Dyskusja o nowej stronie DP

Spoko, ja nie będę już wchodził w polemikę, wyraziłem swoje zdanie, szanuję Wasze, a teraz wracam do roboty i możecie być pewni, że dopóki tu pracuję, to nadal będę Was informował o zmianach i z Wami dyskutował :wink:

Napisałem tego posta tylko dlatego, że nie zgadzam się na nazywanie „ściekiem”, „szambem” albo „kałem” dobrychprogramów czy mojego miejsca pracy. A jeśli ktoś tak naprawdę uważa, no to cóż… widocznie lubi siedzieć w szambie, skoro ciągle tu pisze.

2 polubienia

A ja nie rozumiem w ogóle…
Mam coś źle ustawione?
Bloker ublock Origin pokazuje mi na głównej, aż 122 zablokowane reklamy?
A i tak są.
Jak go wyłączę to mam to samo…
O co chodzi?

Niby wymóg postępu a taki na przykład Spider’sWeb jest zacofany?
Jakoś mogą nie mieć ani jednej reklamy po włączeniu blokera.
Czyli - po prostu obecnie portal jest napisany w kodzie bardziej chyba „smart”, czyli mądrze omijającym blokery, a nam się coś o zmianie użytkowników, rozwoju i zasad wciska.

1 polubienie

U mnie w dwie minut buszowania po newsach i blogach wyskakuje prawie 1000 blokowanych elementów uBO. Parę dni temu uBO po pół godzinie pokazał ponad 3 k zablokowanych. To ładowanie v wpimg chyba jest nieskończone.
Snap330

Czyli jak to nam prawią…lepiej postawić nowy kod, żebyśmy czasem nie wywalali reklam.
Stary pewnie już tak „mądrze” nie oszukiwał blokery…tak - to jest postęp zauważalny.
A że z tym „nowym” wypadło trochę fajnych funkcji…kto by się tam tym przejmował.
Ważne, że cel został osiągnięty…a marudzenie użytkowników - pomarudzą i przestaną.

1 polubienie

@Docent z ciekawości, bo było to poruszane wcześniej, że statystyki są bardzo korzystne po zmianach… Jeżeli to nie tajemnica - jakie to są wartości (te korzystne) - dotyczące czego? Czasu spędzanego na stronie? Odsłon? Jaki w tym przypadku jest problem z dobreprogramy.pl Competitive Analysis, Marketing Mix and Traffic - Alexa?

image

2 polubienia

Zupełnie szczerze - nie wiem, i chyba nawet aż tak mnie to nie ciekawi :wink: Możecie mi wierzyć, że w branży medialnej czy reklamowej nikt nie zwraca na ranking Alexa uwagi. Liczą się rankingi, w których audytowane są wszystkie najważniejsze serwisy - Mediapanel (dawniej Megapanel) prowadzony przez Gemius/PBI, którego dane są dostępne dla klientów, ewentualnie Google Analytics do własnych celów.

Skrypty statystyczne Mediapanelu czy Google są osadzone na stronie. Alexa dokonuje jakiegoś „rough estimate” bazując na „milionach sampli” użytkowników internetu, powstaje pytanie - ilu z nich jest z Polski i jak to samplują. Jeśli miałbym się pokusić o jakiś ślepy strzał (no dobra, przekonaliście mnie, choć jest to teoria kompletnie wyssana z palca), to obstawiam, że nie poradzili sobie z faktem, że dobreprogramy to teraz aplikacja SPA i być może ich „miliony sampli” zamiast wielu odsłon per wizyta jak kiedyś liczą się teraz tylko raz na każde wejście? :slight_smile:

Co do wartości, to nie jestem do tego upoważniony żeby je podawać - jest to temat czysto biznesowy. Mogę się za to pochwalić wartościami Core Web Vitals - np. dobreprogramy są w gronie 4% światowych domen, które obecnie spełniają te standardy.

Wejdź w ustawienia, wybierz wszystkie polskie filtry, dodaj niemieckie, czeskie i litewskie, zastosuj , odśwież :wink:

Jak lista niemiecka, literwska i czeska ma pomóc, reklamy WP są ciężko ubijalne filtrem sieciowym „prostym”. Raczej Czesi/Słowacy/Niemcy/Litwini nie czytają DP by filtrować reklamy WP w tych projektach:

Prędzej powinno pomagać aktywowanie AdGuard Base jak AdamWr wróci do Internetu (urlop, chory / wypalony), wtedy reklamę ubija skryptlet przerywający lub replace (Firefox lub z płatną aplikacją) - zazwyczaj wtedy działa to na około 7 - 30 dni chyba, że WP zacznie walczyć z AdGuard równie jak z MajkiIT.

1 polubienie

Dodatkowo 2 wbudowane polskie listy raczej na start się aktywują jak w FF jest ustawiony polski interfejs na preferowany a nie że sięgasz po instalator „en-US” FF, instalacja uBO i dopiero polonizacja Firefox.

POL: Oficjalne Polskie Filtry do AdBlocka, uBlocka Origin i AdGuarda
POL: Oficjalne polskie filtry przeciwko alertom o Adblocku

One sobie nie radzą, bo Olegwukr/MajkiIT nie chcą uczyć się pisania skryptletów i aktualizować to co 48 godzin z racji nagonki WP na repozytoria.

Mam wszystkie polskie filtry plus sześć dodatkowych i reklamy są nadal…
Więc jak to pisałem wcześniej "Mamy nowy kod…„smart” - i co nam zrobicie… :upside_down_face:

Przeprowadzkę do nowego domu robi się kiedy nadaje się on już do zamieszkania.
Oczywiście są od tego wyjątki, ale wynikają z sytuacji przymusowych jak katastrofy, wymówienie umowy najmu itp.

W przypadku, z jakim mamy do czynienia na niniejszym portalu, stary dom był w dobrym stanie i można byłoby spokojnie pomieszkać, zanim nowy nie zostanie wykończony.

1 polubienie

Dorzuć ScriptBlock, a do uBlock Origin dodaj ręcznie we własnych filtrach wpis:

h t t p s : / / v.wpimg.pl/*
[bez tych wszystkich spacji z przodu]

Skutkiem ubocznym będzie też to, że przy niektórych wpisach nie zobaczysz obrazków.

Czyli kiedy wdrożenie?

Jak tylko będzie gotowe :slight_smile: Napisałem że jest to teraz priorytetowy ficzer.

2 polubienia

No, ale mowa tu o tygodniu, tygodniach, miesiącu, miesiącach, czy o roku? Tyle możesz określić chyba, jedynie że przepisujecie cały site jeszcze raz :slight_smile:

Albo po prostu inne portale mają dużo wyższy priorytet ze swoimi problemami - jak choćby popsute przewijanie w nieskończoność na Polygamii. Albo kompletnie inne projekty, bo z wielkiej przemiany DP został klops i trzeba sprać plamy po niezbyt dobrym sosie czymś, co przyniesie dużo money. :thinking:

Nie wiem co to Polygamia i nawet nie chce sie dowiedzieć. Mnie interesuje tylko blog, który z aktualizacją dostał fajny edytor. Po kilku publikacjach naprawdę pracuje sie na nim dobrze.

Ale nie mogę zrosumiecć, że ktoś zapomniał o możliwości wrzucania blogów na główną portalu i o powiadomieniach w komentarzach.

A nowa lepsza wersja DP zapowiadana była szumnie jako ukłon w stronę społeczności. A w praktyce znów o nas zapomniano.

1 polubienie

Nowe miejsce na newsy „DP” o grach konturujące z gry.wp.pl

1 polubienie

Lepsze pytanie jest dlaczego mamy tam konta jeżeli ich nie tworzyliśmy :smiley:

1 polubienie

A jeszcze wcześniej, to gamikaze․pl (oj, jak dawno to było…) :slight_smile:

2 polubienia