Problem po aktualizacji Windows 10 v.1803

Cześć wszystkim
Mam problem z komputerem. Po aktualizacji Windows 10 do wer. 1803 pokazuje mi co chwilę komunikat z brakiem miejsca na dysku “F”. Dodam że system stoi na dysku C. Wcześniej dysk F nie był widoczny.

Specyfikacja systemu:
Wersja Windows 10 Pro
Wersja 1803
Zainstalowano dnia 16.05.2018
Kompilacja 17134.48

Laptop Dell Vostro 15 3000 series

Partycja F: to może twoje RECOVERY skoro nie był widoczny.
Wejdź w menadżer dysków i usuń mu po prostu przypisaną literę partycji i będzie ok.

Rozważ utworzenie punktu przywracania przed rozpoczęciem tej procedury.
Otwórz Wiersz Polecenia jako administrator.
1: Wpisz diskpart > Enter
2: Wpisz list volume > Enter
3: Teraz określ dysk, który chcesz ukryć. Możesz go dostrzec na jeden z dwóch sposobów:

• 1: W kolumnie LTR znajdź literę dysku, którą chcesz ukryć, i zapamiętaj numer wolumenu po lewej stronie tego dysku. Na przykład, jeśli dysk to Wolumen 1, potrzebna będzie “jedynka” za chwilę.
• 2: W kolumnie Label znajdź nazwę napędu Recovery i zapamiętaj numer wolumenu po lewej stronie tego dysku.

  1. Wpisz select volume X > Enter, gdzie zamiast X wpisz numer określony wyżej.
  2. Wpisz remove > Enter
    Napęd zostanie ukryty (nie usunięty!).
    Jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze możesz przywrócić stan poprzedni z punktu przywracania systemu.
2 polubienia

Albo ta rozruchowa dla GPT?


Co do problemu podobno już jest jakaś poprawka, co po instalacji usuwa literę bez ingerencji użytkownika.


Opcji z mountvol nie testowałem czy daje radę.

Wypróbuję waszych porad i dam znać. Z tego co widzę jest to jakaś partycja systemowa. W menadżerze dysków nie wyświetla żadnych opcji w rozwijanym pasku.

Spróbuję z diskpart ukryć dysk.

//EDIT: Dzięki, pomogło :slight_smile:

1 polubienie