Dyskusja o nowej stronie DP

A z blokowaniem tak:

U mnie tak z włączonym blokerem. Nawet po odświeżeniu. 47 elementów na głównej zblokowane.

Spokojna twoja rozczochrana, mam “czysto” cały czas :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jest operetka z programami:

Pi, pi, pi, pi… :stuck_out_tongue_winking_eye:

Mnie filtry z AdGuard AdGuard oparte o ExtendedCSS na razie słabo działają w uBO, po odświeżeniu wracają placeholdery, więc używam własnych, średnio bezpiecznych:

www.dobreprogramy.pl##img[src*="wpimg.pl/Zi9i"]:upward(1)
www.dobreprogramy.pl##img[src*="wpimg.pl/"][src*="/bg.png"]:upward(1)

AdGuard woli zrobić ścieżkę do identyfikacji czy obraz jest “placholderem” i myślę że ona zawodzi za którymś odświeżeniem.

Obrazki bg.png mogą szybko usunąć jak i chwilowo stałe Zi9i, niby klasy może generować system React.

I filtr jest bezużyteczny jak przed placeholderem załaduje się realna reklama jaka przechytrzyła obecne blokowanie sieciowe i skryptletami “+js(” / “,redirect=” i w małym stopniu “replace=” (replace niby raz na miesiąc wymaga poprawek regex-ów).

1 polubienie

Dobra. Skończmy już ten wątek z reklamami, bo zaspamujemy jednym tematem resztę spraw.

@gtxxor już tego błędu, póki co nie ma. Odświeżyłem stronę i jest dobrze. Jak wywołać konsolę w Edge’u chromium i Google Chrome na Windows 10 i Androidzie 11?

Na Android:

Na Win10 - Ctrl + Shift + K (lub J) (większość przeglądarek)

Myślę że ten temat tak wzbudza emocje bo jednak to policzek dla osób które miały tu konto kilka a nawet naście lat i były nagradzane tym, że za swoją aktywność nie wyświetlają się im reklamy.
Ja na przykład wchodząc na forum zawsze miałem zasadę, że nie wchodziłem na nie bezpośrednio. Tylko najpierw na stronę DP żeby poczytać o najnowszych wiadomościach a dopiero potem na forum. Teraz już raczej będę wchodził na forum z pominięciem strony głównej tylko prosto kierował się na forum. I niech jakaś siła boska chroni forum przed łapami tych ludzi którzy zajmują się główną stroną. Bo jak zabiorą się za naprawianie i ulepszanie forum tak jak za stronę główną to upadnie ostatni bastion DP z czasów gdy jeszcze DP coś znaczyło.

2 polubienia

Ojej, jaka strata. Faktycznie “najważniejsza” rzecz.

Z forum też nie jest najlepiej :stuck_out_tongue:

https://github.com/discourse/discourse/tree/5e88baebb660101df3838f3179dd5232d5169820

Wersja na której stoi to forum stara z Oct 4, 2019

Wersja forum była poruszana przez Radek68, gtxxor obiecał temat popchnąć…

a więc można w sumie powiedzieć, że czas forum jest już policzony.
Choć mam nadzieję, że na obietnicach się tylko skończy i łapy od forum będą trzymać tak daleko jak do tej pory.

1 polubienie

Przeczytaj cały wątek. gtxxor napisał, że obecny silnik forum pozostaje, ale poruszy problem nieinstalowania security patch. Nieładnie tak udzielać się w temacie bez jego czytania, bo później powtarza się w kółko te same problemy :wink:

czytałem o tym “sjekurity” a moja opinia jest trochę ironiczna i przyznaję złośliwa. Prawda jest jednak taka, że ja wolałbym żeby ludzie którzy zajmują się stroną DP trzymali łapy od forum w każdej dziedzinie. Nawet “sjekurity”

Zmian pomiędzy gałęzią “tego forum”, a “master” jest tyle według GitHuba:
11 950 changed files with 316 494 additions and 517 843 deletions.
… a więc przepaść.

No dobre programy fajna nowa strona główna, ale mimo zalogowania sypie reklamami po oczach z WP. Już pominę, ze na tle Interii gdzie elegancko adgnard blokuje to u was i WP jakoś sprytnie to obchodzicie. Ale obiecywaliście, ze mimo zalogowania będzie bez reklam i co było, ale się zbyło. Chyba na maksa chcecie zniechcecic zalogowanych do siebie każdą nową aktualizacją serwisu, ale ja rozumiem, WP rulez.

Może to wina Safari i Adguard Pro dla safari zarówno na iOS jak i macOS Big Sure z M1, ale w dobie tylu przeglądarek nie potraficie być uniwersalni, a przecież Safari korzysta po trochu z web kit i chromium.

Poniżej zrzut Safari z wspomnianym blokerem, który poza dobre programy działa dobrze zarówno po zalogowaniu jak i bez logowania. Po zalogowaniu ta reklama na górze co robi? Widać na zrzucie, ze jestem zalogowany.

Dajcie już spokój reklamom, to jest najczęściej poruszany temat. Adblock i po sprawie, odpowiednie filtry jeśli komuś to przeszkadza… Komentarze będą naprawione w końcu? Bo z swojego profilu piszę a wciąż piszę jako Anonim.

Czemu komentarze nie pojawiają się w czasie rzęsistym jak wcześniej tylko wyskakuje “Jeszcze momencik…” ??

Ja tylko tak napiszę dla świętego spokoju … @gtxxor czy te @ (małpki) przy naszych nickach to na stałe? Bo w kwestii linków do naszych wpisów / linków do waszych artykułów np. na Facebooku / stronach pośrednich, wejście oznacza … zresztą sam zobacz:

było a jest ;/

1 polubienie