Zwiększenie prędkości neostrady w trakcie trwania umowy

Pewnie na pewno, tylko po co podawanie 1,2 6…20Mbps wiadomo że tyczyczy sie to obcji jaka posiadasz neo, choć 20Mbps podobno nie pójdzie już max 18 to informacje z tego forum.

TV z neo w wersji satelitarnej odbierasz sygnał tylko z satelity który jest poprowadzony kablem do dekodera(nie modemu Livebox) i to jest wersja satelitarna, która o dziwo uprawnienia do odbioru są pobierane z neta dzięki połączeniu dekodera z modemem kablem Ethernet, co tez umożliwia funkcje VOD (szkoda ze nie da rady tego zrobić poprzez WiFi )

ruga opcja TV to nie s satelity(anteny satelitarnej jak ktoś to nazwał ) Tylko tzw. kablem, (podobnie jak internet) do działania jest rezerwowana przepustowość 4Mbps łącza czyli jak masz opcję 6Mbps to woje łącze musi opstrzyć 10Mbps. podłączenie sprzętu jest takie same jak wersji z antena satelitarna poza podłączeniem kabla do anteny, czyli Tv do dekodera dekoder do modemu.

Tu mnie ciekawi jedna rzecz jak mam max przepustowość łącza 10Mbps net mam 6 i wykorzystuje go w 99% oglądam tv (wykorzystuje na to te zarezerwowane 4Mbps) to jak ściągam VoD ? hehe ciekawostki zadzwonię sie zapytam :smiley:

Co do tematu posta, czesto tak bywa ze sprawy załatwione na żywo samemu postempuja szybciej niż te załatwiane za pośrednictwem Telefonu internetu dlatego zawsze wszystko załatwiam w TelePunkcie :smiley:

Widze że nikt tu nie wie jak przebiega w przypadku telewizji odbiór i podłączenie całego zestawu.

Dostajesz dekoder TV, livebox, tależ, oraz kable do podłaczenia wszystkiego.

Podłączasz Livebox do neta, dekoder podłaczasz do Liveboxa ponieważ tylko jak masz połączenie z intenetem to dekoder może się uruchomić.

Odbiór jest z anteny(tależa), podłaczenie do liveboxa działa jak logowanie do systemu aby uruchomić usługę telewizji.

Napisałem wyżej, może pokracznie ale opisałem, więc co pisze! !!

Może ale nie musi, ty masz akurat z anteny ale można tez po kablu hehe Nie tylko po to żeby uruchomić usługę tu mylnie piszesz!!

No dobra, zeszliście troche na OT. A teraz ja mam pytanie, czy dzwoniąc do nich na infolinię i mówiąc o całej sytuacji (jaki ma się aktualnie pakiet, kiedy się umowa kończy - mi akurat w grudniu 2011) coś może pójść nie tak? Chodzi mi dokładnie o to, żeby nie wcisneli mi zmiany prędkości po skończonej teraźniejszej umowie. Moim zdaniem jeśli tam zadzwonie i powiem dokładnie, że chciałbym podpisać aneks do trwającej aktualnie umowy o “natychmiastowe” zmienienie pakietu na wyższy, to raczej oni nagrywają te rozmowy i ewentualnie mogę jakoś przedziwdziałać w razie jakichkolwiek problemów?

Najpierw zwieksza ci synchronizacje na lini ja jeszcze nie dostalem aneksu do podpisania a juz mi zwiekszyli oczywiscie dzwonilem do nich bo anulowali mi aneks na 20mb i bede mial 10 tak wiec najpier zwiekszaja synchro a predkosc na loginie wlanczaj najpozniej miesiac przed zakonczeniem starej umowy chociaz przewaznie jest to jakies 2 tyg od rozpatrzenia aneksu… a mimo ze aneks dostarczany jest kurierem to troche czasu zajmuje zanim do nich wraca jezeli chcesz podpisac aneks nie dzwon na blekitna linie tam siedza ludzie co nie wiedza o co chodzi dzown od razu do dzialu technicznego sprawdza od reki czy mozesz miec taka predkosc na jaka zlozyles podanie itp…

Dodane 20.11.2010 (So) 18:32

jezeli umowa konczy ci sie w grudniu 2011 to nie masz szans na aktulana promocje promocja tyczy sie jedyne tych ktorym do konca umowy ni zostalo wiecej niz 3 miesiace

n33d1k , nie dzwoń nigdzie. Jak będą mieli dla ciebie jakąś ofertę to sami zadzwonią.

u mnie po złożeniu zamówienia nie zwiększyli synchronizacji poczekałem tydzień na kuriera i po podpisaniu aneksu na drugi dzień miałem już na loginie ustawioną prędkość nawet nie chcieli mi dać okazji żeby zobaczyć jak sie parametry będą trzymać

jak nie zrywa polaczenia to przy 20mb 15 to nie jest koszmar roznica cen mala a 5mb wiecej…:slight_smile:

Koszmar jak koszmar różnica tez nie duzia(Zobacz jak ci pójdzie z tej strony :slight_smile: http://noc.gts.pl/ ) , ale Up powinien być już przynajmniej na 1,5-2 Mbps

Co z tego ze szybko można ściągnąć jeśli nie mogę szybko wysłać.

Kiedy się doczekamy symetrycznych łączy w TP?

od przyszłego tygodnia tp uruchamia pilotażowo vdsl losowo będą wybierane osoby które mają opcje 20 mb do testów do 40mb ciekawe na jaką skale będą te testy…cos mi sie wydaje że tp chce do swojej oferty tv po kablu wprowadzić programy w HD coś zaczyna sie dziać ale ilu ludzi ma pełne 20mb zaledwie garstka to 40 to już w ogóle .Dziwną polityke prowadzi tp

heheh puki tp nie zmodernizuje swoich laczy nie ma co liczyc na 40 mb zeby osiagnac 20 trzeba mieszkac przy centrali i miec w miare nowa instalacje a wiadomo ze prawie wszystkie alcza tp to jeszcze gierka pamietaja 20 mb jest problemem wduzych miejscowosiach a co dopiero w malych miasteczkach

dokładnie a potem będą sie reklamować wszędzie jaki to szybki internet mają :?

wracajac do tematu-przed chwila zadzwonila do mnie mila Pani z TP z pytaniem czy chce przedluzyc umowe - nie miala pojecia ze podpisalem aneks 16 pazdziernika- przez ponad miesiac czasu ten aneks do nich nie dotarl! (moze fizycznie dotarl ale w komputerze tej umowy jeszcze babka nie miala ! Stwierdzila ze skoro umowa mi sie konczy w lutym to mysli ze w grudniu (juz albo dopiero) zwieksza transfer!

czy aneks dotarl czy nie mozna sprawdzic na stronie firmy kurierskiej lepiej zadzownic do dzialu technicznego i spytac co i jak czy aneks dotarl czy nie czy da rade uruchomic zamawiana predkosc moze byc tak ze nie da rady i aneks anuluja tak jak u mnie a nie powiadomia cie o tym… wiec lepiej dzownic

Z tym się nie zgodzę. Regulamin promocji “Wymarzony Internet” - Punkt 3 akapit 4:

Przy czym (1):

Tutaj link do pełnego regulaminu promocji:

http://www.tp.pl/b/binaries/PL/358498/regulamin_Wymarzony_Internet_367102290.pdf

@EDIT

Poza tym na wielu stronach widnieje taki cytat:

Moze si Powtórzę, ale przed podpisaniem umowy/aneksu masz prawo się zapytać i dostać jasna odpowiedz co jak i kiedy, bez może ale itp. a tak można odczuć jak by ktoś zgasił światło i wszyscy błąkają się po ciemnościach.

Teoretycznie tak jest, jednak w praktyce wygląda to tak, że konsultanci nic nie wiedzą, a nawet jeśli wiedzą to omijają prawdę szerokim łukiem. Dużo cyrków już było z TP, to się zapewne nie zmieni.

Tak wiem, to doskonale, ale podpisując umowę można zażądać umowy z wyszczególnieniem (podaniem kiedy zostanie ona wejdzie w życie, bez ale )

Co do konsultantów to oni jak oni ale ich system hehe on nic nie może innego niz co system pozwala każe.

Polecam ten skecz o TP:

Dokładnie tak :slight_smile: A teraz jestem ciekawy jak to będzie z tą migracją, teoretycznie - według tego regulaminu promocji - wszystko jest OK. Tylko niestety internet został podpisany na żonę. Niestety teraz jakoś nie możemy się spotkać w domu na dłużej i zadzwonić tam (Tak, ona nie wie nic, ja trochę kumam, dać jej do przeczytania regulaminy? A gdzież tam :D). Tak więc czysto teoretycznie narazie pytam. Może ktoś miał podobny przypadek to będę miał jakąś podporę. A jak nie - trudno - powalczę sam.

to nic ze na zone- rozmawiac mozesz z nimi bezposrednio- ew. gdybys zamawial uslege poposza do telefonu zone!