Dyskusja o nowej stronie DP

Wejdź w ustawienia, wybierz wszystkie polskie filtry, dodaj niemieckie, czeskie i litewskie, zastosuj , odśwież :wink:

Jak lista niemiecka, literwska i czeska ma pomóc, reklamy WP są ciężko ubijalne filtrem sieciowym „prostym”. Raczej Czesi/Słowacy/Niemcy/Litwini nie czytają DP by filtrować reklamy WP w tych projektach:

Prędzej powinno pomagać aktywowanie AdGuard Base jak AdamWr wróci do Internetu (urlop, chory / wypalony), wtedy reklamę ubija skryptlet przerywający lub replace (Firefox lub z płatną aplikacją) - zazwyczaj wtedy działa to na około 7 - 30 dni chyba, że WP zacznie walczyć z AdGuard równie jak z MajkiIT.

1 polubienie

Dodatkowo 2 wbudowane polskie listy raczej na start się aktywują jak w FF jest ustawiony polski interfejs na preferowany a nie że sięgasz po instalator „en-US” FF, instalacja uBO i dopiero polonizacja Firefox.

POL: Oficjalne Polskie Filtry do AdBlocka, uBlocka Origin i AdGuarda
POL: Oficjalne polskie filtry przeciwko alertom o Adblocku

One sobie nie radzą, bo Olegwukr/MajkiIT nie chcą uczyć się pisania skryptletów i aktualizować to co 48 godzin z racji nagonki WP na repozytoria.

Mam wszystkie polskie filtry plus sześć dodatkowych i reklamy są nadal…
Więc jak to pisałem wcześniej "Mamy nowy kod…„smart” - i co nam zrobicie… :upside_down_face:

Przeprowadzkę do nowego domu robi się kiedy nadaje się on już do zamieszkania.
Oczywiście są od tego wyjątki, ale wynikają z sytuacji przymusowych jak katastrofy, wymówienie umowy najmu itp.

W przypadku, z jakim mamy do czynienia na niniejszym portalu, stary dom był w dobrym stanie i można byłoby spokojnie pomieszkać, zanim nowy nie zostanie wykończony.

1 polubienie

Dorzuć ScriptBlock, a do uBlock Origin dodaj ręcznie we własnych filtrach wpis:

h t t p s : / / v.wpimg.pl/*
[bez tych wszystkich spacji z przodu]

Skutkiem ubocznym będzie też to, że przy niektórych wpisach nie zobaczysz obrazków.

Czyli kiedy wdrożenie?

Jak tylko będzie gotowe :slight_smile: Napisałem że jest to teraz priorytetowy ficzer.

2 polubienia

No, ale mowa tu o tygodniu, tygodniach, miesiącu, miesiącach, czy o roku? Tyle możesz określić chyba, jedynie że przepisujecie cały site jeszcze raz :slight_smile:

Albo po prostu inne portale mają dużo wyższy priorytet ze swoimi problemami - jak choćby popsute przewijanie w nieskończoność na Polygamii. Albo kompletnie inne projekty, bo z wielkiej przemiany DP został klops i trzeba sprać plamy po niezbyt dobrym sosie czymś, co przyniesie dużo money. :thinking:

Nie wiem co to Polygamia i nawet nie chce sie dowiedzieć. Mnie interesuje tylko blog, który z aktualizacją dostał fajny edytor. Po kilku publikacjach naprawdę pracuje sie na nim dobrze.

Ale nie mogę zrosumiecć, że ktoś zapomniał o możliwości wrzucania blogów na główną portalu i o powiadomieniach w komentarzach.

A nowa lepsza wersja DP zapowiadana była szumnie jako ukłon w stronę społeczności. A w praktyce znów o nas zapomniano.

1 polubienie

Nowe miejsce na newsy „DP” o grach konturujące z gry.wp.pl

1 polubienie

Lepsze pytanie jest dlaczego mamy tam konta jeżeli ich nie tworzyliśmy :smiley:

1 polubienie

A jeszcze wcześniej, to gamikaze․pl (oj, jak dawno to było…) :slight_smile:

2 polubienia

@Docent jak Piotrek działał jeszcze w redakcji, obiecał nam - blogerom - że będzie jakiś wgląd w statystyki odsłon. Było, minęło i cisza. Już go na DP nie ma a my blogerzy dalej nie wiemy czy nasze teksty ktokolwiek czyta - świadczy o tym choćby ilość komentarzy i zaangażowania społeczności.
Odebraliście nam wprowadzając Nowy Ład powiadomienia i wgląd do statystyk wyświetleń publikacji i szczerze powiedziawszy leżymy. Ok, fajnie że od czasu do czasu promujecie nasze wpisy na Facebooku, ale nie tędy droga. Podasz jakieś konkrety?

Przy okazji:

  1. W panelu wiadomości, chyba uciekły ikonki do usuwania lub archiwizowania zaznaczonych wiadomości:

  2. Możecie uzupełnić listę redaktorów w stopce / ew. na Redakcja - dobreprogramy, bo szczerze powiedziawszy jak mamy odwołanie na Polygamię, to przydałoby się jakąś wzmiankę tam dać.

  3. Jak przewijamy artykuł na stronie głównej, na dole przydałaby się ikonka, która po kliknięciu od razu przenosi nas na samą górę.

  4. Na forum, jak przewiniemy na sam dół, powinna pojawić się stopka oraz regulamin forum - bo go nie ma :slight_smile:

1 polubienie

Ja na twoje wpisy wchodziłem jak pojawiały się na głównej stronie serwisu. Teraz nie wchodzę na twojego bloga bo go po prostu nie widzę. Dla mnie jakbyś zniknął z DP. Nie pojawiasz się na głównej - nie istniejesz. :confused:

1 polubienie

A to ciekawe, bo do forum ścieżka dotarcia jest identyczna jak do blogów, wszak wpisów forumowych na karuzeli newsów też nie ma :slight_smile:

Faktycznie jest obok. Jak wchodzę na DP to wygląda to tak:

Z ulubionych prosto na DP (przeglądam arty które mnie ciekawią)
Potem klawisz HOME i klikam w FORUM
Jak czegoś nie ma stronie głównej w artykułach to nie kliknę. Jakby na stronie był odnośnik do bloga (jak kiedyś) pewnie bym wszedł jakby mnie wpis zainteresował. Tak dział BLOGów po prostu omijam. :man_shrugging:

ale na SG masz dwa odwołania do blogów tak jak do forum, jedno na belce górnej a drugie w bocznym panelu, tu blogi są wyżej niż forum nawet :slight_smile: pod aktualizacjami programów, także tego… no :slight_smile:

no nie, nie. Raczej widać, że przez brak tego ficzera blogi „siadły”.
No nie ma opcji, żeby tak nie było.

Z resztą… są statystyki redakcji i na pewno to w nich wyraźnie widać. ( podzielicie się informacją? )
Przyjmując, że średnio na 1k klików mamy x komentarzy, to w sumie można strzelać ( bez danych ) że spadło o rząd wielkości.

Z forum to całkiem inna sprawa, tu wchodzi regularnie tylko jakiś odsetek pewnie. I w innych celach.
Także nie porównywałbym ekspozycji forum do blogów, poprzez dwa odnośniki. Totalnie różny usecase.

No i tak to…
Ja se nawet tez coś ostatnio skrobnąłem, ale se leży w szufladzie.

1 polubienie