Pytanie dotyczące powodu przesunięcia tematu do śmietnika

Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące tematu: https://forum.dobreprogramy.pl/jaki-jest-najlepszy-darmowy-antywirus-na-rok-2016-527237t.html#comment-3330781

W sumie ciekawa kwestia, a argument przemawiający za przeniesieniem tematu do kosza nie przekonuje.

Zdarza się, że w niektórych wypadkach będzie mnogość opinii. Nie musi być tak, by np. 90% osób wypowiedziało się za czymś, by można to było uznać za przydatne. Może być tak, że każdy będzie miał inne zdanie, ale w takim wypadku będą się liczyć argumenty. Nawet mniejszość może mieć rację, o ile poda konkrety popierające opinię.

Porównać można to do demokracji. Niby liczy się głos większości, ale co to nam daje, gdy większość tej większości stanowią idioci, którzy nie mają o niczym pojęcia, a swojego głosu nie potrafią uzasadnić? W takich wypadkach nie liczy się wyrażone zdanie, ale jego uzasadnienie. 

Mnie dokładnie zainteresowała kwestia podejścia moderatora: “mnie temat nie interesuje, więc do kosza”.

Temat dot. forum a nie portalu (chodzi o wybrany przez ciebie dział) - na portalu pewnie i pozabijać by się wam dali, wkroczyły by trole, fanboye itd 

To nie podejście moderatora. Weź poprawkę że ludzie nie są dojrzali do takich dyskusji. Każdy wie swoje i argumenty go nie ruszają - taka jest prawda. Bo av nie da się rzeczowo przetestować, każdy portal wybiera “swój najlepszy” - albo raczej dostawca paczki plików testowych / sponsor testu, ew ten co wali fp jak głupi i dzięki temu mu się udaje “wykryć” coś czego nie wykrywa inny.

No i to co w pierwszym paragrafie, dlatego na forum nie toleruje się tematów dot. najlepszego systemu, przeglądarki, ani antywirusa

Pytań o antywirusy było już tysiące. Wiele tematów zostało skasowanych. To też domena forum, jak chronić systemy przed zagrożeniem.

Proponuję przypiąć folder w dziale bezpieczeństwa np: Wybór programu antywirusowego. Wtedy każdy może pisać post wg potrzeby, aby ktoś doradził. W nim mogą być tematy dot skanerów av, czy temat najnowsze rankingi. Jakby nie było, niech portal zajmuje się dystrybucją aplikacji, a forum zagadnieniami pomocy wyboru i korzystania z AV.

Najazd trolli nam nie grozi, przy potężnej obstawie moderatorów.

@drobok: ale jeszcze nawet do żadnej dyskusji nie doszło. Programy antywirusowe zmieniają się z roku na rok - niektórzy kupują/przepisują silniki, inni przestają być skuteczni. To, że np. chciałem skomentować swoje ostatnie spostrzeżenia co do endpointa Symanteca i Bitdefendera  i innych na podstawie dużych firm oznacza, że nie dorosłem do dyskusji?

Ech… Sam pusałem posty np. w temacie takim jak ten: https://forum.dobreprogramy.pl/windows-10-szansa-dla-linuxa-526568t.html#comment-3327199

Ten temat mógłby równie dobrze zostać wywalony z tego samego powodu - jest to temat rzeka, ale nikt go nie wyrzucił.

Jeśli na forum było dużo tematów o antywirusach i pokasowqliście, to ok, ale chyba jeden można zostawić? Wszak forum od czego jest? Od dyskusji moim zdaniem. Więc jeśli ktoś chce pogadać sobie o antywirusach, może właśnie tam. Nie jest to żaden temat tabu, a wręcz powinno się o nich mówić zwłaszcza w obliczu zagrożeń jakie teraz na nas czychają, szyfrując nam istotne dla nas dane, tak więc również myślę, że reakcja moderatora była zbyt pochopna.

Idąc tym tokiem można wyłączyć część forum i umieścić kolejne tematy poświęcone wyborowi czegoś w śmietniku - np. pierwszy na który trafiłem: https://forum.dobreprogramy.pl/bardzo-lekka-przegladark-527170t.html bo “lekkiej przeglądarki” również “nie da się rzeczowo przetestować”, bo "każdy portal wybiera “swój najlepszy” “”

Tu masz rację. Może będzie więcej osób takich jak ty dzielących się argumentami :wink: Tutaj niestety większość odpada, trzeba założyć coś gdzie można by rzetelnie dyskutować na ten temat.

@2posty nad tym

Nie jest tak że kasujemy wszystkie tematy dot. wyboru av - można posiłkować się np google:

W dziale poszukuję oprogramowania powstał nowy wątek w którym można się wypowiadać.

Jeszcze 2 lata temu, a prawdopodobnie jeszcze i rok temu, w dziale Bezpieczeństwo przyklejony był ten wątek: https://forum.dobreprogramy.pl/antywirusy-grudzien-2009-309186t.html

W końcu ktoś go jednak zdjął ze względu na to, że nie był już zbyt aktualny.

A patrząc na jeden z komentarzy w tamtym wątku (mój swoją drogą) - okazuje się, że w momencie gdy on powstał, sytuacja była identyczna.

Bunt czy rewolucja? ;) 

W wątku “pod specjalnym nadzorem” nie ma wpisów. Jest jakaś tam tendencja - moda coś na podobieństwo aby odradzać używanie AV i może dlatego? Windows 10 źle znosi niektóre podobno - qurde, ale czy to wina AV czy Windows 10?

Ja doradziłem komuś użycie paru programików do ochrony i obudziłem się w koszu jakbym w ogóle tam zaczął.:slight_smile:

Zacznijmy od tego, czy antywirus, to mniejsze zło, czy moda? To takie pytanie, które nasunęło się po drugim poście w przypiętym temacie.

Częste posty "doradców zaczynają się od słowa “polecam”. Jakby w promocji brali udział, czy czerpali korzyści. Gdy robią to wg zasady postępowania, bo tak myślą, to za free wyręczają małpy dyrektora cyrku w robocie (deweloperów av).

Polecanie aplikacji ma się nijak wobec “mój wybór, mam doświadczenia, wiedzę o programie, dlatego proponuję”. To Dobreprogramy polecają sponsorowane aplikacje w agencie pobierania, chociaż sami nie doświadczyli wszystkich plag, boby wyginęli… Ale żyjemy w tej nagonce reklamowania i w to jest przyszłościowe, a nawet napawa optymizmem.

Częstym pytaniem na tym forum jest o antywirus na słaby komputer. Właśnie napisałem do dewelopera Kardo, niech się wypowie na temat aktualnego porównania crystal security z popularnymi antywirusami, niech się wypowie, na ile program jest lekki z frameworkiem 4.5 na stronie dewelopera, na DP frameworkiem 3.5 - bo są nieścisłości. Sam uruchamiałem pierwszą wersję na frameworku 2.0.

Szykuję się opisania tego programu, który przetestowałem, bo sam mam słaby komputer, a deweloper jest nawet obecny na na DP w postach pod programem.

A ja głupi myślałem, że forum powstało po to, żeby dyskutować. To, że są dyskusje, które powracają i które zawsze będą dzielić ludzi wzdłuż ich opinii to żadna nowość. To wręcz naturalne. Dlatego nie rozumiem usuwania takich wątków.  

bachus

Masz prawo się ze mną nie zgadzać. Mogłeś napisać do moderatora na pw.  Zakładasz wątek na forum ok nie mam nic przeciwko. Piszesz że temat Cię zainteresował, a w poście poniżej piszesz

czyli chyba bardziej zainteresowało  Cię podejście moderatora. Nie usunąłem tematu ze względu na brak zainteresowania ale ze względu na wartość merytoryczną udzielanych odpowiedzi. Forum powinno reprezentować pewien poziom. Ja  niestety nie jestem w stanie zaakceptować odpowiedzi typu

Tak Comodo darmowy, czy jeden z najlepszych, właśnie nie wiem na jakiej podstawie użytkownik wyciągnął taki wniosek i tego typu rzeczy mi brakuje. Dlaczego Bit defender lub jaka cecha decyduje według użytkownika.

Więc gdzie te argumenty?

Dokładnie tak myślę, moim zdaniem dlatego w takich tematach brakuje rzeczowych odpowiedzi i z tego powodu wyrzucam je do kosza.

Zobaczcie sobie ten temat https://malwaretips.com/threads/comodo-internet-security-8-vs-kaspersky-internet-security-2016.57049/ tutaj przynajmniej padają jakieś argumenty i można się czegoś dowiedzieć.

Jeśli inny program antywirusowy na Win10 nie powoduje takiego problemu to myślę że można wywnioskować odpowiedź.

 

Jako, że na innych  niż 10 (wciąż w fazie budowy) wspieranych Windows nie powoduje problemów, to raczej ocena subiektywna. Ostatecznie użytkownikom Windows 10 już niczego nie polecam, bo przecież wybrali…