Nadchodzi era robotów?

Fakt jak uwzględnimy bezpieczeństwo to termin zaistnienia robotów w domach zdaje się odpływać jeszcze dalej

Ale coś do wyglądu zewnętrznego to niespecjalnie się przykładają.
Humanoidy ze sztuczną skórą są kompletnie do dupy. Jakieś zombie normalnie.
W życiu bym nie chciał czegoś takiego ujrzeć w ciemności we własnej łazience stojąc nago o 3 w nocy.
Maszyna powinna wyglądać jak maszyna a nie stawać się konurencją dla ludzi.

Dokładnie to samo myślę. Jak już próbują zrobić coś co wyglądem przypomina człowieka to jest to brzydkie. Lepiej wyglądają wg mnie uproszczone twarze typu ekran/oczka, choć tu nie wszyscy się z moją opinią zgodzili

Zajrzyj Nadchodzi era robotów? - #18 przez Bradlee rozmawialiśmy trochę o tym

Wg mnie wystarczy jak przypomina człowieka ogólnym kształtem (2 ręce 2 nogi+głowa) a rysy twarzy lepsze są „robocie”
Lepiej by było gdyby brali przykład z twórców filmowych, np.

Ooo, tutaj się mylisz. Przemysł związany z seksem bardzo szybko wypełni tutaj wszelkie mankamenty. Zwłaszcza, że to jest gigantyczna kasa.

Ja wolałbym metalowe robotki :slight_smile:

A czy są już możliwości techniczne żeby upchnąć np. całe ChatGPT do środka?
Bo wg. mnie to robot żeby być robotem musi działać offline, być niezależny inaczej nie jest robotem tylko jakimś zdalnie sterowanym dronem.
Jeśli to ma działać na zasadzie otrzymywania poleceń z superkomputera w Chinach (albo w siedzibie Google / Microsoftu) to ja dziękuję.

A Unia Europejska powinna już zacząć dostosowywać prawo zanim wprowadzą na rynek bo będzie masakra i bunt chińskich robotów :robot:

Nie ma takiej potrzeby. Wystarczy, że będzie połączenie z internetem.

Raczej zawsze będzie to rozwiązywane w sposób mieszany. Podstawowa autonomia będzie lokalnie w robocie, ale będzie mocno wspierana przez sieci neuronowe w chmurze.

Trochę jak samochody autonomiczne. Generalnie duzo problemów czeka na rozwiązanie.

No, to będzie pasztet jak zaczną się włamy hakerskie do robotów. W Stawarsach roboty były w pełni autonomiczne. A jedyny raz gdy były zdalnie sterowane to cała armia robotów padła.

Na szczęście, rzeczywistość nie jest tak spektakularna jak filmy. W filmach nowy wirus powoduje, że samoloty spadają a pociski jądrowe same zaczynają strzelać.

W rzeczywistości jak firma ma problem z usługą, to coś przestaje działać na 10 minut. Jak jest jakaś ogromna wpadka, to zaczyna działać ‘dopiero’ na drugi dzień - i to cały dyskomfort. Większość ludzi nawet o tym nie wie.

Oczywiście z domowymi robotami dochodzi kwestia bezpieczeństwa i tu włam na konkretnego robota z możliwością ręcznego sterowania nie napawa optymizmem - kwestia bezpieczeństwa, dyskutowaliśmy o tym powyżej

Odnośnie robotów w masowej produkcji, na razie nie musimy się martwić. To co na targach pokazał G1 nie wzbudza zachwytu

Choć oczywiście zdaję sobie sprawę, że tam są ludzie, podchodzą do niego i pewnie robot pracował z minimalnymi możliwościami żeby przypadkiem nie machnać ręką i nie wybić komuś zęba. W izolowanych warunkach to co innego.

To jest podobna kwestia, co już obecnie samochodów autonomicznych, które oczywiście mają dostęp do sieci. Lub urządzeń medycznych, które monitorują stan pacjenta i dawkują leki. Nieciekawa sprawa w momencie hackerskiego przejęcia. I masz rację, istnieje taki scenariusz, nie jest to niemożliwe.

Urządzeńa medyczne, to przykryta milczeniem jedna, wielka bomba. Dopiero od kilku lat coś z tym. robią. Ale jeszcze nie tak dawno zabezpieczenia w zasadzie nie istniały.

Jak pokazały obecne wydarzenia w Libanie nie tylko urządzenia medyczne ale właściwie każda współczesna elektronika…

:grin: jakieś testy bo nie ma publiczności ale i tak zabawne

Musieli fatalnie grać, że biedny Mikrobi zawału dostał.