gier, brak reklam, bonusy w postaci darmowych gier, dodatkowych rabatów do sklepu i materiałów wideo w jakości HD. Może dałbym piątaka za sam brak reklam, ale to i tak jak na moje oko trochę za dużo.

1 polubienie

@januszek A za co chcesz płacić? Za przedruk newsów z WP?
@LORDEK GOL? Możesz rozwinąć, bo nie znam…

1 polubienie