Hiob wzorem nieświadomego cierpienia

@anon741072
Mistrzem jest tylko i wyłącznie Jezus Zbawiciel, ja jestem tylko i wyłącznie narzędziem do tłumaczenia biblijnych wersetów.

Słabe z ciebie narzędzie, bo jeszcze ci się nie udało nikomu niczego wytłumaczyć :joy:

Ale przecież każdy w domu ma gdzieś biblie lub nawet książeczka/modlitewnik z komuni
No i na Polski język już dawno temu została przetłumaczona więc nie wiem po co tu siejesz ferment i opowiadasz pierdoły.

Ogólnie ja nie lubie czytać typowych książek fantasy tzn sie wole D&D które podchodzi pod gry z gatunku RPG.

Dotrzyj do oryginałów i wtedy się baw w tłumaczenia.

@Quassar
Według ciebie, biblijne wersety nie muszą być wyjaśniane. To proszę o wyjaśnienie biblijnych wersetów (Wj 7,10-12)

Wystarczy czytać ze zrozumieniem ale ja nie bede bawil sie z tobą w twoje gierki i nie będę żadnych tekstów fantazy wklejał tutaj.

Forum poświęcone gruncie rzeczy o technologii, komputerach. elektronice… Idź być trolem gdzie indziej.

Za kogo Ty się uważasz że ośmielasz się przekręcać Słowo pochodzące od Boga?

Widzę żę już 3 lata temu też robił syf

Dobra dałem mu ignora nie ma sensu tracić czasu na trola…
Pośmialiśmy sie było fajnie, a teraz żegnam -,-

Srututut pam pam pam szere-pepe Ostatnie namaszczenie xD

Jak już nikt nie będzie karmić tego trolla, to jest nadzieja, że nastąpią trzy lata spokoju. :slight_smile:

Chciałbym je usłyszeć, bezpośrednio od niego.

Poczekaj na audiencję :wink:

1 polubienie

Jezus nie napisał Biblii, to jest wybór tekstów, jakie mieli ochotę na przestrzeni wieków dobrać i zredagować różni ludzie. Jeśli mowa o nowym testamencie, to już w ogóle jest to bardzo mocno okrojony wybór, bo wiele tekstów tych samych autorów było by skandalicznych. Biblia to nie słowa Boga, a słowa ludzi, którzy byli czasami przekonani, że opisują z nim związane sytuacje, a czasami nie, ale z pewnych powodów ich przekaz został uwzględniony w formie jaka była w danych czasach potrzebna. Ponieważ ludzie w tamtych czasach mieli inną moralność, to i przekaz się zmieniał. W nowym testamencie mieli coraz większy socjalizm, jaki panował w cesarstwie, więc i teksty są nasiąknięte tą ideologią.

@wasabi1084
Biblia jest źródłem wiedzy, wiary i świadomości, zbieżna z odkryciami nauki. Stary Testament pisany przez wieki przez ludzi z różnych grup społecznych, w całości stanowi jedną spójną całość. Natomiast Ewangelie napisane są dla czterech archetypów o różnej percepcji tych samych wydarzeń, oraz dla czterech narodów.

Ty się zaciąłeś, czy ten spambot ma tak małą ilość zdań, że się w kółko powtarzają? :smiley:

I w tej Biblii nigdzie nie wspomniano żadnych “destrukcyjnych falowych zakłóceń”

Zapisano w niej natomiast że Jezus powiedział:

"Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi."

Do Twoich “destrukcyjnych falowych zakłóceń” stosuje się właśnie drugie zdanie.

Nie masz prawa powoływać się na Syna Bożego, heretyku.

@KR60
Jak według ciebie zaistniał świat materialny, umownie nazwany. Proszę o szczegóły.

Ja ciebie prosiłem o takie szczegóły już dawno, nie ustosunkowałeś się do dziś.

Pytanie trochę inne, jakie imię nosi bóstwo które wyznajesz?
Znasz je?
Ustosunkujesz się w sposób logiczny do mojego choć jednego pytania?

Jakim prawem zadajesz pytania skoro sam nie raczysz odpowiadać ?

Właśnie, @potencjan ogarnij się. Nie chodzi o Twoje przekonania bo wierzący z niewierzącym mogą dyskutować tylko że Ty nie umiesz dyskutować i masz trudności ze zrozumieniem tekstu pisanego.
Posługiwanie się nic nie znaczącymi ogólnikami (“falowe zakłócenia w systemie”) i nieodpowiadanie na pytania stawia w wątpliwość twoje zdolności poznawczo-umysłowe. Jesteś w ogóle człowiekiem czy internetowym botem?

Myślę że jest jednak człowiekiem, o czym świadczy milczenie kiedy ma problem z czyimś pytaniem. On zachowuje się jak struś, a bot starałby się coś odbełkotać.

1 polubienie