Dyskusja o nowej stronie DP

Gwoli ścisłości, to że wersja nazywa się beta nie ma nic wspólnego ze stabilnością - to jest zalecana wersja przez Discourse i forum meta.discourse.org też działa na tej samej wersji „beta”, co my. Jeśli kogoś to interesuje bardziej, to odsyłam na forum Discourse po więcej informacji czym się różnią wersje stable od beta :wink:

1 polubienie

@Docent A dlaczego forum ma wyłączony tryb ciemny?

Dlaczego muszę od ostatniej aktualizacjiklikac po kilka razy, żeby forum zareagowało? Klikam w temat wątku zero reakcji, drugi, czwarty raz zareaguje i się kręci kółko średnio około minuty. To wina T-Mobile LTE?? Chyba nie bo wszystkie inne strony latają bez problemu. To samo z stroną główna DP.

Na forum w tle działają jeszcze procesy, tzw. post-migracje, które są czasami mocno obciążające. Dam znać, kiedy się zakończą. Strona główna DP powinna działać bez problemu.

Przed tą ostatnią aktualizacją wszystko hulali aż miło. Siedzę na Mac mini i Safari.

Tekst został przeredagowany, faktycznie pozwoliłam sobie na zbyt dużą ilość powtórzeń. Przepraszam.

Klikam na górze Nowe tematy i potem chcąc listę wyczyścić klikam na wyczyść 6 razy i zero reakcji, dopiero za 7 razem zareagowało. Jakiś błąd jest.

Bo forum nie ma przepisanego layoutu pamiętającego silnik 1.7.X czy jakiś tak stary z okolic 2017.

Bardzo by pewnie stockowe skórki odstawały a konkurs z motywami użytkownika nie pozwalał na wygodne pisanie motywów by ich nie poprawiać co aktualizację (jak jakieś są aktualizowane, to przeniosły się do userstyles.org post mortem copied to https://uso.kkx.one (UserStyles.org Archive)):

Bez przesady, to nie są wielkie błędy. :wink:

Na stronie DP w innych artykułach pojawiają się prawdziwe błędy, kiedyś zgłaszałem je przez Zgłoś błąd w publikacji, no ale tej opcji już nie ma, komentarze nie przechodzą od razu (lub wcale) więc za ich pomocą też raczej trudno szybko zareagować, no to są, wiszą i straszą.
Nie chodzi mi o Twoje artykuły, mam na myśli innych tam piszących.

Nie ma wyłączonego trybu ciemnego, tylko go po prostu nie ma.
A nie ma, bo nikt nie zrobił.

Jak znajdę chwilę czasu, to „oblukam” dostępne opcje, może uda mi się taki stworzyć i dać Wam wybór. Ale niczego nie obiecuję, tym bardziej, że nie lubię ciemnych motywów. :wink:

Nie ukrywam, że przydałby nam się ten przycisk, także będziemy rozmawiać z IT czy dałoby radę go przywrócić.

Póki co - mogę tylko sugerować puszczenie maila do autora lub napisanie do mnie na forum (mail też może być), a sama zajmę się poprawianiem błędów :wink:

Edit: wiem, że niektórzy narzekają, że trudno znaleźć stopkę z informacją odnośnie maili redakcji, więc od razu podrzucam swojego: karolina.kowasz@grupawp.pl

Ja bym zaczął od spróbowania „stockowego” motywu, taki reset chyba by się przydał tutaj po tylu latach i aktualizacjach… Może zmian nie będzie dużo, a wtedy adaptacja ciemnej skórki byłaby łatwiejsza. Spróbuję też do tego usiąść, ale nie ukrywam, że raczej też „w wolnej chwili”…

Sorry za post pod postem ale mam update co nowego/poprawionego na serwisie :slight_smile:

  • rss programów wydłużyliśmy do 90 pozycji, na prośbę @CTHULHU
  • naprawiony problem z łączeniem akapitów w edytorze blogowym, zgłoszony przez @djfoxer
  • niektórzy nie wiedzieli jak dodać embedy facebooka/twittera/youtube itp. do wpisu blogowego, dlatego wyciągnęliśmy w edytorze na wierzch ikonkę „embed” po kliknięciu w plusik aby to było jasne w 100%
  • przy przełączniu między „wersje robocze”, „w moderacji” a „opublikowane” na blogu nie skacze już strona do góry

A co bardziej bystre oko zobaczy też, że w API pojawiły się opcje do ignorowania komentarzy anonimów/wybranych uzytkowników - ale „ożywimy je” dopiero w przyszłym tygodniu :wink: Wiem że szperacie też w samym API, dlatego wolałem uprzedzić :wink:

4 polubienia

Wchodzę na forum, a tu zaskoczenie. Aktualizacja poszła, na razie nie zauważyłem błędów, a te co były chyba mnie ominęły. W końcu po półtora roku ktoś się tego podjął. Przynajmniej tutaj jakiś konkretny progress.

EDIT:
A nie, problem z powiadomieniami jest. Wystarczyła pierwsza interakcja z forum i zasypało.

1 polubienie

ehhh kobiety i ich pojęcie o IT. Jesteś pewna że na DP nie ma scrapera?
@Docent na moje pytanie to nie raczyłeś odpisać. No brawo…

A nie, problem z powiadomieniami jest. Wystarczyła pierwsza interakcja z forum i zasypało.

@LORDEK problem z powiadomieniami jest od tego nieszczęsnego update’u forum…

Gwoli ścisłości, to że wersja nazywa się beta nie ma nic wspólnego ze stabilnością

@Docent Serio, beta ( jak i alpha, rc, oraz inne ) nie mają nic wspólnego ze stabilnością? :man_facepalming:

1 polubienie

Kiedyś pytałem na forum o tryb ciemny, też zostałem bez odpowiedzi. Widocznie redakcji nie odpowiada to… Świetnie.

1 polubienie

@anon423116 O tryb ciemny się nie pyta, o trybie ciemnym się nie mówi, nikt nic nie wie o trybie ciemnym i nigdy nie słyszał ;))

A tak na poważnie, ja rozumiem, że modyfikacje forum utrudniają wprowadzenie trybu ciemnego, bo byłoby trzeba nadzorować zmiany w 2 wersjach - jasnym i ciemnym a to 2x więcej pracy. Niemniej jednak Docent myśli o temacie, cyt:

To mi się podoba, o to chodzi!

@Docent @Snow_Rainy:: język polski??


oraz…
nachodzenie napisów na topic_list

Jeżeli jest to na pewno już 10839302749 zescrapował go ze stopki. Ech, Ci faceci i ich pojęcie o IT :heart:

1 polubienie