Zmniejszenie moderacji na forum - co się dzieje?

Witam!

Na tym forum jestem już od dłuższego czasu i muszę powiedzieć, że od pewnego czasu dzieje się tu coś złego - moderatorzy coraz rzadziej piszą posty na forum, upominając użytkowników, aby przestrzegali regulaminu. W związku z tym coraz częściej forum jest wręcz zalewane śmieciowymi postami, w złych działach i w dodatku z nieprawidłowym tematem.

Za każdym razem gdy to widzę taki przykład postu zgłaszam to do moderacji, poprzez opcję “Zgłoś post” ale coraz rzadziej spotyka się to z odpowiedzią ze strony moderatorów. A przez takie zachowanie, na forum robi się coraz większy bałagan i trudno znaleźć wartościowy post.

W związku z tym chciałbym zapytać - co się dzieję? Wortal się rozwija, więc rozwijać się będzie także forum. Jednakże wraz ze wzrostem wartościowych użytkowników, wzrasta też liczba użytkowników, którzy rejestrują się tutaj nie czytając regulaminu, a to doprowadza do jego nie przestrzegania. Jeśli nie będzie to jednak karane przez moderatorów i adminów, to takich działań będzie coraz więcej…

Wszystkie zgłoszenia są analizowane na bieżąco.

Aktualnie zgłoszone są 4 posty. Najstarsze zgłoszenie ma datę 17.04.2011 N 20:43:35 więc chyba nie jest aż tak źle jak piszesz.

Każdy z moderatorów ma też swoje życie, pracę, obowiązki itp i dlatego nie możemy przebywać na forum 24h na dobę ale wydaje mi się, że panujemy nad sytuacją :wink:

Edit:

Aktualnie brak zgłoszeń.

No przecież ja nie wymagam od nikogo, żeby był na forum 24 na dobę - tylko, zastanawia mnie to, że przecież zgłaszam posty i wielokrotnie są one uznawane za prawidłowe i nikt z moderatorów nie zajmie się ich zmianą

Przykład? Post SZUKAM PORADNIKA KOMPILACJA ANDROIDA zgłaszałem jako nieprawidłowy i nie widzę, żeby pojawił się w nim jakiś wpis od moderatora. A przecież w regulaminie jest wyraźnie napisane, żeby nie używać wielkich liter, które odczytywane są jako krzyk. Pomimo tego dziś o 15:22 dostaję wiadomość z następującym tematem: forum.dobreprogramy.pl - Zgłoszenie zamknięte - "SZUKAM PORADNIKA KOMPILACJA ANDROIDA"

Ale takich postów jest więcej - i widzę, że użytkownicy nie robią sobie nic z próśb o zmianę tematu, bo najczęściej nim moderator usunie ich wątek to oni już uzyskają odpowiedź, a to jest przecież ich cel… A jeśli uzyskają odpowiedź to nic nie piszą, moderator więc nie interweniuje i wątek zapomniany zaśmieca forum…

Może więc najwyższy czas zacząć nieco bardziej restrykcyjną politykę i karać ostrzeżeniami za każdy niepoprawnie zatytułowany post? Mogłoby to przynieść więcej szkód niż pożytku…

Różni ludzie, różne interpretacje.

To co Ty uznałeś za nadające się do zgłoszenia, ktoś inny mógł uznać za niewymagające interwencji.

Spokojnie, wiemy co mamy robić.

Regulamin forum :

2.15. Na Forum piszemy w języku polskim. Użytkownik ma obowiązek zadbania o poprawność gramatyczną i ortograficzną (polska pisownia, znaki interpunkcyjne) swoich postów, tematów czy innych treści, które publikuje. NIE NALEŻY UŻYWAĆ PRZY TYM WIELKICH LITER, które traktowane są jak krzyk. Poprawnie i zrozumiale opisany problem zwiększa Twoje szanse na znalezienie pomocy.

I w związku z tym tu nie ma żadnego pola do manewru - użytkownik używając samych wielkich liter łamie regulamin i należy mu się za to przynajmniej upomnienie…

Myślę, że regulaminu należy przestrzegać w każdym stopniu tak samo… Jeśli spróbował bym tylko namówić użytkownika, aby zamiast szukać płyty z Windowsem po znajomych, pobrał obraz z wareza, natychmiast dostałbym ostrzeżenie, a mój post zniknąłby z forum… Dlaczego więc jeśli sam interweniuję i zgłaszam, że wątek jest źle zatytułowany, jestem zwyczajnie olewany?

Jeśli tak skąd tyle spamu i śmieci na forum?

To forum zawsze podobało mi się, bo panował tu porządek… Wszystko można było szybko odnaleźć, posty były prosto i rzeczowo napisane… I wszystkim to wychodziło na dobre… Dlatego więc teraz tak nie jest?

Uczepiłeś się jednego przeoczonego tematu (który w dodatku został już poprawiony) i na tym jednym przykładzie opierasz całą tezę.

Masz więcej przykładów “spamu i śmieci”? I najlepiej ich procentowy udział w ogólnej liczbie tematów (żeby było widać, że jest ich faktycznie tak dużo…)

mode-demonstracja-t443255.html

usb-moze-dzialac-szybciej-t443249.html

laptop-przyciski-zasilania-t442955.html

uruchamianie-visty-t437569.html

klucz-windows-vista-t442435.html

ccc-nie-daje-sie-uruchomic-t442707.html

pomocy-t442285.html

awaria-visty-niechce-sie-uruchomic-t441802.html

Ile mam jeszcze podać? Procentowo nie podam, bo po prostu nie mam czasu liczyć…

Znalezienie tego zajęło mi minutę… gdybym poszukał dłużej i we wszystkich działach znalazłbym takich “przeoczonych” śmieci co najmniej 50, ja nie 100 razy więcej…

Podaj tylko te, które zgłosiłeś i zgłoszenie to pozostało bez odpowiedzi.

Napisałeś przecież:

Nie zrobię tego po ponieważ po prostu nie mam na to czasu. Zapewniam jednak, że takich wątków było bardzo dużo i ten, który podałem, był tylko przykładowym, jednym z wielu, którym pomimo moich zgłoszeń nikt się nie zainteresował…

Zapytam jednak o inną ważną sprawę - ile musi minąć czasu, aby od prośby moderatora (np. o zmianę tematu na właściwy), można było usunąć wątek uznając, że łamie on regulamin i nadaje się jedynie do śmietnika?

To już indywidualna sprawa moderatorów. W moim wypadku - minimum 4 dni, jeżeli user który był proszony o zmianę nie logował się na forum, albo nawet godzina, jeżeli akurat user się logował, ale zignorował prośbę.