Zmiany na portalu wyglądają na gorsze

Ja nie chcę nic płacić, bo płacąc oczekuję wartościowych treści, a raczej nikt mi tego tutaj nie zapewni. Obecna ilość reklam to przegięcie. To już nie jest kasa na podtrzymanie serwisu i redaktorów, a po prostu chęć wyciśnięcia z tego interesu jak najwięcej.

GOL - https://gry-online.pl/

2 polubienia

Tak działa kapitalizm… Czy nam się to podoba czy nie…

Zdaję sobie z tego sprawę, ale w przypadku nadmiarowej ilości reklam efekt może być odwrotny do zamierzonego - czyli blokery reklam.

Przecież reklamy po bokach były dosyć często, nie przeszkadzają w czytaniu.

Mnie irytują te, które udają wpisy na DP, a są reklamami WP.

Coraz bardziej doceniam mój monitor 4:3
:joy:

3 polubienia

Ja reklamy blokowałem, blokuję i będę blokował :wink: Może dlatego nie do końca rozumiem sensu tej debaty wokół reklam (których u mnie nie ma) :slight_smile:

1 polubienie

Ja podchodzę do tego w ten sposób: korzystam więc dam im zarobić, ale gdy odbywa się to kosztem mojej wygody i nerwów to wolę zablokować i mieć święty spokój. Nie może być tak, że tylko jedna strona gra fair. Mam jeszcze nadzieję, że pomysł z ukryciem reklam dla bywalców, o którym wspominał tomek zostanie zrealizowany. Na forum tak to właśnie działa - ja reklam na nowym silniku nie miałem, nawet przed tym jak zostałem modem, ale niezalogowani i niedzielni forumowicze te reklamy już mają.

1 polubienie

matko jedyna, bez ublocka nie podchodź :expressionless:

1 polubienie

Trzeba korzystać z darmochy* :stuck_out_tongue_winking_eye:

A jest ten bebok w newsie o blokowaniu kryptowalut.

Czy zostanie zrealizowany czy nie DP oficjalnie stało się stronę w której więcej jest reklam niż treści. To jak oglądać film na Polsacie, albo inaczej to jak oglądać reklamy, które przerywane są przez film. Osobiście wchodzę tylko na forum, bo na stronę główną nie ma sensu.

5 polubień

Jak zobaczyłem na 16:9, co tutaj się oddzbaniło to aż uwierzyć nie mogę. Coś ktoś z nich wspominał, że reklam jest tyle samo co w starym layoucie? :smiley:

A i wspaniale się prezentuje obecna treść na stronie. 50% szerokości strony to reklama. Poza tym mamy arty z tech.wp + reklamy. I artykuły sponsorowane. Ile zostało treści?

Z treści to tylko tytuły wpisów :smiley:

1 polubienie

Dobra panowie-jakas alternatywa w polskim internecie? Czy juz tylko zagranica zostala.

1 polubienie

Wejdź na ghacks news. Sam czytam to, z czym Nasi się spóźniają…

Używam blokera i jest jeszcze gorzej niż z reklamami, co tytuł masz przerwę na cały ekran (o reszcie wolnego miejsca nie wspominam). Jeśli tak ma wyglądać ukłon w stronę społeczności to niech sobie go wsadzą…

Link, poproszę.

Na desktopie? Białe dziury mam tylko po prawej stronie (tam gdzie “ostatnio na blogu/forum”, materiały prasowe).

Na uBlocku ładnie wszystko wycina prosto z filtra, nawet x-komowe tło.

Potwierdzam

Wiele tu zostało powiedziane gorzkich słów, czasem zasłużenie a czasem kompletnie od czapy, do czego spróbuję się za chwilę odnieść… Najpierw jednak mam do zakomunikowania ważną rzecz: uruchomiliśmy przed momentem ukrywanie reklam dla aktywnych użytkowników portalu, zgodnie z zapowiedzią.

Aby zakwalifikować się do ukrycia reklam, trzeba spełnić przynajmniej jeden z poniższych warunków:

  • w ciągu ostatnich 30 dni napisać minimum 2 komentarze
  • w ciągu ostatnich 30 dni napisać minimum 2 recenzje programów
  • w ciągu ostatnich 90 dni napisać minimum 1 wpis blogowy, który został opublikowany na głównej stronie bloga

Powyższe kryteria są sprawdzane przy każdym logowaniu, zatem aktywność należy stale podtrzymywać :wink:

Co do screeningu (tapety) X-Komu, który dzisiaj się pojawił: przede wszystkim był on faktycznie źle zaprojektowany, niezgodnie z naszymi standardami, dlatego już w ciągu 2-3h od uruchomienia obraz tapety został poprawiony tak, aby nie bił tak po oczach. Po drugie, screeningi są obecne od dawna na naszym portalu, od czasu do czasu się pojawiają (w kwietniu był np. T-Mobile), nic w tym zakresie się ostatnio nie zmieniło, nie dodaliśmy niczego nowego.

Poza tym wprowadziliśmy także inne modyfikacje, o części z nich tu rozmawialiście:

  • zmniejszyliśmy liczbę reklam na stronie działu Publikacje (z listą wszystkich newsów)
  • wprowadziliśmy zabezpieczenie, które uniemożliwi jednoczesne wystąpienie newsa “polecamy na WP Technologie” obok innego materiału partnerskiego
  • na wersji mobilnej serwisu zmieniliśmy lokalizację niektórych reklam, m.in. nie ma już reklamy w samym topie serwisu, pierwsza reklama pojawia się niżej, dopiero w treści newsa/programu, a na stronie głównej dopiero na liście newsów; wierzymy, że poprawia to usability serwisu

Jak widzicie, wprowadzamy ciągle jakieś zmiany, wiele z nich to eksperymenty - nie wszystkie są udane, ale z nieudanych się wycofujemy. Nikomu nie chodzi przecież o to, żeby serwis celowo uczynić beznadziejnym. Niemniej trzeba powiedzieć jasno, że bez reklam się nie obejdzie i na pewno też nie będzie ich z czasem coraz mniej. Taka jest rzeczywistość, serwis jest częścią największej internetowej grupy medialnej w Polsce i ma wyznaczone swoje cele do realizacji. My natomiast staramy się te cele realizować w sposób wyważony, tak aby pogodzić interesy wszystkich stron - również Was, zarówno stałych bywalców, jak i wszystkich czytelników.

6 polubień