Win 7 - Bluscreeny, zawieszanie się komputera

Witam!

Ostatnio wyskakują mi bluscreeny:

http://wklej.to/w8Wm7

Komputer zawiesza się podczas gier (kiedyś tak nie było). Czasami wyłącza się wszystko związane z obrazem(znika ekran, czy nawet jak jest muzyka włączona to się wyłącza), ale komputer nadal chodzi i muszę go restartować. Również czasami podczas włączania go musze dwa razy nacisnąć na przycisk żeby się włączył ( nacisnę raz, zaświeci się lampka ruszy wiatraczek i się wyłącza więc musze jeszcze raz wlączyć i się normalnie uruchomi system). Sterowniki do karty graficznej zaktualizowałem i nie pomogły. Wirusów nie mam bo skanowałem różnymi programami. Dyski pofragmentowanane. Niepotrzebne programy i śmieci z komputera pousuwane i nadal to występuje. Dodam że komputer mam od maja zeszłego roku i dopiero 6 lipca tego roku wszystko się zaczęło. Podaje konfiguracje komputera:

System operacyjny Windows 7 Home Premium 64 bit

Podzespoły

Chipset Intel H57

Procesor Intel Core i5 650

Częstotliwość taktowania 3,2 GHz

Pamięć RAM 4 GB DDR3 1333 MHz

Dwukanałowa obsługa pamięci tak

Pojemność dysku 640 GB

Karta graficzna ATI Radeon HD5570

Pamięć karty 1024 MB

Karta dźwiękowa zintegrowana

Rodzaj napędu Super Multi DVD+/-RW/RAM

Karta sieciowa zintegrowana 10/100/1000 Mbit/s

Proszę o pomoc. Co mogę jeszcze zrobić żeby się tego pozbyć?? Dodać jeszcze jakieś informacje??

Pierwszy bluskrin XD to:

Proces lub sterownik trybu jądra próbował uzyskać dostęp do obszaru pamięci bez

autoryzacji. Ten błąd Stop zazwyczaj powodowany jest przez uszkodzone lub niekompatybilne urządzenie albo oprogramowanie. Nazwa będącego sprawcą sterownika urządzenia często ukazuje się w komunikacie o błędzie Stop i może dostarczyć ważnych wskazówek do rozwiązania problemu.

Rozwiązanie: Jeżeli komunikat wskazuje na konkretne urządzenie lub kategorię urządzeń, spróbuj usunąć lub wymienić urządzenia z tej kategorii. Jeżeli ten komunikat błędu Stop pojawi się podczas instalacji lub procedury aktualizacji systemu, możesz podejrzewać niekompatybilny sterownik, usługę systemową, skaner wirusów, program do wypalanie płyt CD lub program do tworzenia kopii zapasowych. Jeśli błąd pojawia się np. po dodaniu nowej karty rozszerzeń, należy usunąć kartę i sprawdzić czy BSOD nadal się pojawia. Rozwiązaniem może być także instalacja najnowszych sterowników kompatybilnych z WinXP.

Drugi:

0x003B Wystąpił nieoczekiwany błąd sieciowy.

Trzeci:

Błąd pojawia się gdy jeden z procesów uprzywilejowanych próbował wykonać nielegalną lub niezgodną z typem procesora instrukcję maszynową (np. sterownik usiłował wykonać instrukcję dla procesorów AMD - 3DNow! na procesorze Intela).

Rozwiązanie: najczęściej należy usunąć błędny sterownik (często jego nazwa jest wyswietlana) lub uaktualnić go do najnowszej wersji. Warto także sprawdzić ilość wolnego miejsca na dysku twardym lub sprawdzić poziom fizycznej pamięci i ewentualnie zwolnić ją. Przyczyną błędu może być także wyciek pamięci tzn. gdy aplikacja błędnie zwalnia (lub wcale nie zwalnia) przydzielonej jej pamięci.

Czwarty:

Urządzenie sprzętowe lub usługa systemowa zażądała danych, które nie znajdowały się w pamięci, powodując błąd wyjątku. Przyczyną może być wadliwa pamięć fizyczna lub niekompatybilne oprogramowanie, w szczególności programy zdalnego dostępu oraz antywirusowe.

Rozwiązanie:Jeżeli błąd wystąpił natychmiast po zainstalowaniu sterownika urządzenia albo aplikacji, spróbuj użyć Trybu awaryjnego, aby usunąć sterownik lub odinstalować program.

STRONKA GDZIE MASZ WSZYSTKIE BLUESCREENY:

http://cybertrash.pl/Tata/Niebieski%20e … BSOD_.html

PS.: Ze względu na trochę tych bluescreenów o sterownikach, zainstaluj jakichś inny anty-virus.

Ale skąd te błędy się biorą?? Prze ponad rok nie było problemu a jak tylko jeden się pojawił to już lecą?? Mam na nowo zainstalować windowsa??

Dodane 14.07.2012 (So) 15:51

A można sprawdzić jaki to sterownik albo oprogramowanie robi problem??

No zabardzo nie wiem jaki sterownik, ale anty-virusa na 100% musisz zmienić.

Jeśli zmienisz antyvira i nadal będą takie bluskriny to reinstalluj system.

Dodane 14.07.2012 (So) 15:57

Jeśli masz podłączone do kompa jakieś mp4 czy coś tego typu, wyłącz to.

Najlepiej zostaw tylko klawiature i myszkę, głośniki też odłącz.

Wszystkie urządzenia oprócz:

Monitora, jednostki, myszy, i klawiatury.

Może ktoś jeszcze iny się wypowiedzieć??

adri991 podaj SMART dysku z programu HDTune zakładka HEALTH oraz podaj screen z programu HWMonitor tak aby wszystko było widać.

Skopiowałem to z zakładki health

HD Tune: WDC WD6400AAKS-22A7B Health


ID Current Worst ThresholdData Status   

(01) Raw Read Error Rate 200 200 51 0 Ok       

(03) Spin Up Time 161 159 21 4941 Ok       

(04) Start/Stop Count 98 98 0 2290 Ok       

(05) Reallocated Sector Count 200 200 140 0 Ok       

(07) Seek Error Rate 100 253 0 0 Ok       

(09) Power On Hours Count 96 96 0 3549 Ok       

(0A) Spin Retry Count 100 100 0 0 Ok       

(0B) Calibration Retry Count 100 100 0 0 Ok       

(0C) Power Cycle Count 98 98 0 2283 Ok       

(C0) Power Off Retract Count 200 200 0 57 Ok       

(C1) Load Cycle Count 200 200 0 2290 Ok       

(C2) Temperature 93 87 0 54 Ok       

(C4) Reallocated Event Count 200 200 0 0 Ok       

(C5) Current Pending Sector 200 200 0 23 Ok       

(C6) Offline Uncorrectable 200 200 0 23 Ok       

(C7) Ultra DMA CRC Error Count 200 200 0 0 Ok       

(C8) Write Error Rate 200 200 0 24 Ok       


Power On Time : 3549

Health Status : Ok

A tu screen http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5c0e3d6b4764fa3e.html

Jak dla mnie są tu sektory które czekają na remampowanie, tak więc jeśli chcesz wykonaj kopie danych, następnie wykonaj zerowanie,wpisz w google Zerowanie oraz remap bad sektorów dysku programem MHDD i bedą instrukcje.

To czyli dysk jest winny tych wszystkich problemów?? Jak to zrobię to powinno byś już ok??

Dodane 14.07.2012 (So) 16:45

Jeżeli wyzeruje dysk do z dysku C i D wszystko zniknie??

Odbierz pw :slight_smile:

Opcjonalnie

Sprawdź jakie programy poprawki i aktualizacje zostały ostatnio zainstalowane. Poszukaj prawidłowości typu: data instalacji aktualizacji albo programu = początek problemów. Zobacz: windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047732

Analiza niebieskich ekranów: blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248

Problemy z uruchamianiem systemu: problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html, aktualne (działające) zrzuty ekranu znaleźć można w temacie odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html w części “metoda pierwsza”.

Gdybyś potrzebował sprawdzić sprzęt:

Powodzenia i daj znać o efektach.

Pozdrawiam!

Tyle tego że aż się pogubiłem :smiley:

Dodane 15.09.2012 (So) 16:16

Witam!

Dla tych kto ma podobny problem.

Oddałem do serwisu komputer i zdiagnozowali uszkodzony kabel sata który zostal wymieniony. Problem jak narazie ustał