Pomysły, propozycje i życzenia do nowego forum

Wydaje mi się, że ciekawym przedsięwzięciem byłoby wprowadzenie nowego działu: “Nowinki techniczne”, gdzie Użytkownicy gromadziliby najnowsze nowinki ze świata sprzętu komputerowego, nowe rozwiązania, własne doświadczenia ze sprzętem komputerowym, testy najnowszego sprzętu, itp.

Obecnie na Forum brakuje działu, gdzie można byłoby zakładać takie tematy.

Myślę, że pomysł nie jest głupi.

Sorry Winetu, ale czy forum dotyczy sprzętu czy oprogramowania ??

Przede wszystkim oprogramowania, ale jest też dział Sprzet - możnaby go rozbudować :wink:

Można go umieścić jako podkategorię działu Sprzęt - o ile pamiętam phpBB3 ma bardzo rozbudowany system nad- i podkategorii

:roll:

Skoro tak, co co na tym Forum robi dział “Telefonia komórkowa” ?

Twoja argumentacja w ogóle nie ma mocy.

Wydaje mi się, że dział “Nowinki techniczne” byłby jednym bardziej lubianych / uczęszczanych i chyba najbardziej esencjonalnym działem na tym Forum.

Na owym Forum znajduje się bardzo dużo Użytkowników, których pasją jest np. Overclocking. Użytkownicy Ci na pewno napędzaliby ten dział różnorakimi testami własnego sprzętu, własnymi doświadczeniami ze sprzętem, czy oprogramowaniem.

Głównym celem tego działu byłaby oczywiście “prezentacja” najnowszego sprzętu komputerowego.

Nazwa działu oczywiście mogłaby być inna.

Oczywiście można również przykleić temat o takim tytule w dziale “Hardware, Sterowniki”, ale panowałby duży harmider w takim temacie, dlatego lepszym pomysłem byłoby stworzenie nowego działu.

Dział powstał nawet chyba za moją intencją, z powodu zalewu forum postami dotyczącymi softu do komórek i przez co robił sie bałagan.

To tylko Tobie się tak wydaje :stuck_out_tongue:

A w sieci jest masa for dotyczących tylko hardware, nasze dotyczy w głównej mierze softu i lepiej niech tak pozostanie.

Bo jeżeli coś jest o wszystkim to jest o niczym :stuck_out_tongue:

Ja mam inne propozycje.

Przeglądając inne fora zauważyłem ciekawą akcję, polegająca na tym, że jeżeli ktoś zakłada jakiś temat z problem i zostanie on rozwiązany to na końcu dodaję się końcówkę [sOLVED] (rozwiązany)Np.

Według mnie byłoby to całkiem dobre zjawisko i pomogło wielu osobom omijać nieaktualne wątki.

Druga sprawa - dodawanie tagów do tematów. Mianowicie - jakiś osobnik zakłada temat, np.

Osoba taka miałaby możliwość dodanie tagów, czyli

Do przykładowego tematu wymienionego przeze mnie można by dodać tagi, np. bluescreen, radeon x1950, windows vista.

Wiele osób korzystając z google lub innej wyszukiwarki nie wpisuje tam całego swoje problemu tylko kluczowe dla problemu słowa, a takie coś ułatwiłoby tylko odnajdywanie przydatnych nam wątków.

Tyle z mojej strony :slight_smile:

Jeżeli chodzi o “SOLVED”, to w bb’ku jest możliwość zamykania własnych tematów, lecz nie wydaje mi się to tutaj aż tak potrzebne, więc nie dziwię się, ze opcja jest dezaktywowana.

To i ja wrzucę coś od siebie, co zaimplementowaliśmy na prośbę użytkowników na naszym forum. W konkretnym dziale, gdy mamy listę tematów, w przypadku nieprzeczytanych postów obok tematu pojawia się ikona przenosząca do pierwszego nieprzeczytanego postu. U nas ten link poszerzyliśmy również o temat wątku, w ten oto sposób, link jest znacznie łatwiejszy do kliknięcia, i domyślnym działaniem jest otwieranie tematu w miejscu gdzie ostatnio skończyliśmy go czytać, a nie na pierwszej stronie, co w przypadku dłuższych tematów znacznie ułatwia nawigację, a w przypadku pierwszego otwierania tematu zachowuje się jak dotychczas.

chodzi o ten fragment:

Problem z urządzeniami pod USB

[/code]


a później:

[code]Zobacz pierwszy nieprzeczytany post

Witam

Dość często nowi użytkownicy na tym Forum zadają pytania, czemu licznik postów im nie nalicza w jakichś tam działach. Dziś padło też takie pytanie więc mam małą propozycję żeby jakiś Moderator lub Administrator dodał może do tego tematu informację o tym, w jakich tylko działach naliczane są posty lub dodać do regulaminu albo założyć temat i dać jako przyklejone ogłoszenie w dziale “o forum”.

Pozdrawiam

albo wsadzić coś takiego do kodu stronki o ile się da że przy wejściu w dany dział będzie się wyświetlała inf.że w danym dziale posty nie są zliczane

No i co? Użytkownik dostanie info, ze posty nie są naliczane i co? Nie napisze posta?

pavobe , nie wiem czy Twój post był do mnie czy do Vanshei, lub do nas dwóch ale mi chodziło o to, żeby widniała stosowna informacja w stosownym miejscu. Moim zdaniem najlepszym tym miejscem będzie założenie tematu z tą informacją i przyklejenie jej jako ogłoszenie w dziale “O forum”. Czekam na odpowiedź jakiegoś Administratora lub Moderatora na odpowiedź co o tym myśli.

Pozdrawiam

Bardziej do Vanshei ;). Po jego poście wyobraziłem sobie forum, gdzie jak wchodzisz do działu, to wszędzie napisy typu “Ej! Tu nie nalicza postów!”. Wiem, że nie miał tego dokładnie na myśli, ale tak to odczytałem. Co do przyklejonego tematu jestem jak najbardziej za (tylko i wyłącznie dlatego, żeby userzy się nie martwili (?), ze nie nalicza im postów).

Fakt, też sobie tego nie wyobrażam dla tego dałem tylko propozycję tego przyklejonego tematu, żeby tak jak powiedziałeś, “tylko i wyłącznie dlatego, żeby userzy się nie martwili (?), ze nie nalicza im postów”.

PS.Może jakiś Administrator lub Moderator napisał co o tym myśli

Pozdrawiam

A czy to takie bardzo ważne, by w każdym możliwym miejscu o tym bębnić?

To była tylko moja mała propozycja, żeby taką informacje zamieścić tylko w dziale “O Forum” tak jak pisałem i nic więcej :wink:

Pozdrawiam

Widzę, że zostało nieco zmienione tłumaczenie forum. Dlaczego jednak zastąpiliście słowo dział słowem forum tak, jak to było wcześniej ?? Z tego co czytałem na forum phpBB3 zostało to zmienione, ponieważ w polskiej wersji phpBB2 słowem forum były określane 2 lokalizacje: całe forum (po ang. board) oraz dział - kategoria na forum (po ang. board). W phpBB3 słowo forum (w znaczeniu - kategoria) zostało zastąpione słowem dział, żeby nie było takiej sytuacji. Dlaczego więc z powrotem zrobiliście tak jak było dawniej ?? Czy możecie zastąpić z powrotem słowo “forum” słowem “dział” ??

Kiedyś o tym czytałem i wywnioskowałem to, ze ma być “forum” i koniec ;). Postaram sie tego poszukać, nawet ciekawe.

Harry, no już dziury w całym nie szukaj… :wink:

Ja był proponował panie Tomku, aby stworzono forum w wersji light. Sam siedzę na już dość starym laptopie Compaq Armada M700 i czasem zdarza mi się, że forum no nieco się przytnie.

Czy macie coś takiego w planach? :wink:

Może się przycina z uwagi na flashe? Raczej wątpię, aby html zajechał Pentium III 700 MHz :slight_smile: