Coś się zepsuło w systemie, Pomocy!

Witam,

uruchamiam dziś komputer, a podczas ładowania BIOS’u zmieniły się znaki, np.: w wyrazie wersion pisze werbsn. A gdy pokazuje się obrazek płyty głównej,to jest poszarpany. O kilka pikseli w każdą stronę. Działa tylko system awaryjny. Podczas przywracania systemu, system nie chciał się przywrócić. Prosiłbym o pomoc, aby normalny system działał

Edit:/ Teraz skanuję komputer antywirusem Avast w trybie awaryjnym. Mam nadzieję, że coś znajdzie.

Sprawdź podłączenie kabli.

Czy problemy z grafiką są też gdy działa Windows?

Może to wina karty graficznej? Masz możliwość podłączyć komputer do innego monitora? Jeżeli to laptop, to też istnieje taka możliwość.

W trybie awaryjnym ładowane są tylko rzeczy niezbędne do uruchomienia systemu. Czyli nie są ładowane np. wszystkie sterowniki, nie są uruchamiane wszystkie programy przy starcie Windows, w przeciwieństwie do trybu normalnego. Jeżeli w trybie awaryjnym wszystko jest w porządku, to oznacza to prawdopodobnie problem z jakimś sterownikiem albo programem. Jeżeli w trybie awaryjnym też byłyby problemy, mogłoby to oznaczać problem z systemem albo ze sprzętem.

Zobacz: problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html

Jeżeli wszystkie metody proponowane w punktach od 1 do 4 zawiodą, to proponuję zastanowić się nad jednym z rozwiązań proponowanych w pkt. 5 czyli reinstalacją bez utraty danych.

Analiza problemu,

Daj znać o efektach. Powodzenia i pozdrawiam!

Edit: Już pojawiło się okno wyboru języka, spróbuję zainstalować system windows.

Dodane 16.07.2012 (Pn) 13:20

Podczas wyboru dysku pisze “Nie można zainstalować systemu windows na dysku 1 i partycji 1”

Dodane 16.07.2012 (Pn) 13:23

:o Jaki jestem niemądry. Wyjąłem płytkę z systemem, żeby zainstalować sterowniki do karty RAID i dziwię się, że nie mogę zainstalować systemu bez płyty…

BTW. System się instaluje (Po formacie dysku). Mam nadzieję, że to koniec problemów. :wink:

Dzięki za pomoc. :slight_smile:

Dodane 16.07.2012 (Pn) 14:00

To nic nie dało.Nadal są pozamieniane litery ppdczas ładowania biosu, był bluescreen i ładuje się system tylko do czasu animacji. Dalej czarny ekran. Jakieś pomyśly?

Co jest napisane na tym bluescreenie? Sprawdź kod błędu na http://support.microsoft.com/gp/errormessage/pl i http://www.hotfix.pl/bledy-systemu-wind … od-a11.htm (za problem-bluescreenami-t490137.html#p3086927)

Uruchom Ubuntu albo np. http://www.sysresccd.org/SystemRescueCd_Homepage i sprawdź czy będzie tak samo.

Patrz “metoda druga” w odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html

Sprawdzenie sprzętu:

Restart CMOS http://www.chip.pl/forum/viewtopic?tid=21015&fid=4

http://db.tt/m4DxLZ42

Powyźej pokazane jest, jak zuruchamia się system.

Potem pokazuje się animacja podczas włączania systemu i czarny ekran. Blue Screena już nie ma, ale było coś o instalacji systemu. Coś o płyta i błąd.

Anomalie na ekranie jednoznacznie wskazują na uszkodzoną kartę graficzną, nie ma co tutaj “gdybać”.

Podaj markę zasilacza, tak na zaś.

Zasilacz to: Aton EPS-350ATX

Moc maksymalna 350 Watt.

Lecz co mi po zasilaczu, kiedy nie mogę zainstalować Systemu Windows, bo gdy w BIOS’ie chcę ustawić boot z CD, to nie mogę, bo tak też mam pozamieniane litery…

Ktoś może pomóc?

Wysłać zdjęcie menu biosu?

Zacytowałeś mój post, ale przeczytałeś go ze zrozumieniem? Uszkodzenie sprzętowe - nie masz co wojować z systemem, kiedy to nie z nim jest problem.

Jak wyżej wspomniał majcovsky - jest to uszkodzenie sprzętowe i nic z tym nie zrobisz. Możesz tylko wymienić kartę graficzną. Przed tym radziłbym jednak wymienić zasilacz, gdyż pochodzi on z czarnej listy i prawdopodobnie przyczynił się znacznie do uszkodzenia Twojej obecnej karty graficznej.

Czarnej listy?

Mógłbyś mi podać link do niej?

Jaką porównywalna kartę graficzną do prac biurowych polecacie?

Trudno wpisać w google.

Elektroda.pl http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html