DNS Client Events 1014

Witam! Mam komputer acer Predator G5910 od 3 miesięcy, od paru dni mam problem z notorycznymi blue screenami. Nie mogłem znaleźć ich przyczyny więc jak to w takich sytuacjach bywa przywróciłem system do ustawień fabrycznych. W czasie przywracania wyskoczył Blue Screen i nie mogłem doprowadzić do końca instalacji windowsa. Komputer powędrował do serwisu gdzie poddano go diagnostyce, która wykazała ze jest on wolny od wad sprzętowych. Dostałem komputer przywrócony do pierwotnego stanu ale już w pierwszy dzień problem powrócił. Część przyczyn udało mi sie usunąć przy pomocy dziennika zdarzeń i pomocy online. Teraz wygląda to w ten sposób ze komputer po blue screenie nie uruchamia się ponownie tylko zawiesza, można go jedynie zresetować. Blue screeny występują tylko podczas grania w gry czasem po 30 min czasem po godzinie a czasem co chwilę. Wklejam najczęściej pojawiające się ostrzeżenie w dzienniku zdarzeń które jak myślę powoduje błąd prowadzący do odłączenia zasilania.

Nazwa dziennika:System

Źródło: Microsoft-Windows-DNS-Client

Data: 2012-06-29 22:22:48

Identyfikator zdarzenia:1014

Kategoria zadania:Brak

Poziom: Ostrzeżenia

Słowa kluczowe:

Użytkownik: USŁUGA SIECIOWA

Komputer: Acer-Komputer

Opis:

Upłynął limit czasu rozpoznawania nazwy wpad.torun.mm.pl po tym, jak żaden ze skonfigurowanych serwerów DNS nie odpowiedział.

Kod XML zdarzenia:

1014

0

3

0

0

0x4000000000000000

11148

System

Acer-Komputer

wpad.torun.mm.pl

16

02000035D9ACE0A00000000000000000

najczęściej pojawiający się błąd zaraz po ponownym uruchomieniu

Nazwa dziennika:Security

Źródło: Microsoft-Windows-Eventlog

Data: 2012-06-29 22:22:08

Identyfikator zdarzenia:1101

Kategoria zadania:Przetwarzanie zdarzenia

Poziom: Błędy

Słowa kluczowe:Sukcesy inspekcji

Użytkownik: Nie dotyczy

Komputer: Acer-Komputer

Opis:

Zdarzenia inspekcji zostały porzucone w trakcie transportu. 0

Kod XML zdarzenia:

1101

0

2

101

0

0x4020000000000000

3888

Security

Acer-Komputer

0

To co podałeś niewiele mòwi, o wiele bardziej przydatny byłby kod błędu z bsoda. “porzucenie transportu” może jednak sugerować, że źròdlem problemu może być dysk twardy. Sugerowalbym podejść do tematu systematycznie: test pamięci, sprawdzenie temperatur podzespolow bez- i pod obciazeniem, sprawdzenie dysku, a także zapoznanie się z zapisami nie tylko w dzienniku zdarzeń, ale rownież z tymi które są zapisane w dzienniku wydajności i niezawodnosci. Kolejna rzecz do sprawdzenia, to zasilanie. I to idąc od gniazdka. Znane są bowiemw przyrodzie przypadki, gdzie komputer bez obciążenia działa swietnie, by pod obciążeniem stać się tykajaca bomba czekającą by jakieś urządzenie o większym pobocze mocy podłączone do tego samego obwodu zadziałało jak zapalnik (tyle ze wtedy system raczej nie zdążyły zareagować ekranem śmierci).

Zaś problem opisany w tytule, ma się nijak do restartowania systemu - chyba ze jego pierwotna przyczyna jest działanie jakiegoś programu “ochronnego” (np. Zapory internetowej)…

http://social.technet.microsoft.com/wik … en-us.aspx

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc727052(WS.10).aspx

witam ponownie

tez to znalazłem i wykonałem nic nie pomogło.

Nie jestem fachowcem od systemów i pomogły bi mi rady w jaki sposób i gdzie szukać przyczyn problemu.

A to znalazłem w dzienniku niezawodności veers:

Opis

Problem dotyczący sprzętu wideo spowodował, że system Windows przestał działać poprawnie.

Sygnatura problemu

Nazwa zdarzenia problemu: LiveKernelEvent

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.768.3

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie

BCCode: 117

BCP1: FFFFFA8003F80010

BCP2: FFFFF8800F7AB4D4

BCP3: 0000000000000000

BCP4: 0000000000000000

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 768_1

Identyfikator pakietu: X64_0x117_Tdr:2_IMAGE_nvlddmkm.sys

Informacje o serwerze: ea13564d-7d8a-4c4e-9b2d-89df818c044f

Analiza bluescreenów: blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248

zaraz zaczynam poszukiwania starszych sterowników do karty graficznej bo mam najnowsze, rekomendowane itd.

Jest jeszcze jeden problem teraz po blue screenie muszę zrobić reset bo komputer zawiesza się na stale i nie tworzą się pliki minidump mam jedynie wpisy w dzienniku zdarzeń i dzienniku niezawodności.

Pszeklety - nie szukaj starych sterowników - tylko przeinstaluj te które masz, wcześniej odinstalowując je z poziomu trybu awaryjnego. Po odinstalowaniu, użyj sfc /scannow i chkdsk, i zainstaluj sterowniki ponownie.

Sprawdź temperaturę GPU w stresie.

Chodzi o prawidłowość data instalacji aktualizacji albo programu = początek problemów. Czy pamiętasz kiedy rozpoczęły się u Ciebie problemy? Czy zbiegło się to z instalacją nowszej wersji sterowników do karty graficznej? Bo w temacie, do którego podałem link, sugerowałem taką możliwość ponieważ autor tamtego tematu wspomniał, że jedyną rzeczą, jaką ostatnio zmieniał w komputerze to była właśnie aktualizacja sterowników do karty graficznej. O ile są włączone aktualizacje automatyczne, system sam potrafi zaktualizować nie tylko system, ale i sterowniki do sprzętu. Oczywiście również możesz poszukać takiej prawidłowości.

Pomoc - windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047732

W razie gdyby pliki minidump nie były tworzone, to zobacz rady w tym tematach:

bsody-pusty-folder-minidump-t489452.html

niebieski-ekran-komunikat-bledzie-fizycznej-pamieci-t484423.html#p3053114

O wszystkim piszę tutaj: blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248

Pozdrawiam!

zaraz spróbuje własnie system windows wyszukał i zaktualizował mi sterowniki do najnowszych i przy odpalaniu wiedzmina od razu blue screen. sfc /scann możesz i coś wicej o tym napisać ? Mam Intel extreme tuning utility i s&m stres test i nic nie wykazują.

Weryfikacja integralności plików via narzędzie SFC - Wymiana plików metodą SFC http://www.fixitpc.pl/topic/1236-weryfi … edzie-sfc/

Zobacz też rady w mojej poprzedniej wiadomości w tym temacie.

Pozdrawiam!

Problem pojawił sie nagle i możliwe ze przez nowa aktualizacje, z tym ze blue screny wróciły tez zaraz po przywróceniu nie pamiętam czy zdążyłem pobrać juz wszystkie aktualizacje czy jeszcze nie. wiem ze teraz mam jeden powtarzający się błąd ale wcześniej były raporty dotyczące np karty sieciowej i różnych aplikacji.

Tak czy inaczej, przejrzyj rady w mojej wiadomości z dzisiaj z 10:48. Z czasem powinniśmy natrafić na powód problemów. Ale do tego potrzebna może być analiza plików minidump, które są tworzone gdy pojawia się niebieski ekran i poszukanie prawidłowość data instalacji aktualizacji albo programu = początek problemów.

Funkcja ochrony zasobów systemu windows nie znalazła naruszeń integralności --> więc chyba ok

Dodane 30.06.2012 (So) 11:33

to jest cześć raportu z Debugging Tools For Windows

*** WARNING: Unable to verify timestamp for dxgkrnl.sys

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for dxgkrnl.sys

*******************************************************************************

* *

* Bugcheck Analysis *

* *

*******************************************************************************

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

BugCheck 116, {fffffa800934e010, fffff8800fe8663c, ffffffffc000009a, 4}

*** WARNING: Unable to verify timestamp for nvlddmkm.sys

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for nvlddmkm.sys

***** Kernel symbols are WRONG. Please fix symbols to do analysis.

Dobrze sobie poradziłeś. O to chodziło.

Sterownik NVIDIA. Możesz wrzucić hasło typu “nvlddmkm.sys bluescreen windows 7” do Google i poczytać albo od razu spróbować przeinstalować sterowniki do grafiki.

Przeinstaluj sterowniki do karty graficznej. Gdybyś potrzebował pomocy - jak-calkowicie-odinstalowac-sterownik-karty-graficznej-t492749.html Jeżeli wcześniej używałeś starszej wersji sterowników i było w porządku i zainstalowałeś nowszą wersję i są problemy - spróbuj wrócić do wcześniejszej wersji. Albo przywracanie systemu do czasu, kiedy wszystko było ok i zadbanie o to, żeby Windows Update pytanie-dotyczace-aktualizacji-systemie-windows-t483969.html#p3049515 ani Ty samodzielnie nie aktualizował sterowników, a jeżeli nawet będziesz aktualizował, to wcześniej utwórz chociaż punkt przywracania systemu ktore-programy-moge-usunac-t483768.html?hilit=przywracanie#p3048980 Po przeinstalowaniu sterowników korzystaj z systemu, jeżeli nie ma bluescreenów - rozwiązałeś problem. Jeżeli dalej pojawiają się niebieskie ekrany, czeka Cię dalsza analiza.

W razie kolejnych kłopotów, możesz pokazać inne minidumpy (ale sugeruję w całości). Co proponuję? Start - Komputer - Dysk lokalny (C:) - Windows - odszukaj i kliknij prawym przyciskiem myszy na katalog minidump i opcja Kopiuj - klikasz prawym przyciskiem myszy na wolne miejsce na pulpicie i opcja Wklej - być może będziesz musiał potwierdzić klikając Kontynuuj w oknie Odmowa dostępu do pliku. Następnie prawy przycisk myszy na folder minidump na pulpicie - opcja Wyślij do - folder skompresowany (zip). Powstanie archiwum minidump.zip. Ten plik wrzuć np. na http://www.sendspace.pl/ albo http://turbobit.net/ i podaj tutaj linka.

Pozdrawiam!

Dodane 30 czerwca 2012 12:30:12

Dla mnie ta strona też nie wczytuje się.

Aha, czy w Dzienniku Zdarzeń masz więcej DNS Client Events?

Jeżeli tak, to spróbuj zmienić adresy serwery DNS.

Adresy serwerów DNS do wyboru:

  • Telekomunikacja Polska 194.204.152.34, 194.204.159.1

  • OpenDNS 208.67.222.222, 208.67.220.220

  • Google 8.8.8.8, 8.8.4.4

Jak to zrobić? Dwie metody do wyboru. Pierwsza z nich polega na tym, że jeżeli używasz routera, to na routerze zaznaczasz opcję typu “Use These DNS Servers” (przykładowy zrzut http://imageshack.us/photo/my-images/62/networkwan.png/) i wpisujesz adresy serwerów DNS. Na komputerze naciskasz logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” >>> kliknij prawym przyciskiem myszy na “Połączenie lokalne” albo “Połączenie sieci bezprzewodowej” (pisze “albo albo” bo nie wiem czy łączysz się z siecią po kablu czy bezprzewodowo) i wybierz Właściwości >>> w oknie Właściwości przejdź na kartę Sieć i podświetl “Protokół internetowy w wersji TCP/IP v4” i kliknij Właściwości >>> w oknie, które zostanie otwarte przejdź na kartę Ogólne. Tam możesz zaznaczyć opcję uzyskania adresów serwerów DNS automatycznie. System wtedy otrzyma je od routera. Druga metoda do wyboru to zaznaczenie opcji “użyj następujących adresów serwerów dns” i wprowadzenie tam któregoś z powyższych adresów i niekombinowanie nic po stronie routera. Po wszystkim możesz nacisnąć logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz cmd i kliknij OK >>> w oknie wiersza polecenia, które zostanie otwarte wpisz “ipconfig /flushdns” (zwróć uwagę na odstęp między “ipconfig” i “/flushdns”) i naciśnij Enter. Spowoduje to wyczyszczenie pamięci podręcznej klienta DNS.

Albo korzystaj z konfiguracji alternatywnej: konfiguracja-routera-pentagram-cerberus-p6341-t493129.html

Dodane 30 czerwca 2012 12:38:58

Gdy wszystko będzie dobrze wykonuj kopie zapasowe. Na przyszłość polecam bezpłatne narzędzie Paragona: http://www.sendspace.pl/file/29be869eb8 … cjaparagon Program do odczytu instrukcji http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade … 11539.html lub http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade … 14318.html Tak to działa. Przykładowo instalujesz i konfigurujesz system, uruchamiasz komputer z płyty Paragona, tworzysz obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możesz zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe masz) i w razie gdyby system padł, to uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robisz obraz raz i zapominasz do czasu awarii.

Albo wbudowany w Windows mechanizm kopii zapasowych http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … nd-restore (więcej w Google, hasło typu “kopie zapasowe Windows 7”.

przeinstalowałem sterowniki i wykonałem czynności tak jak mi sugerował Veers. Użyłem programu GPU caps viewer choć nie wiem czy dobrze to zrobiłem, to procesor na mojej karcie nagrzał się do 84 stopni i komputer dostał blue screena. To prawidłowe zachowanie? W czasie tego wydarzenia w dzienniku zdarzeń pojawiło się 2062 błędy :

Nazwa dziennika:System

Źródło: Service Control Manager

Data: 2012-06-30 12:01:30

Identyfikator zdarzenia:7001

Kategoria zadania:Brak

Poziom: Błędy

Słowa kluczowe:Klasyczny

Użytkownik: Nie dotyczy

Komputer: Acer-Komputer

Opis:

Usługa Przeglądarka komputera zależy od usługi Serwer, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu:

Uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się.

Kod XML zdarzenia:

7001

0

2

0

0

0x8080000000000000

14050

System

Acer-Komputer

Przeglądarka komputera

Serwer

%%1068

Dodane 30.06.2012 (So) 13:09

tu jest link do moich skopiowanych plików dmp:

http://www.sendspace.pl/file/95138ff113ef5b5c5c26f2e

Każdy cytat pochodzi z innego pliku minidump.

Prawie wszędzie (chyba poza jednym plikiem, gdzie jest ntoskrnl.exe - plik jądra Windows, może wskazywać na problemy sprzętowe) przewija się sterownik NVIDII. Podtrzymuję to co napisałem w swojej poprzedniej wiadomości na temat przeinstalowania sterowników do karty graficznej. Ponadto, w związku z tym, co napisałeś o temperaturach, pozwoliłem sobie zgłosić Twój temat jako kandydat do przeniesienia do działu Hardware - tam najlepiej poradzą Ci odnośnie przegrzewania sprzętu i zapobiegania podobnym sytuacjom w przyszłości.

Przeinstalowałem sterowniki i nic to nie pomogło a ten wadliwy plik nvlddmkm można by jakoś podmienić może ?