Strona DP = nadmierne użycie CPU/RAM

Odwracasz kota ogonem :wink: Z KOMFORTEM przeglądania . Z czytaniem nie ma problemu.ALe widać ze komfort przeglądania jest tutaj cienki, jeśli jest tyle postów.

Z czytaniem masz poważny problem, skoro odpowiadasz na słowa skierowane do kogoś innego.

nvm

1 polubienie

Ponownie napiszę, że to sekundowe sprawy (u mnie na pc i na laptopie). Oczywiście - mam poustawiane tak, żeby przeglądarka była lekko i lekko ładowały strony, zwłaszcza ciężkie, jak google mapy, onet, wp, nawet dobreprogramy.

Powtarzam, - disconnect blokuje, żeby nie wlazły i nie uruchamiały się elementy z czarnej listy. Inne dodatki blokują to, co wlazło.

Ponownie napiszę, u mnie też. Jednak sam fakt, ile skryptów się ładuje to koszmar.

Dobra, zlewałem sprawę tłumacząc sobie że to na pewno nie wina strony że mi komp zwalnia ale jak wczoraj zacząłem kompilować film do recenzji to zdurniałem :slight_smile:

Co Oni kryptowaluty kopią ?

U mnie z włączonymi blockerami jak i bez obciążenie takie samo - do 5-6%. Mnie się wydaje , że jakieś skrypty się wysypują stąd zwiększone obciążenie. Problem jest w tym, że nie potrafię wywołać takiego obciążenia na przeglądarce już po załadowaniu strony. Nawet starusieńki laptop na C2D T6400 daje radę - no, poza dużym zeżarciem RAM, ale tam to tylko 3 GB jest.

Ok, przy wczytywaniu strony użycie skacze do 20-30%, ale to trwa chwilę.

Tak jak u mnie.:wink:

Zainstalowałem polecone tutaj przez kogoś rozszerzenie Disconnect i faktycznie problem nie występuje. Też nic nie musiałem konfigurować - po prostu zainstalowałem i tyle.

EDIT: Poprawka, faktycznie przez chwilę nie było problemu, ale teraz cały czas użycie CPU dochodzi do 100%, nawet z włączonym Disconnect. Ktoś może nam powiedzieć wreszcie, o co chodzi?

2 polubienia

Opłaca się.

Cóż, chyba czas najwyższy dać sobie spokój z czytaniem newsów na DP.

Jaki procesor takie jego użycie ! Trafi się reklamka z “czołgiem” i coś jeszcze na przyczepkę , a nie masz cztero-rdzeniowego CPU (4x3,6GHz , ale wszystkie rdzenie) to “leżysz i kwiczysz” ! Takie czasy , a INTEL drogi jest ! U mnie nigdy użycie CPU na DP nie przekracza w porywach 10% . Czas na wymianę dwurdzeniowych szrotów (zwłaszcza z literką U na końcu symbolu) ! Podobno niejaki FLASH PLAYER był zawalidrogą dla dwurdzeniowych CPU . Jak nie wiadomo o co chodzi to “w ciemno” należy przyjąć , że chodzi o pieniądze (w tym wymiana sprzętu) .

1 polubienie

Laptopowy C2D T6400, 3GB, Linux Mint 18.3, użycie procka nie przekracza 10% przy przeglądaniu DP (wczytywanie to max 40, ale skrypty się jakoś muszą załadować), bez blokowania reklam, więc pudło kolego. Mimo powszechnej opinii dwurdzenówki wciąż nadają się do surfowania w sieci, nawet tych bardziej nafaszerowanych skryptami.

Ja tam nic nie blokuję ! Ci którzy tu “płaczą” mają liche procesory włączone oszczędzanie energii itd , itp . Kto wierzy , że można renderować obraz nie zużywając pewnej porcji energii ten sam sobie jest winien ! To jest po prostu zwyczajnie obraza dla praw fizyki jako takich . Niech podają specyfikację sprzętu i screeny z PROCESS EXPLORER-a . Cudów nie ma ! Tu obowiązują wszystkich twarde prawa fizyki . Generalnie czas dwu-rdzeniowych procesorów minął (życie nie kończy się na przeglądaniu DP !) .

Ty sam jesteś lichy… mam i5-4590, czyli wcale nie jakiś zabytek i użycie na DP skacze do 100%. Przy otwartych więcej niż 4 kartach z newsami/wątkami na forum przeglądarka staje się nieużywalna. Jakieś pytania?


Umnie to samo na hp compaq 6730 pentium t3400 procek 50%i na i7 4770k wentylatory szybciej obracają i jest większe użycie cpu ,winę ponosi link https://i.wp.pl/a/f/html/37738/hub3.html z wp.pl w sekcji frame na portalu i na tym forum

T3400 i 72 procesy ?
Użycie CPU skacze (4x3,6GHz - AMD) od 0~10% . Na INTEL-u 4x4,2GHz 0-7% . Żadna rewelacja , komputery działają normalnie ! CPU 2R (PENTIUM ?) do lamusa !

Ale każda strona działa prawidłowo facebook, youtube, instalki.pl, tvn24 etc poza dobrymi programami i wp.pl

@KAZDAN63, obvious troll is obvious…

2 polubienia

Potwierdzam -.-