Spowolnienie systemu i czasem blue screen

Witam

Mój problem wygląda następująco, otóż od kilku dni laptop zaczął wolniej chodzić, często się zawiesza na kilkanaście sekund bez przyczyny, a ostatnio (od 2 dni) wyskakuje mi blue screen, także czasem zrywa połączenie z internetem, więc podejrzewam że coś musiałem złapać. Antywirus niestety niczego nie pokazuje (używam McAfee).

Byłbym bardzo wdzięczny za sprawdzenie logu z OTL, z góry dziękuję za pomoc.

Extras: http://wklej.org/id/799193/

LOG: http://wklej.org/id/799192/

W razie gdyby koledzy nic nie znaleźli u Ciebie w logu, to zobacz: ciagly-restart-windows-t496986.html

Daj znać o efektach.

Powodzenia.

Pozdrawiam.

Jednakże nie instalowałem żadnych sterowników, lapek jest nowy, ma dopiero miesiąc, ogólnie sam w nim nic nie grzebałem jeszcze, więc raczej odpada wina leżąca po stronie sterownika.

Sprawdź pliki .dmp:

szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

Poczytaj dokładnie, sprawdź czy w trybie awaryjnym jest identycznie (to na początek dobry wyznacznik tego czy coś jest nie tak ze sprzętem czy ze sterownikami, programami itp.), poanalizuj bluescreeny na podstawie tego co jest w c:\windows\minidump blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248 , w razie potrzeby sprawdź sprzęt. O tym wszystkim jest w temacie, do którego wcześniej podałem link.

Sterowników nie musiałeś ręcznie instalować. Wystarczy, że jest włączone Windows Update, aktualizacje automatyczne i system sam może zaktualizować sterownik i przykładowo nowsza wersja sterownika powoduje problemy i pojawianie się niebieskich ekranów, użytkownik sam nic nie aktualizował i trzeba poszukać ręcznie prawidłowości data instalacji aktualizacji albo programu = początek problemów windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047732

Oto raport z bluscreen viewiera:

==================================================

Dump File : 072812-12230-01.dmp

Crash Time : 2012-07-28 09:25:12

Bug Check String : 

Bug Check Code : 0x00000116

Parameter 1 : fffffa80`096bd4e0

Parameter 2 : fffff880`0f425ed4

Parameter 3 : 00000000`00000000

Parameter 4 : 00000000`00000002

Caused By Driver : dxgkrnl.sys

Caused By Address : dxgkrnl.sys+5d000

File Description : 

Product Name : 

Company : 

File Version : 

Processor : x64

Crash Address : ntoskrnl.exe+7f1c0

Stack Address 1 : 

Stack Address 2 : 

Stack Address 3 : 

Computer Name : 

Full Path : C:\windows\Minidump\072812-12230-01.dmp

Processors Count : 4

Major Version : 15

Minor Version : 7601

Dump File Size : 262 144

==================================================

To jedyny minidump, jaki jest?

Zobacz: http://www.sevenforums.com/crashes-debu … 1-sys.html

Tutaj problemem okazała się karta graficzna - przegrzewanie się (bluescreen występował w czasie np. grania w gry, oglądania multimediów itp.), kurz na karcie graficznej. Można spróbować zaktualizować sterowniki do nowszej wersji i sprawdzić jak będzie, albo jeżeli sterowniki ostatnio były aktualizowane i nowsza wersja powoduje problemy (aktualizacja mogła być dla Ciebie przezroczysta, możesz o niej niewiedzieć, sprawdź co było ostatnio instalowane w systemie windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047732), to można spróbować powrócić do starszej, stabilnej wersji.

Jak przeinstalować sterowniki?

  1. Pobierasz instalator nowej wersji sterowników, uruchamiasz go i instalator najpierw usunie poprzednią wersje sterowników a potem zainstaluje nową wersję. Interakcja ze strony użytkownika polega na klikaniu Dalej (Next) i zgadzaniu się na kolejne ponowne uruchomienia komputera.

  2. Tak jak w pkt. 1) przy czym najpierw samemu ręcznie odinstalowujesz stare sterowniki, np. przy użyciu Driver Sweeper jak-calkowicie-odinstalowac-sterownik-karty-graficznej-t492749.html?hilit=sweeper#p3102733 usuwanie-sterownikow-karty-graficznej-t477391.html#p3011265

Wyszukiwanie sterowników do karty graficznej: brak-plikow-podczas-instalacji-t491490.html?hilit=Name#p3097602

Sprawdź temperatury karty graficznej.

System Info for Windows (SIW) http://www.dobreprogramy.pl/System-Info … 13062.html, zmiana języka na Polski:

i tam Sprzęt - Sensory.

Jeżeli to problem sprzętowy, związany np. z przegrzewaniem się sprzętu, to proponuję kliknąć w znaczek wykrzyknika (zgłoś post) i poprosić moderatora o przeniesienie tematu do działu Hardware, koledzy mogą zaproponować coś konkretniejszego żeby zaradzić problemom sprzętowym.

Dziękuję bardzo za pomoc, ale na pewno nie jest to kurz, ani przegrzewanie się czegokolwiek, laptop ma niespełna miesiąc, problem występuje dopiero od 3 dni. Też byłem zdziwiony że tylko jeden raport jest z blue screena (ten ostatni), wydawało mi się że to drugi raz był… Ostatnie aktualizacje mam z 12.07 i w nich nie ma nic o żadnych sterownikach, poza tym, jakby był to sterownik pewnie byłby wysyp podobnych problemów do mojego.

Chciałbym tylko wiedzieć czy ktoś przejrzał log i jest z nim wszystko ok, jak tak poprostu sformatuje C i po kłopocie, nic tam szczególnego nie mam, ale jeśli mam infekcję i jest ona także na partycji D to raczej takie rozwiązanie nic mi nie da, dlatego poprosiłem o pomoc i podałem linki do logów z OTL.

Dziękuję u pozdrawiam

edit: tak przy okazji (tak, sprawdzałem daty sterowników kart sieciowych i są stare), po tym blue screenie zresetowało mi gg, tzn od nowa musiałem ustawiać w nim profil gdyż żadnego nie miał zapisanego. Może ta informacja do czegoś się przyda.

edit2: I wciąż pojawiający się problem że tracę połączenie z internetem na około 30sec co jakiś czas też uprzykrza korzystanie z laptopa, ikona jednak od wi-fi pokazuje że internet jest, natomiast wywala mnie z komunikatorów i stron jak i strony się nie wczytują.

Sprawdzenie czy pliki minidump w ogóle są robione,

Prawy przycisk myszy na Komputer - Właściwości

W oknie, które zostanie otwarte, z lewej strony wybieramy Zaawansowane ustawienia systemu

W oknie, które zostanie otwarte, w części Uruchamianie i odzyskiwanie klikamy Ustawienia

W oknie, które zostanie otwarte interesuje nas część: Awaria systemu - Zapisywanie informacji o debugowaniu. Jeżeli tam, gdzie u mnie wybrana jest opcja Zrzut pamięci jądra, u Ciebie jest wybrane (brak), to należy to zmienić w ten sposób, np. żeby było tak jak u mnie. I wtedy poczekać na niebieski ekran. I wtedy powinny być pliki minidump w c:\windows\minidump.

image_id: 4667

Czy reinstalacja systemu pomoże? Jeżeli to problem ze sprzętem albo np. sterownika (np. do karty sieciowej) to prawdopodobnie nie. Nie ma też pewności, że jeżeli przykładowo teraz problem powoduje wersja X sterownika do karty sieciowej, to po ponownej instalacji systemu znowu możesz zainstalować wersję X sterownika do karty sieciowej i problem dalej będzie występować. Gdybyś teraz zdiagnozował problem i ustalił, że problem powoduje wersja X sterownika i aktualizacja do wersji Y rozwiązuje problem, to miałbyś problem z głowy.

Kilkakrotnie pytałem o to czy w trybie awaryjnym http://www.fixitpc.pl/topic/5694-start- … safe-mode/ wszystko jest w porządku? W ten sposób będziemy mogli wstępnie wykluczyć albo sterowniki albo sprzęt.

W wielu tematach podaję link do informacji, jak analizować bluescreeny, pytania o o czy w trybie awaryjnym jest w porządku, metody sprawdzenia sprzętu (choćby pamięci) blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248 ciagly-restart-windows-t496986.html

W swojej poprzedniej wiadomości w tym temacie pisałem o aktualizacji sterowników do karty graficznej, tylko przelotnie wspomniałem o kurzu. Czy próbowałeś zaktualizować sterowniki do karty graficznej?

Przejrzenie dzienników: windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047732 Albo zgranie plików dzienników (http://www.fixitpc.pl/forum-7/announcem … nformacje/ “pełne dzienniki zdarzeń” ) i wrzucenie np. na sendspace.pl żeby ktoś przejrzał (to może potrwać, bo to sporo informacji).

Widzę też nie rozumiesz mojego problemu, tak jak ja nie rozumiem czemu przyczepiłeś się do sterowników skoro pisze jasno że nie był aktualizowane,że komputer działał normalnie aż do 25.07, że komputer nie jest cały czas zwolniony a po prostu czasem ma takie przycięcie, i net mi też czasami zrywa, że to wygląda na infekcję a nie na jakiś sterownik.

Niby jak mam sprawdzić tryb awaryjny? Włączyć na cały dzień? To bardziej wygląda jakby ktoś mnie pingował aniżeli miałby być to problem ze sterownikiem. Po za tym prosiłem aby ktoś napisał wprost że log jest czysty i też zero odzewu a prosisz mnie abym wkleił dziennik zdarzeń…

Wytłumacz mi tylko sensowność Twoich podejrzeń a Ci nawet buty wyliże jak powiesz że to pomoże :wink:

pozdro

P.S. tak, czytałem te tematy co podałeś wcześniej i zawsze je podajesz, nie widziałem w nich swego problemu wiec nie widziałem potrzeby mieszania w systemie

Edit: oto pliki dziennika zdarzeń: http://www.sendspace.pl/file/5cbb6d656782fbd58e55c46

Proponuję żebyś sprawdził tryb awaryjny. Tam ładowane są tylko niezbędne rzeczy potrzebne do działania Windows. W ten sposób dowiesz się czy to problem z systemem (jeżeli w trybie awaryjnym będzie też źle), czy to problem ze sprzętem (jeżeli w trybie awaryjnym będzie też źle) czy to problem ze sterownikami, aktualizacjami albo oprogramowaniem (jeżeli w trybie awaryjnym będzie wszystko dobrze).

W tematach, do których podałem linki znajdziesz informacje na temat analizy bluescreenów, na temat sprawdzenia sprzętu.

Pisałem o sterownikach do karty graficznej. Podałem Ci link do tematu, którego autor rozwiązał problem http://www.sevenforums.com/crashes-debu … 1-sys.html, słowem wspomniałem o kurzu i zwróciłeś uwagę na ten kurz (odrzucając inne możliwości) i postanowiłeś sobie darować nawet sprawdzenie aktualizacji sterowników do karty graficznej.

Skoro do 25.07 wszystko było dobrze, to poszukaj prawidłowości typu: data instalacji aktualizacji albo programu = początek problemów windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047732 (Sprawdzenie, jakie poprawki i aktualizacje zostały ostatnio zainstalowane). Albo przywracanie ktore-programy-moge-usunac-t483768.html?hilit=przywracanie#p3048980

Nie mam więcej pomysłów. Jak coś, pytaj.

Pozdrawiam.

Witam. Czy ktoś mógł by mi pomóc w rozszyfrowaniu od czego mogą pochodzić moje bluescreeny. Więc tak, pojawiają się one w trakcie dłuższej pracy komputera, być może ma to związek z przegrzewaniem. Myślałem, że to dysk twardy (fakt, znalazłem sporo bad sectorów) więc go wymieniłem. Następnie dorzuciłem 1GB pamięci i od czasu do czasu dalej się one pojawiają. Dodam ,że pracuję na XP SP3, laptop Dell D600.

Poniżej zamieszczam zrzuty z bluescreen viewera, dwóch błędów

Błąd 1.

==================================================

Plik zrzutu : Mini072912-01.dmp

Data wystąpienia błędu: 2012-07-29 21:17:13

Typ błędu : DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Kod błędu : 0x100000d1

Parametr 1 : 0x00000000

Parametr 2 : 0x000000ff

Parametr 3 : 0x00000001

Parametr 4 : 0x89e81dd4

Spowodowane przez sterownik: w70n51.sys

Spowodowane przez adres: w70n51.sys+29959

Opis pliku : Intel® PRO/Wireless LAN Driver

Nazwa produktu : Intel® PRO/Wireless LAN Adapter

Firma : Intel® Corporation

Wersja pliku : 1.2.2.8

Procesor : 32-bitowy

Adres błędu :

Adres stosu 1 : w70n51.sys+c4a4

Adres stosu 2 : w70n51.sys+20e8b

Adres stosu 3 : w70n51.sys+1cb09

Nazwa komputera :

Pełna ścieżka : C:\WINDOWS\Minidump\Mini072912-01.dmp

Liczba procesorów : 1

Wersja główna : 15

Wersja pomniejsza : 2600

Rozmiaru pliku ze zrzutem: 90 112

==================================================

Błąd 2.

==================================================

Plik zrzutu : Mini071812-01.dmp

Data wystąpienia błędu: 2012-07-18 13:25:39

Typ błędu : PNP_DETECTED_FATAL_ERROR

Kod błędu : 0x000000ca

Parametr 1 : 0x00000002

Parametr 2 : 0x89395ba8

Parametr 3 : 0x00000000

Parametr 4 : 0x00000000

Spowodowane przez sterownik: usbhub.sys

Spowodowane przez adres: usbhub.sys+1293

Opis pliku : Default Hub Driver for USB

Nazwa produktu : Microsoft® Windows® Operating System

Firma : Microsoft Corporation

Wersja pliku : 5.1.2600.5512 (xpsp.080413-2108)

Procesor : 32-bitowy

Adres błędu : ntoskrnl.exe+5c876

Adres stosu 1 : ntoskrnl.exe+457e6

Adres stosu 2 : usbhub.sys+1293

Adres stosu 3 : usbhub.sys+1679

Nazwa komputera :

Pełna ścieżka : C:\WINDOWS\Minidump\Mini071812-01.dmp

Liczba procesorów : 1

Wersja główna : 15

Wersja pomniejsza : 2600

Rozmiaru pliku ze zrzutem: 90 112

==================================================

Podawałem link do tematu blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248, a tam jest link:

a tam:

Analiza Twoich problemów:

Wrzuciłem “w70n51.sys” w Google i okazało się, że ktoś miał podobny problem i go rozwiązał: http://forums.techguy.org/windows-xp/67 … top-2.html W jaki sposób dla autora tamtego tematu udało się rozwiązać problem? Zaktualizował sterowniki do karty sieciowej bezprzewodowej (Wi-Fi). Zobacz temat: bluescreen-windows-t489660.html w części: “aktualizacja sterowników karty sieciowej”.

Bluescreen z tego powodu prawdopodobnie nie pojawiałby się w trybie awaryjnym. Chce Ci pokazać, że jest sens sprawdzania czy w trybie awaryjnym wszystko jest w porządku.

Podobny problem i rozwiązanie: http://www.sevenforums.com/general-disc … b-sys.html

Może przydać się http://translate.google.com/

Mój pomysł - przeinstalowanie sterowników do chipsetu, USB?

W razie kolejnych bluescreenów możesz sprawdzić:

Podałem link do tematu blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248 a tam jest:

Pozdrawiam.

Dodane 29 lipca 2012 23:08:40

Możesz zobaczyć tutaj http://support.microsoft.com/kb/2529073/pl