Rozmazane teksty/czcionki na dodatkowym monitorze

No właśnie nie, przy skalowaniu 200% część działa poprawnie a część nie. Więc biorąc na logikę żadne nie powinny działać przy 200%.

Z drugiej strony jak zglosilem ten problem do supportu to napisali po kilku dniach ze to problem monitora i przyślą inną sztukę.
Przysalli inna sztukę ale z nia bylo to samo.

Chodziło mi żebyś wrócił do monitora FHD. Jednak zmiana rozdzielczości z UHD na FHD, nie powinna sprawić takiego efektu jak napisałeś, tj. nie jest prawdą to co napisano niżej, że

W przypadku przejścia z UHD na FHD nie powinno być problemu, po prostu 4 piksele będą wyświetlały to samo.
Jeśli jednak masz problem przy ustawieniu FHD i skalowania 100% to poszukałbym jeszcze w ustawieniach systemowych i monitora jakichś funkcji odpowiedzialnych za jakieś wyostrzanie czy inne bajery. Mogą one powodować u Ciebie jakieś dziwne problemy. Powinieneś też ponownie zrobić ClearType.
Ogólnie jest ryzyko że coś masz namieszane w jakichś ustawieniach.

1 polubienie

No ale pisał, że tak nie jest.

Support często się nie zna.

Poszukaj jeszcze w internecie „dsr smoothness”.

1 polubienie

Jutro spróbuję poszukać w funkcjach monitora.

Zrobilem to po ustawieni FHD ale nie poprawilo niczego

Takie są dostępne ustawienia monitora:

@sensu Proponuję czytać wypowiedzi do końca. To że tak nie ma nie znaczy że jest to normalne zachowanie monitora. Co można wywnioskować z całych 2 akapitów, a nie tylko jednego wyrwanego.

@fenek81 coś mi nie pasują te Twoje ustawienia, weź przywróć monitor do ustawień fabrycznych i daj znać co ma ustawione w Luminacja - Ekonomicznym, oraz daj znać jakie inne opcje tam są. Pytanie dodatkowe, czy instalowałeś jakieś sterowniki monitora albo jakiś dodatkowy soft do niego?
Najważniejsze, jaką rozdzielczość miałeś ustawioną w momencie robienia tych zdjęć?

PS. Jeśli coś jeszcze googlujesz w temacie to nie szukaj info o tym konkretnym modelu czy firmie, problem raczej nie wydaje się związany z tym konkretnym egemplarzem, a jeśli ustawiasz rozdzielczość FHD na monitorze UHD to nie powinno być takiego efektu jaki opisujesz.

1 polubienie

Nie instalowałem bo się nie dało o czym informowałem w poście wcześniej.

Nie doinstalowywałem też żadnego oprogramowania do monitora.

Link do instrukcji tam opcje menu są opisane:

Racja, jednak robię kilka rzeczy jednocześnie, nie zawsze mam czas i nie zawsze mi się chce.

Ty z resztą też czasami:

Dodam jeszcze jedną rzecz, może się przyda do czegoś.

Znajomy mówił, że testowo na chwilę wtedy wgrał Windows 8 i nie miał tego problemu ze skalowaniem czcionek.

1 polubienie

To rozwiązanie hardkorowe które nie wchodzi w grę.
Za dużo firmowych rzeczy na kompie żeby eksperymentować.

Coś może jest na rzeczy ze sterownikami, że nie mogę tych od AOC wymusić aby zainstalował.

Przywróć monitor do ustawień fabrycznych i wybierz Eco mode na standard, dodatkowo usuń monitor z menadżera urządzeń i dopiero ponownie podepnij monitor. Zmień rozdzielczość monitora do FHD, zrób kalibrację kolorów i clear type. Wstaw zdjęcie z menu monitora z zakładki Ekstra, oraz z windowsa - display settings (ppm na pulpicie to się chyba nazywa ustawienia ekraniu) i niżej będzie link do Advancesd display settings - patrz moje screeny, chodzi mi o ostatnie informacje.
Daj znać jak podpinasz monitor pod laptopa, jakim kablem, jakimi złączami, jakie przejściówki. Nie podałeś modelu laptopa, ale coś mam przeczucie, że podpinasz monitor poprzez przejściówkę i to może być problemem.


1 polubienie

Tak na szybko, resztę wrzucę jak wykonam.

Model laptopa gdzieś już podawałem: Lenovo Legion Y540-17IRH - Type 81Q4 z Win10.

Monitor podpięty kablem HDMI jaki dostarczyło AOC.

Nie mówię, żebyś zmieniał Windowsa na 8, ale raczej to, że wg mnie to problem związany z tym systemem. Teoretycznie mógłbyś chyba zrobić upgrade do Windows 11 i problem może zniknie, ale na nic nie namawiam. Sam nie mam Windows 11.

1 polubienie

Tak, już kiedyś miałem przygodę z tym skalowaniem na innych sprzętach po przejściu na Win10 na Win7 było poprawnie.

Podpinałem monitor do laptopa brata z Win11 było to samo. Część programów rozmazanych część poprawnie, czyli tak jak u mnie.

Zrobiłem jak zaleciłeś, poniżej screeny po tych zaleceniach:

Zobacz czy masz inne częstotliwości do wyboru w ustawieniach systemowych
Ustaw na próbę duplikację ekranu, a nie rozszerzenie
Wyłącz tymczasowo wyświetlanie nocne
Zmieniałeś kabel HDMI?
Daj zdjęcie z zakładki Luminacja (monitor)

A próbowałeś tego link narzędzia?

Tak są wszystkie dostępne.

Dalem juz wszystkie w poście wcześniej.

Ja chciałem ustawienia po przywróceniu ustawień fabrycznych monitora (bo zrobiłeś to?).

Jakie są dostępne?