Zwiększenie prędkości neostrady w trakcie trwania umowy

Zwiekszyli mi juz predkosc. :smiley:

Kiedy dostaliście ten prezent od TP?

Razem z aneksem, czy wypełnialiście jakiś formularz i kurier przyjechał jeszcze raz?

Ja zamówiłem przez neta i kurier razem z umowa przywiozl mi nawigacje

Podpisałem umowę(aneks) którą przyniósł kurier 10 listopada( dostałem pendriva 4 gb). Aneks dotyczył przejścia z 2mb do 6 mb. Mam umowę do 8 marca na 2 mb. Nowa na 6 mb będzie dotyczyła od marca 2011 na 1 rok. Dzwonili do mnie z tp odnośnie tej promocji, a tam wszystkie rozmowy są nagrywane i pani wyraźnie mi powiedziała, że zmienią mi prędkość kilka dni po podpisaniu ANEKSU, a nie dopiero od nowej umowy czyli od marca. Czyli wyraźnie, jakby co, ich wina. Jakby kto nie widział, umowy zamawiane przez neta mogą być anulowane do dziesięciu dni roboczych(pisemnie w salonie tp)

Mam modem sagem f800, ale wiele osób potwierdza, że 6mb chodzi bezproblemowo. Dodam, że mogę mieć nawet 10mb(20 już nie, za daleko)

W piątek(12.10) dzwonie i się pytam czy już jest włączone. Powiedzieli: zadzwoń w sobotę. Dzwonię, pytam się: tak już wszystko włączone, ale mi jakoś nie działa, walą mi ściemy, że linia przeciążona, ale już mają w planach rozbudową infrastruktury. Pytam się kiedy? Niedługo. Wejdź na naszą stronę i sprawdź prędkość, wchodzę i dalej mi 2 mb pokazuje. Oni niemożliwe ma pan łącza przeciążone. Dobra czekam do poniedziałku nic. Dzwonie we wtorek a oni dalej, że ma pan łącze przeciążone i mam czekać na nową infrastrukturę. A ja do nich: to niech mi ktoś wytłumaczy jak o 3-5 rano we wtorek mogą być przeciążone łącza jak wszyscy śpią bo chyba widzę, że u nikogo się światło nie świeci. Niech pan dzwoni do działu błąkitnej lini. Dzwonię Sprawdza mi i mi mówi aby napisał reklamację. Rozłączyłem się.

Pytanie, czy możliwe jest, że mi prędkości na serwerowni(z modemami) nie przełączali, jeżeli na koncie tp.pl, mam napisane, że ma już neo 6mb?

PS, ale to już jest szczyt hipokryzji, że dzwonią z promocją, a po tygodniu kiedy, ja mogę jeszcze zrezygnować, mówią abym napisał reklamację. Żal. Dawno nie miałem takich problemów z tp.

Ja sobie zadzwonilem minelo juz 3tyg od podpisania aneksu baba mowi ze podniosa dopiero z koncem umowy … mowie że pracownik tp do mnie dzwonił i mowil ze podniosa po podpisaniu “nie wiem nie byłam przy rozmowie nie moge sie ustosunkować” … :expressionless:

ja też mam taką sytuację, że jak sprawdzam stan połączenia to mam prędkość zwiększoną, natomiast na testach szybkości w necie pokazuje starą prędkość…

niestety chyba dalismy sie nabic w butelke- aneks tez podpisalem z dniem 16 pazdziernika ale… wyczytalem w jednym z punktow aneksu ze “Swiadczenie uslugi zaczyna sie pierwszego dnia po zakonczeniu dotychczasowej umowy” I teraz kazdy interpretuje po swojemu- my ze aneks zmienia warunki umowy a oni ze zmienia tylko brzmienie umowy a swiadczenie uslugi zacznie sie po wygasnieciu starej umowy!

niezle #-o

Cóż mogę dodać. Śledząc ten wątek zdecydowałem się rozpatrzeć własny przypadek. Posiadałem umowę z TP z 14 kwietnia 2010 podpisaną na 24 miesiące, czyli kończyła by się w kwietniu 2012. Czytając ją stwierdziłem, że nie ma ani jednego punktu, który mówiłby o niemożliwości renegocjacji. Poszedłem więc do salonu Orange/TP (Poznań, Półwiejska 14) i po krótkiej rozmowie otrzymałem informację że mam prawo podpisać aneks, który będzie obowiązywał od następnego okresu rozliczeniowego, w moim przypadku od grudnia. Na potwierdzenie, w paragrafie 3 stoi napisane:

“Umowa została zawarta na czas określony od 01-12-2010 do 30-11-2012”

W moim aneksie nigdzie nie ma punktu “świadczenie usługi zaczyna się pierwszego dnia po zakończeniu dotychczasowej umowy”.

Prędkość już mi zwiększyli (10Mbit)

Pozdrawiam, Łukasz

wychodzi na to, że kto podpisywał aneks przy kurierze tego obowiązuje po zakończeniu obecnej umowy,

a jak idziesz do salonu osobiście to sprawę załatwiają inaczej…

Właśnie ja też zamówiłem wczoraj tę usługę z 1 mb na 6 mb + telewizja i mój kolega powiedział że ta telewizja leci z gniazdka telefonicznego a nie przez antene satelitarną po czym powiedział że ta telewizja zamula internet przy oglądaniu. Czy to jest prawda?

Z tego co ja sie orientuje to masz talerz a livebox działa jak dekoder więc nie jest to prawda ;p

właśnie o to chodzi że ja dopiero zamówiłem i nie wiem czy tam będzie tależ czy cokolwiek a ta bajka o tym że telewizja bedzie lecieć z gniadka telefonicznego to wydaje mi się śmieszne. I nie mam własnego tależa. Czyli co dadzą w zestawie czy jak?

dają wszystko co trzeba

](*,) :smiley:

nie ?:stuck_out_tongue:

To powiedz jak podłączysz Livebox do Tv i talerza ? :smiley:

Oferta neostrada z telewizją dostarczana jest drogą satelitarną (przez antenę satelitarną) lub za pośrednictwem linii telefonicznej.

Sposób świadczenia usługi zależy od możliwości technicznych w miejscu instalacji.

Korzyści

dostęp do telewizji za pośrednictwem anteny satelitarnej

dostęp do 35 najpopularniejszych programów telewizyjnych w cenie abonamentu

możliwość zamówienia pakietów telewizyjnych Orange sport lub M lub L oraz HBO

stały, bezprzewodowy dostęp do internetu w prędkościach 512 kb/s, 1 Mb/s, 2 Mb/s, 6 Mb/s, 10 Mb/s oraz 20 Mb/s

dekoder telewizyjny i modem livebox bez dodatkowych opłat

możliwość skorzystania z ulgi na Internet, dowiedz się więcej

Pisząc to nie wiem o co ci chodziło :!:

Ps:

Nie wiem Neostrada oferuje taką usługę??

To chyba chodzi o to ze masz z liveboxa bezprzewodowo :D:D:D