Dlaczego większość telefonów nie potrafi zrobić czarnego zdjęcia tylko odcień szarości?

Co tam jest zamiast Painta?

To jest wbudowany w system colour picker.

Jak dla mnie to trzeba sobie zainstalować, jak nie starcza tryb retuszy z aplikacji „zdjęcia”.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Jeśli chcemy mieć naturalne kolory na zdjęciu, to stosujemy szarą kartę albo lepiej szablon kolorów.
Umieszcza się taką kartę w kadrze i potem wystarczy w programie graficznym zaznaczyć ten szary punkt i wybrać opcję która dopasuje barwy na zdjęciu. Niestety telefoniczne aparaty bardzo ingerują w zdjęcie, więc prawdopodobnie najlepsze efekty uzyska się w trybie ręcznym.

Prawda przecież mógłbym sobie wyszukać te informacje, gdyby mnie to naprawdę interesowało. To w ramach ciekawostki, chciałem zdobyć jakiś punkt zaczepienia.

Z jakiegoś powodu nie szukam. Więc muszę mieć powód.

Jak masz ponadprzeciętne IQ to lepiej zainteresuj się tym:

Nie przeczytałem wymienionego wsześniej artykułu stensa, bo na dzień dzisiejszy niewygodnie się czyta.

Nie wszędzie musisz widzieć spisek.

Dostałeś prostą i prawidłową odpowiedź

Wyklikaj sobie czym różni się matryca LCD od AMOLED czy OLED.
Jak przeczytasz to zrozumiesz dlaczego na wyświetlaczu LCD nigdy nie zobaczysz prawdziwej czerni mimo że wartości jakie sa wysyłane na piksel matrycy mają wartość 0,0,0.

Zapewne taki sam jak zawsze. :man_facepalming:

P.S. Co do twoich linków to mam dziwne wrazenie ze tematem twojego postu jest

Dlaczego większość telefonów nie potrafi zrobić czarnego zdjęcia tylko odcień szarości?

A nie żarówka. Szybko tracisz pamięć.

Mam wyświetlacz IPS jak wspominałem wcześniej. :man_facepalming:

To wyłacz podbicia kolorów a zdjęcia wykonuj trybem Pro (Manualny)

Czyli LCD

Facet określ się…
Czy chodzi o plik zdjęcia w którym jest zła czerń…
Czy o to co widzą Twoje oczy na Twoim ekraniku…

Bo motasz jedno z drugim a to są 2 różne sprawy.

P.S. Na tym forum lanie wody nie przynosi korzyści :slight_smile:

Celowo napisałem… że wspominałem, posiadam leciutko nieprzekłamany czarny, ale o tym jeszcze nie wiem.

Zrobić, a nie wyświetlić. Wyraźnie napisane.

Ja tematu nie nazywałem przecież "Dlaczego większość telefonów nie potrafi wyświetlić czarnego zdjęcia tylko odcień szarości?" Tak jest napisane? Inni zaczęli tak pisać.

Ja motam?

Inni:

@Wredzia Ja nie zacząłem pisać o wyświetlaczach. Napisałem, że "Mam wyświetlacz IPS jak wspominałem wcześniej. :man_facepalming:" ale to już ironicznie. Bo wygląda na to, że cały czas chodzi mi o to, że nieprawidłowo mam wyświetlany obraz. Brałem to za pewnik, że można wykluczyć kwestie ograniczenia wynikające z wyświetlaczy i nikt nie będzie podejmował tematu, bo to wiadoma sprawa. Dla mnie to oczywiste, że IPS nie potrafiłby naturalnie odworować czarnego. Poza tym mam AMOLED.

Rzeczywiście tak wyszło. Ale przecież jak widzę szare zdjęcie to w pierwszej kolejności nie zwalam winy na wyświetlacz. No bo hej, jakby tak było to widziałbym to w innych aplikacjach?

Wniosek jest taki, że jedne umieją, a inne nie. Zależy to od softu aparatu.
Także, prawdopodobieństwo znalezienia przedmiotu tak czarnego, że kolor to 000000, jest bardzo małe.

A w jaki sposób sprawdzisz ze nie potrafi tego zrobić? Czym? Przy pomocy matrycy lcd? Mam takie wrazenie ze mimo wszystko aparat jest jakoś sprzężony z wyświetlaczem, tym bardziej ze ze wzgledu na cenę raczej mało który amator foto dysponuje monitorem typy oled. Ceny miedzy 6,5 tyś do 105 tyś.
Przypominam również ze napisałem coś takiego. Oj ta słabiutka pamięć :joy:

Nie mówiąc o tym

Kombinuj dalej.

Bez „ś” lepiej będzie wyglądać.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Nie musisz ciągle pokazywać wszystkim, że jesteś zwykłym chamem. Ale jak tylko tak możesz zaistnieć, to ośmieszaj się dalej.

Nie martw się @Yakii , jeśli chodzi o głupie czepianie się postów innych osób to jesteś niepokonanym mistrzem tego forum :smiley:

I tu jesteś w błędzie.
Ja tylko uświadamiam takim jak wy, jakie mają IQ. :rofl:
Przypominam takze ze tematem głównym nie jest wasze IQ.
Moze sprawdzicie co?

Proponuje byś dyskusje prowadził z moja klawiaturą, jest w sam raz partnerem dka ciebie.
:man_facepalming:
Przypominam takze ze tematem głównym nie jest twoje IQ.
Moze sprawdź co?