Dyskusja o nowej stronie DP

Dla mnie miejscami teksty są niewidoczne na ciemnym motywie:
Snap248
Dopiero zmiana na jasny pokazuje trochę, co tam pisze:
Snap249
Tak jest na całym portalu. Najwyżej zgaduję, że pisze „Niezalogowany coś tam”.
Snap250
Może być tryb ciemny, ale z czcionką musi być wyraźniej!
Docencie… to, że jeszcze brzydko nie wyzywam speców nad specami :wink:

tak tak zgadza się, przecież tak napisałem. Nie wnikałem w detale techniczne w pierwszym wpisie ale zacytowane je w drugim, wraz z linkiem do artykułu z Wikipedia. Wszystko sprowadza się do problemów z chłodzeniem, które nie występują w nowym typie reaktora TerraPower.

Ciecz chłodząca się przegrzewa, topią się pręty, całość się deformuje, woda przy wysokiej temperaturze reaguje z innymi substancjami które tam są i robi się fabryka wodoru, która wybucha i rozwala materiał radioaktywny po okolicy.

Problem z chłodzeniem wszędzie aktualny, czy to w lapku czy w „atomówce” :wink: A ja kiedyś myślałem że to ten materiał radioaktywny wybucha… a to nie tak…

Jakoś smutno to zaczyna wygladać…

Ze 30 pozycji w dół w Polsce?

Ja to sprawdzałem 27 kwietnia w netcraft. Nawet umieściłem liczby w poście. Dzisiaj to wygląda nieszczególnie dla forum:


Forum straciło niecałe 200, a portal niecałe 60 pozycji.
No i kto traci najwięcej? Wirtualnej przybyło 6.

1 polubienie

Zmieniam w sumie zdanie. Te komentarze na głównej to świetna sprawa.


Niby nie oznaczona, ale jednak już tak. :smiley:

Hej, daję znać, że mamy nowe rssy programów :slight_smile:

https://www.dobreprogramy.pl/rss/programy,aktualizacje,windows
https://www.dobreprogramy.pl/rss/programy,aktualizacje,android
https://www.dobreprogramy.pl/rss/programy,aktualizacje,ios
https://www.dobreprogramy.pl/rss/programy,aktualizacje,macos

Działają też stare adresy zarówno RSSów aktualności, jak i blogów oraz programów.

Tempo glacjalne, ale i te RSS-y przyjmuję jako wróżbę poprawy, którą nam sam HTTPS przez wasze ręce zsyła. :slight_smile:

Nie dotarło widocznie do niektórych, że portal technologiczny jest mimo wszystko jakąś niszą.
Ale ta nisza ma swoje wymagania.
A tu jeb, rzucili nam cycki dody pod nos.
Dyrektory niech się zbiorą i przemyślą jeszcze raz .

Poprawicie główną? Bo tragicznie wygląda…

Za wąska reklama czy nie podoba ci się zasłonięcie 1/3 prostokątnego obrazka.

Czemu pytanie było do mnie ?

Zagospodarowanie strony.

Nie zauważyłem. Nie do Ciebie pytanie.

Da się dodać alert wraz z aktualizacją forum do 2.8.0bX jak ktoś klika w szare „odpowiedz”:

uwaga wygenerujesz powiadomienie osobie XYZ, czasem lepiej używać niebieskiego przycisku powiadomień, który tylko generuje liczbę nowych postów przy temacie.

Jedynie trzeba by dodać też przełącznik „dziękuję, przeczytałem - nie informuj mnie już.”

Chciałbym inaczej, ale tutaj pasuje tylko jeden komentarz:

comment_1584470736cNt0uttc0wIJOIfwjdMWJB%2Cw400

Bardzo szkoda, że niektórym pieniądz przysłonił oczy i z portalu, który zrzeszał ludzi z zainteresowaniami, wiernych czytelników zrobiła się masowa papka, która dopuszcza trolling, boty, a użytkowników, którzy coś tam wnosili do portalu traktuje się jak zbędny balast.

Ten rynek tak działa. Ktoś ma wielkie ambicje, zaczyna przesadnie powiększać biznes, zatrudnia kupę ludzi jednocześnie wchodząc pod skrzydła wielkiego korpo. Korpo zaczyna dyktować warunki, budżet się nie dopina wiec się zaczyna rzeźbić. Rzeźbiarstwo nie idzie, stali czytelnicy idą gdzie indziej, wyświetlenia nabijają pieniacze i Ci co zabłądzili w Internecie, ale ich nie interesuje za bardzo sensowna tematyka. Przychodzą po papkę. Ta papka powoduje ucieczkę resztek stałych bywalców. Papkożercy stwierdzają, że w sumie gdzie indziej widzą to samo, często i tak ograniczają się do nagłówków, oglądalność idzie w dół, portal rzeźbi dalej, aż w końcu zostaje pusta skorupa… szkoda. dodajmy do tego problemy techniczne, bo się robi testy na produkcji to nawet ta masówka co się ostała w komentarzach zaczyna robić dym.

Co myślicie nt takiego spojrzenia na blokowanie reklam?

https://www.youtube.com/watch?v=v6fWW_9KHFs

Ciekawe czy temat dobije do 1000 wątków

<3 Dżemkujem! <3 :*

Tłumaczenie na filmie do kitu. Pokrętne do przesady.
Jest coś, co powinno regulować ilość reklam. mamy strony internetowe o czymś, czyli treść powodująca zachęcenie do wejścia na stronę i mamy reklamy.
Zawsze są przekroczone umiary i granice, gdy treść strony gubi się w natłoku reklam, albo czasu reklam jest tyle, ile programów. Za telewizję płaci się. Za internet płaci się. Za prąd płaci się. Zmarnowany czas bywa bezcenny.
Patrzyłem się niedawno, jak prawnuk 2 latka oglądał bajki na YT. Co parę krótkich bajeczek wyskakiwały reklamy dla dorosłych.
Pamiętam DP, gdy nie było potrzeby blokować reklam. Potem były agresywne reklamy wideo. Reklamy przekierowywały na malware i czyli reklamy znaczyły oszustwo.
Temat można ciągnąć dalej, ale na razie wystarczy. Wmawianie ludziom, którzy bronią się przed niebezpiecznymi treściami reklamowymi, że są złodziejaszkami, to wmawianie głupot.

To jest polemika ludzi, którzy sami przyczyni się do powstania zaistniałej sytuacji. Adblock powstał nie dlatego by okradać twórców tylko po to by dało się normalnie przeglądać internet. Pamiętam jak jeszcze w okolicach milenium i kilka lat następnych większość portali typu WP, Onet, Interia i inne na dzień dobry wywalały masę reklam, które migały, zasłaniały treść, automatycznie odpalały się z bardzo donośnym dźwiękiem co sprawiało, że człowiek uciekał z takiego portalu. Potem przyszło dobrodziejstwo w postaci adblocków gdzie na spokojnie można było przeglądać strony bez obawy, że nam zaraz coś wyskoczy. Na moment się uspokoiło i strony stonowały reklamy, jednak od jakiegoś czasu widzę powrót do starych metod oraz przemycanie reklam pod płaszczykiem artykułu/felietonu. Użytkownik ADblocka złodziejem? Niech sobie pokrzywdzeni jutuberzy gadają z Googlem dlaczego ten wciska już reklamy wszędzie w skandalicznych ilościach i długości - nie chodzi o reklamy ustawiane przez twórcę, ale o reklamy, które YT sam już dokleja. No i kwestia jeszcze taka, że niech jutuberzy dziękują swoim kolegom za to, że celowo wydłużają filmiki by móc sobie podoklejać jeszcze więcej reklam. Człowiek w końcu nie wytrzymuje i adbloka włącza wszędzie. Alternatywą dla reklam są patronaty gdzie co miesiąc użytkownicy płacą określoną kwotę na rzecz twórcy. Promować ten sposób wspierania, a nie uciążliwe reklamy. Jest bardzo wielu chętnych na takie finansowanie.

Nie jesteś w stanie finansować się z reklam na stronie więc dokładasz ich coraz wiecej? Może czas pomyśleć o zmianie branży, bo ewidentnie coś tu nie gra.

1 polubienie

Tacy twórcy jak i portale chcą na siłę przekonać odbiorców, że to nam potrzebna jest komercjalizacja i profesjonalizacja internetu.

A wypowiedzi tego jegomościa są żałosne i widać że program jest kierowany do odbiorcy z iq kibica piłkarskiego, który lepiej przyswaja żarty i anegdoty niż fakty i argumenty.

Ps. Albo muszę wypić kawę bo jestem zaspany i zrzędliwy :wink: